» »

Več IP naslovov & linija gostovanja

Več IP naslovov & linija gostovanja

Ice-Heki ::

Prvo vprašanje:
Ponudniki gostovanja ponujajo kot dodatno storitev tudi lasten IP naslov.
Sedaj pa me zanima, kako je narejeno, da je lahko na enem strežniku več IP naslovov?

Drugo vprašanje:
Spletni strežniki so pogosto priključeni na linijo 100 Mbit / s. Recimo, da ima podjetje več strežnikov in ponuja tudi gostovanje mojega strežnika - to pomeni, da bo moj strežnik priključen na lastno 100 Mbit /s povezavo, ali si jo bo delil z drugimi?

Edit: typo
  • spremenil: Ice-Heki ()

PaJo ::

Vsak strežnik lahko ima več ip-jev, kako to naredit je popolnoma vseeno, najlažje z ip-aliasom, kjer lahko ima ena mrežna več ip-jev, lahko pa tudi več mrežnih kartic, čisto odvisno od potreb.
Kar se pa tiče linije, pa je tako, da si običajno skupaj deliš linijo z ostalimi strežniki, ampak ponudniki običajno nimajo samo 100 Mbit linije naprej ampak 1 Gbit ali pa celo več in to v različna omrežja, tako da je bojazen, da ti ne bi dobil "tvojih" 100 Mbit odveč, oz. skoraj nihče ti ne garantira 100%, da boš dobil polnih 100 Mbit v vsakem trenutku, neki približek pa skoraj zmeraj. Drugače pa je 100 Mbit link mišljen kakor hitrost tvoje povezave do switch/routerja v vozlišču od tvojega ponudnika kolokacije.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix razmišlja o distribuciji vsebin prek P2P (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6818476 (15936) Senitel
»

Internet več uporabnikov

Oddelek: Omrežja in internet
252143 (1836) NeMeTko
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422437 (11994) amigo_no1
»

K: Kolociran strežnik - colocated server

Oddelek: Omrežja in internet
212083 (1491) Kami
»

Gostovanje streznikov - kolokacija

Oddelek: Omrežja in internet
143215 (2934) Ales

Več podobnih tem