» »

Čudna" pisava v ie7

Čudna" pisava v ie7

Kowy ::

"Čudna" pisava v IE7 | Je mogoče kdo opazil, ko si je inštaliral IE7, da je pisava malce čudna? Kot bi dal na "bold" oz. malce zamegljena. Pri IE6 in Firefox-u so črke veliko bolj ostre. Je treba mogoče samo fonte spremenit? Sam to je tko naštiman, da je pisava od original internetne strani...

Še dva screenshoota:

Firefox



IE7

ender ::

IE7 privzeto vklopi ClearType. Možnost izklopa imaš ob prvem zagonu, kje pa to izklopiš kasneje pa ne vem (lahko pa za cel sistem vklopiš ClearType na nadzorni plošči -> Display -> Appearance -> Effects -> [x] Use the following method to smooth the edges of screen fonts -> ClearType
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Kowy ::

Sem spremenil na ClearType, pa se mi je po celih windowsih spremenila pisava v tako "čudno", kot jo imam v IE7, tako da sem dal nazaj na normal... :S

mihajlo carr ::

sploh ne vem kaj te moti...mal odebeljeno, še boljše se vidi...

Kowy ::

Pač sem navajen na ostro pisavo. Imam 20" LCD monitor priklopljen na DVI izhod od grafične kartice in so slika in detajli ko šus. Zdej sem si pa naložil IE7, in sem pač opazil to razliko in se odločil, da malce povprašam na tem forumu, če bi kdo vedel odgovor. Ali je to mogoče ne vem kakšen prekršek ???

PINki ::

Hvala bogu za to temo, šele zdaj imam pisavo v redu, ne pa prej ko noob gledam in mezikam, ko nisem imel na ClearType;(( Lp

Kowy ::

No, pa le nism edini, ki ga to moti... Uglaunem, povsod drugod je pisava u redu, samo v IE7 je taka čudna odebeljena. Sem probu dat na ClearType (kot mi je "ender" svetoval), pa mi je pol po celem sistemu spremenil na take odebeljene črke, tko da sem dal pol nazaj na normal (sam čudn... ker prov za ClearType piše razlaga, da naj bi bla prov za te flat monitorje in notebook-e). Se še komu kej sanja, kje se da to naštimat oz. spremenit?

Rok Nemec ::

Zaženeš IE -> Tools -> Internet Options -> Advanced -> pod "Multimedia" odstrani kljukico pri "Always use ClearType for HTML"

poga ::

Nalozi si MS ClearType tuner s tele strani. V Control Panel-u bos imel potem eno ikonco, s katero lahko izberes razlicne variante cleartype-a.

lp,
PoGa

Kowy ::

@ Rok Nemec: Pa sem še gledal te nastavitve pod "Advanced"... Sam jih je toliko, da pol sploh nisem več gledal naprej. To je to, ja. Najlepša hvala. Sam ne zastopm pa, zakaj je pol pisava lepša, ko je ClearType izklopljen? Ker tam mi napiše, da naj bi bla ta funkcija prov za laptope in ostale "flat screen" monitorje. :\

@ poga: Bom mal prečekiru stran, ja.


Hvala obema!!!

Mavrik ::

Saj ni lepša, ampak nazobčana. Brat tak tekst pri malo manjših velikostih zna biti prav muka, ne vem kako lahko to še kdo uporablja na LCDju.
The truth is rarely pure and never simple.

Kowy ::

No, vidiš... men je pa bolj "nazobčana" všeč. Se mi zdi, da je vse bolj v detajlih (sem bolj tehničen tip in mam raje vse bolj na fino :D ). Če bi pa hotel večjo pisavo, bi pa resolucijo zmanjšal, ali pa v IE-ju pisavo povečal.

R33D3M33R ::

Sem tudi sam opazil. Zelo moteča zadeva. Upam, da mi bo uspelo zadevo izklopiti.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

darkolord ::

Bolj "nazobčana" ti je všeč prvih nekaj ur. Ko se navadiš na ClearType pa sploh ne moreš razumet, kako si lahko toliko časa gledal v ekran brez tega

PINki ::

Res je.8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows OneCare Live Beta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
658304 (4509) MrStein
»

Windows Vista težave

Oddelek: Operacijski sistemi
81272 (1065) Gamez0r
»

ClearType in mavrica

Oddelek: Operacijski sistemi
302180 (1688) darkolord
»

Internet Explorer 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10117261 (13231) 3p
»

IE 7 preko samodejnih posodobitev

Oddelek: Novice / Brskalniki
263627 (2554) neoto

Več podobnih tem