» »

Slobytes

Slobytes

Temo vidijo: vsi
«
1
2

j3rn3jk ::

Mogoče ve kaj se dogaja s slobytes??
  • zaklenil: bluefish ()

shark_nm ::

Ammm a ve kdo :)

PaX_MaN ::

Domena jim je včeraj potekla.

Pekl ::

Kaj bo kdo kaj porihtal domeno, da bomo lahko spet dostopali do slobytes?!
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PacificBlue ::

Podvojena tema:

[izbrisana tema]
I’m out.
:3

KoMar- ::

Bo zrihtano ASAP.

Desty ::

Ralozg je nekako pomanjkanje denarja za kolokacijo strežnika in pa potekla jim je tudi domena. Se pa uporabnike naproša, da ne bodite nastrpni, ker se bodo (bojda) zadeve hitro uredile, le čas rabijo.

Soor ::

Stran deluje.

KoMar- ::

Ralozg je nekako pomanjkanje denarja za kolokacijo strežnika in pa potekla jim je tudi domena. Se pa uporabnike naproša, da ne bodite nastrpni, ker se bodo (bojda) zadeve hitro uredile, le čas rabijo.

Desty, ne vem kaj se rabiš oglašat, ker sem že jaz napisal, da bo stran ASAP nazaj, sploh pa širiš dezinformacije.

Heisenberg ::

Kdo vse kaj dogaja zadnje dva dni z SLOBYTES.net !?!?! Nikakor niso dosegljivi .. ? :(

extr3m3 ::


Uradni odgovor: ( )

Na SloBytes-u imamo svoj lasten strežnik, torej ga nimamo v najemu, imamo pa najeto gostovanje ozirioma kolokacijo strežnika. Strežnik je v ATX ohišju.
Ker pa je naš "hosting provider" že z lanskim letom ukinil (oziroma začel ukinjati) gostovanje tovrstnih strežnikov, smo dobili e-mail sporočilo, v katerem nas naprošajo, da strežnik umaknemo ali kupimo "rack" ohišje ali pa ga - kdo bi si mislil - pri njih najamemo.
Odločitev je padla, da trenutni strežnik obdržimo in ga prenesemo k drugemu ponudniku. Še prej pa je bilo treba poravnati dolgove za nazaj, zaradi česar smo tudi prosili zveste (in nezveste ) uporabnike, da nam pomagate pri zbiranju sredstev.
Sredstva za zamudnino smo zbrali v celoti že nekje sredi februarja, zato smo trenutnemu gostitelju poslali e-mail z vprašanjem, ali moramo vsako položnico oziroma opomin plačati posebej ali pa lahko celoten dolg plačamo v enem kosu. Odgovora ni bilo, zbrali pa smo že tudi dovolj sredstev, da pokrijemo februar, zato smo se odločili počakati do začetnih dni marca, ko bi prišel še račun za februar (najbrž kar v spremljavi opomina za pretekle neporavnane obveznosti).
Očitno smo čakali predolgo, zato domnevamo, da se nas je gostitelj odločil odkopiti! Strežnik namreč ni dosegljiv niti po IP-ju, ne "oglasi" se niti prek FTP-ja ali SSH-ja, zato je ta domneva zaenkrat edina možna.
Zakaj so nas odklopili? 2 razloga mi padeta na pamet - ker se kljub opozorilom, da ukinjajo gostovanje ATX ohišij, nismo zganili. Ali pa ker nismo plačali računov že skoraj 1 leto. Kakorkoli obrnemo - račune bo treba plačati in strežnik odnesti drugam.

Tako... to je na kratko vse, kar se tiče našega trackerja... Bila so vprašanja o tem, če imamo svoj strežnik ali ne. Bila so vprašanja, če smo dobili dovolj denarja za pokrit dolgove ali ne. Bila so vprašanja, če mislimo zaključit s SB-jem... Glede strežnika lahko razberete zgoraj, glede ostalega pa na kratko: Nismo pobrali denarja in "spizdili". Nismo poplačali preteklih dolgov in se odločili končati zgodbo. Nismo požrli obljub, ki so bile napisane v novici, kjer smo "fehtali" za donacije.


...
o_O

Desty ::

Je že online. 8-)

donvito ::

Pa ka je spet z njimi, pred donacijami so obljubljali ne vem kakšne spremembe, zdej pa ponovno mrk. ;(

MEDOLINO ::

SLObytes.net rules. Verjetno so prenesli gostovanje k drugemu ponudniku kot so napovedovali, kar traja od 24 do 48 ur da se v spletu obnovi domena. Potrpljenje ljudje, potrpljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDOLINO ()

vres.ales ::

potem pa še razloži zakaj so tudi iz facebooka zginli :)

MEDOLINO ::

vres.ales je izjavil:

potem pa še razloži zakaj so tudi iz facebooka zginli :)


