» »

Reboot sistema iz (ne)znanega razloga

Reboot sistema iz (ne)znanega razloga

Sputnik59 ::

Zdravo,

racunalnik sem za kako uro pustil v normalnem delovanju, sam pa sem se odmaknil, ko pridem nazaj je disk močno šumel, na praznem zaslonu se mi je izpisalo:

NSC DP835/DP83816

PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting MacPhyter PXE ROM.

Reboot and Select Propre Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key_

Računalnik sem zaprl in ponovno odprl. Windowsi so se začeli zaganjati, vendar se niso odprli, ampak se mi je na zaslonu ponovno prikazal zgornji zapis. Obenem pa je imel disk neobičajen in "nepravilen" zvok.

Kaj to pomeni? Ali se mi je sesul disk, BIOS...ali kaj drugega?

Hvala ;)

Spike Edin ::

Preveri BIOS nastavitve in poskrbi da je disk eden izmet boot sources.

Preveri boot zaslon in poskrbi da se pojavi disk.

Če oboje štima in se še vedno ne zažene, potem je lahko pogon pokvarjen, probaj uporabiti Windows XP inštalacijski CD in Recovery Console da popraviš napake. Več o Recovery Console in chkdsk opciji tukaj . Lahko da bo pomagalo lahko pa da ne ...

For some reason your computer is not booting or cannot boot from the hard drive as originnally intended. It goes through its other boot options, last resort being trying to boot from the network, which fails because there is no cable (Media Test Failure - no cable plugged in in most cases).

Preveri IDE kabel povezavo od matične plošče do diska (hard drive)

Nekako sem probal poenostaviti stvari tako da, če zna kdo bolje naj napiše. Drgač pa veliko sreče in upam da ti bo pomagalo rešiti napako.

Lp!
The PC Doctor

Sputnik59 ::

hvala za izčrpen in konkreten post, bom preizkusil in napišem razplet, hvala še enkrat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik: boot problem po menjavi HDD s SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
91315 (1143) Han
»

Boot težava, SSD disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
142403 (2151) twom
»

instal win noče formatirat niti particijenarest!

Oddelek: Pomoč in nasveti
405327 (4801) Frenckie
»

ena jeba, nč jasn

Oddelek: Pomoč in nasveti
261773 (1332) OldSkul
»

Ne gre mi zagnat laptopa........

Oddelek: Pomoč in nasveti
71520 (1399) Daedalus

Več podobnih tem