» »

disk umira?

disk umira?

Vikking ::

Imam disk maxtor in dogaja se mi naslednje: zadnje dni se mi windowsi na službenem računalniku dostikrat resetirajo. Že po zvoku sumim da bi bil kriv disk saj spušča čuden zvok. Ker imam maxtor-ja sem ga stestiral z powermax program vendar ni našel nobenih težav. Nato sem ga priklopil na drug računalnik kjer sem zagnal test za pregled bad sektorjev (scandisk) in pri 5 fazi pregledovanja, se je disk večkrat izklopil!!!

Je disk res odslužil svoje čeprav je star 3 leta in testi so pokazali da ni nobenih težav niti slabih sektorjev, sprašujem predvsem zato da ne bom po nepotrebnem kupoval drug disk.

lp

Magician ::

Jaz ti pomagati ne morem, vendar imam isti problem imam Maxtor disk 60 GB, star leto in pol. Windowse mi večkrat zablokira in se vse ustavi. Da ne govorim, kakšne zvoke spušča, skoraj da rabiš zvočnike za ušesa. Ponoči pa mašine sploh ne morem imeti prižgane, saj ves čas neki praska in ropota....

Pač MAXTOR je sranje ni kaj.....:P

Vikking ::

ja disk je res glasen, vendar spušča prav čudne zvoke (visoke, nizke kot da se matra).

Dead_Eye ::

Ko začne disk spuščat čudne zvoke je blizu konca...:| Zna se zgodit da ti bo delal še kar nekaj časa zelo počasi, ampak ozdravil ne bo več>:D
The one and only

lambda ::

Kakšne so možnosti, da recimo 160GB ATA disk preživi 3 leta (garancijski rok), če laufa approx. 15h/dan na 100MBit netu (tukaj si pa lahko predstavljate kaki so prenosi - branje/pisanje non stop vsaj 500kB/s in to v majhnih clusterjih)?

korenje_ver2 ::

imam en star disk ibm 13GB ki ze cca 8 let dela pri neverjetnih pogojih - 60°C. res da je zacel ze malo ruzit. vazn da se vrti.

Scorpia ::

Dead_Eye:Ko začne disk spuščat čudne zvoke je blizu konca...:| Zna se zgodit da ti bo delal še kar nekaj časa zelo počasi, ampak ozdravil ne bo več>:D

Zakaj moj maxtor spet dela normalno? Pred enim letom in pol če ne 2 leti nazaj mi je začel spuščat čudne zvoke in počasi delat. grem prevert temp. vidm da je okol 55C. kupim ventilatorčke in dam gor, in glej ga. že zdej mi dela, pa še čist tih je... Star pa je 3 leta in pol... odzivni čas pa je 12ms>:D
če kdo ne verjame mu sliko pošlem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIsk piska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5892 (789) Oven-2k
»

Maxtor diski - čudno obnašanje diskov ?

Oddelek: Strojna oprema
201553 (1045) DjTonic
»

Kako so vam šli IBM-i po gobe?

Oddelek: Strojna oprema
111086 (747) koyotee
»

IBM 80Gb UMA 7200v/min ropota!!!

Oddelek: Strojna oprema
151368 (957) darkolord
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252292 (1348) windy

Več podobnih tem