» »

Rabim pomoč pri kompu.

Rabim pomoč pri kompu.

aco111 ::

Problem je sledeč. Računalnik ko vklopim, vse je dobro in prav, dokler med boot screenom win xp-ja računalnik ne zašteka do konca in to vedno sekundo dve takoj za tem ko vtripnejo lučke na tipkovnici. Nato pač restartam računalnik (reset tipka), in naloži se normalno. V windowsu včasih bolj šteka včasih manj. Grafično sem že menjal, pa nič haska. Testiral sem rame, plato, CPU, disk in dobenega problema. Dogaja se še to, da ko pečem DVD, se računalnik more enkrat restartati sam od sebe, ali proti koncu snemanja ali na koncu, brez tega ne gre, zakaj? Ravno prej sem spekel en DVD, samo nek e-mail pogledam in restart, nato plavi ekran za preverjanje diska in med preverjanjem takoj restart in spet preverba-restart. Vgasnem računalnik, na napajalcu odklopim napajanje, vklop rač. toliko da ves štrom se iztroši, vklopim nazaj in se lepo naloži sistem. Med delovanjem še včasihna dve tri sekunde eno črko napiše pa potem opet normalno dalje piše.
Na plati ni dobenih nadutih kondenzatorjev, ni prašno, windows na novo naložen, gonilniki vsi.

Računalnik: AMD Duron 850MHz, 320MB SDR ram, IDE disk 120GB, plata FIC AZ11E(A), zvočna kartica, omrežna kartica.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Duhec ::

Po vsej verjetnosti te heca eden od spominov. Preveri z memtestom ali še najbolje vzemi eno ram palčko ven in izmenično testiraj.

aco111 ::

Memtest šel skozi par urc niti ene napakce, tak da rami vrjetno niso. Tudi s samo eno palčko 256MB je isto kot 256+64+64MB.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

TonyBass ::

Po moje je napajalc....

aco111 ::

Aja, na to pa nisem pomislil. Ok bom zamenjal pa poročam rezultate.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti ... problem ... ?

Oddelek: Kaj kupiti
81055 (778) aco111
»

Oživljanje starih računalnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
456166 (4086) krneki0001
»

Problemi pri inštalaciji Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
13970 (831) tomyN18
»

Problem z grafično kartico ATI Radeon 9800pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
141254 (972) aco111
»

3DMark 2005 rezultat. Prenizek?

Oddelek: Pomoč in nasveti
441774 (1235) aco111

Več podobnih tem