» »

računalnik ne zazna zvočne

računalnik ne zazna zvočne

bbbb ::

Nabavil sem nov disk, in pa seveda sata II controler, ker ga moja plata ne podpira. Sedaj imam problem, naložil sem windows xp in mi računalnik sploh ne zazna zvočne kartice, kot da je sploh ni v računalniku. Prej pa je zvočna delala brez kakršnih koli težav. Mi lahko malo svatujete v čem bi lahko bila težava oziroma kako pripravit qomp do tega da bo zaznal zvočno.

Hvala že v naprej!
Nekdo na tem svetu obstaja ki 100% ve odgovor na tvoje vprašanje!

bluefish ::

morda se napravi tepeta med sabo. Izklopi kontroler (če na njem ni primaren disk in lahko win zaženeš tudi brez njega). Če bo zvočna zaznana, potem si našel krivca. Rešitev problema pa se ponavadi skriva v nastavljanju naslovov IRQ v BIOS-u.

solatko ::

Pa si inštaliral driverje za matično (čipset, zvočna in lan ). Pri novih nastavitvah uporabniki dostikrat pozabijo na te malenkosti, pol pa pač ne dela.

bbbb ::

Driverji so vsi instalirani tako da v tem ni težava. Mislim, da se controler in pa zvocna tepeta med sabo. Mi lahko kdo pomaga kako bi lahko to resil!?
Nekdo na tem svetu obstaja ki 100% ve odgovor na tvoje vprašanje!

bluefish ::

kot sem že omenil pojdi v BIOS in spremni IRQ naslova obeh naprav oz. vsaj ene. Seveda pa pazi, da se ne bosta potem tepli dve drugi napravi.

bbbb ::

Sploh nevem kako naj spremenim IRQ naslove. V BIOS-u mam vse to nastavljen na auto.
Nekdo na tem svetu obstaja ki 100% ve odgovor na tvoje vprašanje!

bbbb ::

V device manager-ju in mi zvocne kartice sploh ne pokaze. Kot da nebi bila priklopljena. Pri nobeni napravi mi ne javlja da bi bil kakrsen koli konflikt.
Nekdo na tem svetu obstaja ki 100% ve odgovor na tvoje vprašanje!

solatko ::

Če ti je v managerju ne pokaže, potem je kartica zanič.
Možno je tudi, da driver ni pravi, instaliraj tistega iz original diska od osnovne plošče

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bbbb ::

To ni zvocna integrerana na matični plosci. Zvocna je SB Live 5.1. Samo se mi zdi zelo cudno ker je delala brez kakrsnega koli problema, potem pa sem zamenjal disk dal gor sata controler in od takrat kot da je ni vec.
Nekdo na tem svetu obstaja ki 100% ve odgovor na tvoje vprašanje!

solatko ::

V biosu izklopi integrirano zvočno kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik-"zmrzne"

Oddelek: Pomoč in nasveti
231326 (1128) solatko
»

Dve mrežni kartici v računalniku in konflikt

Oddelek: Pomoč in nasveti
111336 (1042) eraserr
»

2 zvocni kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
121070 (939) Urc
»

Nova zvočna na plati z integrirano zvočno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
151413 (1315) DavidJ
»

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
341295 (1058) plizzzzzz

Več podobnih tem