» »

hard disk čudno ropota

hard disk čudno ropota

billgates ::

Pred dvema mesecema sem v računalnik vgradil novega Seagate baracuda 250 gb. Včeraj mi je, ko sem prižgal računalnik, začel zelo glasno ropotati. Takoj sem ugasnil računalnik in ga ponovno zagnal, pa tega problema ni bilo več. Vendar se zdaj ta težava pojavlja pri vsakem zagonu. Prej sem ga dvakrat resetiral da je bilo normalno. V čem bi lahko bil problem? disk je vendar skoraj nov.

solatko ::

Nesi v trgovino in naj ga zamenjajo.

kixs ::

Pa si ziher da je disk krivec? Lahko ti kaksen ventilator ropota ;)

Spike Edin ::

Preveri če je res disk ... Ker če disk ropota potem več ali manj skos ropota. Mogoče je ohišje, ventilator ... Če je pa že res disk, potem shrani podatke iz diska in uveljavli garancijo.

Lp!
The PC Doctor

pozitron ::

Se lahko uveljavlja garancijo samo zaradi čudnega zvoka? Npr. klikajoč zvok, čeprav so testi brez errorjev, ter HD tach vredu.

solatko ::

Lahko, saj če sedaj ropota, bo skozi huje in na koncu bo crknl. Disk mora delat enakomerno, lahko je glasen, ne sme pa imeti ropotajočih zvokov (kot da bi kaj udarjalo)

kixs ::

Najprej 100% identificirajte od kod prihajajo razlicni "cudni" zvoki. Sele potem se pogovarjajte o vracilu oz. garanciji.

Velikokrat "poceni" ohisja oddajajo cudne zvoke, pa ni nujno, da je kaj narobe z ostalo strojno opremo.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zvok v PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
101593 (1288) Mitch
»

Seagate ST3320620AS in cudni zvoki?

Oddelek: Strojna oprema
121195 (1106) KTr1sk
»

disk umira?

Oddelek: Strojna oprema
6950 (797) Scorpia
»

Rac. ima cuden zvok

Oddelek: Pomoč in nasveti
7914 (793) pviran3
»

Kdo ima prav?

Oddelek: Strojna oprema
111298 (1044) Leo

Več podobnih tem