» »

visokofrekvenčno piskanje iz računalnika

visokofrekvenčno piskanje iz računalnika

Veron ::

Zadnje čase opažam, da mi zelo najeda visokofrekvenčno piskanje iz računalnika.

Ventilatorji niso, ker sem vse zamenjal, monitor tud ni, ker sem novega kupil,...
Piskanje je nekako stalno, le frekvenco spreminja, sicer nisem uspel ugotovit in povezat s čem drugim še (eno temo sem bral, ko premika miško, da mu piska - to vsekakor ni). Ker je zadeva zelo nadležna bom rabil pomoč, sam tud nisem nek elektrotehnik, tko da v kake posege lotanja in podobnih zadev se ne bom znal spustit

mogoče samo še za omenit, da same voltaže, voltaža proca, +12V kar konkretno nihajo

12V mi niha od 11.73-11.90
cpu voltaža pa nekje od 1.32-1.4 (default 1.35V)

komponente pa so: AMD X2 3800+ (s939), 4x 512mb rama, 8800GT 512mb, plata ABIT KN8SLI nf4, potem pa še 2x 200 hitachi diska, dvdrw.

Kakšna ideja mogoče?
Mogoče še pomemben podatek za omenit, da mi je voltaža procesorja tud na bivšem 350W napajalniku nihala kr dosti, kar je bil tudi razlog za menjavo napajalnika.

edit1: pozabil omenit, napajalnik je lc power 6550 še prva serija, ko ma samo 1x linijo +12V in 120mm vent
  • spremenil: Veron ()

Opkow ::

Po vsej verjetnosti imas probleme z napajalnikom.
Je veliko pritozb cez LC napajalnike v zadnjem casu.

TESKAn ::

Verjetno ti piska napajalnik, ko je obremenjen - poskušaj malo odstranit porabnike, recimo poberi ven tri ploščice RAMa in če ti bo manj piskalo, je kriv napajalnik.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Azrael ::

LC6550GP - Piska

Čeprav tukaj piseš, da se ti zvok ne menja pri polno obremenjenem procesorju vseeno menim, da je vrstni red osumljenih:

1. napajalnik
2. grafična kartica
3. matična plošča

A64 ima relativno majhno razliko v porabi med idle in full load, v primerjavi z Intel procesorji..

V primeru, če z izločanjem ne boš odkril krivca boš moral komponente stestirati na drugem PCju.
Nekoč je bil Slo-tech.

Veron ::

Sm šou do kolega, ki ma Tagana 530W, zamenjal napajalnik in ne piska več, tud nihanja so zelo zelo manša, praktično z voltmetrom smo merl in so bla odstopanja minimalna.

Zdej je samo še vprašanje, katerega kupiti, rabim zelo tiho zadevo.

AngelOfDeath ::

Kok € ?

Enermax, Seasonic, itd
edit: Slovnica

Veron ::

Ma enga k ne bo pisku pa da bo glih dost za tale komp

Veron ::

Piskanja ni več, linije so super, voltaže skoraj da ne nihajo več (prej so kr ornk)
Enermax Liberty

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik LC 550W LC6550 oddaja periodičen visok zvok

Oddelek: Strojna oprema
221600 (1132) ZeRo_X
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232020 (2020) Veron
»

4 oz. 8 pinski priključek na matični?

Oddelek: Strojna oprema
111686 (1357) J`Mavr0
»

Ko nekaj časa igram Mi začne piskat v kišti

Oddelek: Strojna oprema
71428 (1338) M-XXXX
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806729 (5341) BigSexy

Več podobnih tem