Ne vem zakaj. Podal sem samo mnenje, zakaj ne verjetno ne dela, ker so govorili, da bodo zamenjali "providerja", ker jim dosedanji ni pustil navadnega ohišja ampak "rack" ohišje. Bomo videli. Res pa je, da bi lahko dali vsaj kakšno obvestilo kje. Ker do sedaj, če so kakšen site zapri so to tudi objavili vsem, kar spomnite se GT-ja (Golden Tomb, da ne bo pomote). Zato bodimo strpni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDOLINO ()

uniwega ::

Pobrali denar in spizdili. Sicer pa na slobytes itak ni nič pametnega. Če ne bi dishon gor dajal svojih hd2dvd , ni kaj dol za vzet. Pa še arogantni so. Ker mi je zmanjkalo elektrike, ao mi takoj uvalili warn, pa seveda ni bila moja krivda, pa sploh jih to ni zanimalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uniwega ()

nitramcek ::

Jaz sem že kar nekaj let na Slobytes. Zame je bila stran ok. Vendar, da kar tako odklopjo vse skupaj in prej ne povedo, da bo kakšen izpad oziroma karkoli se pač že dogaja, je pa nekako nedopustno. Pravkar sem se prijavil na Partis. Če se v kratkem ne pojavijo, se zaradi mene niti ne rabijo.

donvito ::

["zen"]Uporabniki,ste bili preko novice na SB-ju seznanjeni,da bo po zadnjem izklopu,ki se je zgodil par tednov nazaj potreben še en izklop in to je to,načrtovano in najavljeno.

lp. zen

Kakšne ven meče, novico prebereš in jo čez par dni pozabiš.
Res je težko en dan prej folk obvestit npr.: od jutri dalje bo tracker zaradi ... do ... zaprt.

Če ne bi dishon gor dajal svojih hd2dvd , ni kaj dol za vzet.
+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

KoMar- ::

uniwega je izjavil:

Pobrali denar in spizdili. Sicer pa na slobytes itak ni nič pametnega. Če ne bi dishon gor dajal svojih hd2dvd , ni kaj dol za vzet. Pa še arogantni so. Ker mi je zmanjkalo elektrike, ao mi takoj uvalili warn, pa seveda ni bila moja krivda, pa sploh jih to ni zanimalo.

Ful izviren izgovor. Sicer pa, kaj ljudi na trackerju briga, zakaj ti nisi mogel sejat? A misliš, da se bojo individualno ukvarjali z vsakim primerom in šli raziskat, če tvoje trditve držijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

donvito ::

Kakorkoli že, ni fer do vseh, ki so nedavno donirali:


in kakor kaže, jih bodo/so peljali žejne čez vodo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

mugabe ::

Komar a ti si pa odvetnik od slobytes?
uniwega je napisal točno tako kot je res.
Arogantneži, admini mislijo da so bog i batina
Kitl je edin kul na tem trekerju, bil sem nalagalec dolgo časa
tistih sto ljudi ki ne vem zakaj čakajo da se slobytes vrne naj grejo raje drugam
slobytes sucks in upam da se ne vrne več.

amakar ::

Amacar in prijatelji so pobrali danacije............več tisoč EUR.........in ukinili SloBytes brez vsakega opozorila...........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amakar ()

bluefish ::

Le kdaj bo naivneže izučilo.

amakar ::

nikoli se ne donira tracker s tako slabo ponudbo in z tako arogantnim vodstvom...........NIKOLI............partis ima desetkrat večjo ponudbo in nikoli ne težijo kot naprimer SloBytes...........ki je v času ko je pobiral denar ponudbo potrojil...........po zbranem denarju je ponudba zopet padla na minimalno.........zapomnite si če so administratorji arogantni potem vedno nekaj smrdi..........

nitramcek ::

Očitno je konec z SloBytes. Zdej jih res že nekaj časa ni online, in če bi karkoli prestavljali ali karkoli takega bi že poštimal zadevo do sedaj. Jaz sem že par dni na Partisu in pomoje tudi veliko drugih, kateri so bili do sedaj na SloBytes. Tako, da tudi če se vrne, je verjetno izgubil kar nekaj članov. Če so pa pobasal denar pa odjahal v sončni zahod... pol pa res nevem kako se zjutraj lahko pogledajo v ogledalo, glede na to, da so imeli tako podporo pri donaciji in so res hitro zbrali potrebni denar. V takem primeru mislim, da so tudi dosti več zbrali, kot pa tistih dobrih 1000e. Vsekakor žalostno!

Wox ::

amakar je izjavil:

....več tisoč EUR....


Koliko je to več tisoč EUR? Deset tisoč? Pa saj verjetno veste komu in na kateri račun ste nakazovali denar. Pa ga ovadite zaradi goljufije. Ali je šlo v kuvertah? Še malo pa bomo kot v Nigeriji.
Commodore 64

amacar 1 ::

amakar je izjavil:

nikoli se ne donira tracker s tako slabo ponudbo in z tako arogantnim vodstvom...........NIKOLI............partis ima desetkrat večjo ponudbo in nikoli ne težijo kot naprimer SloBytes...........ki je v času ko je pobiral denar ponudbo potrojil...........po zbranem denarju je ponudba zopet padla na minimalno.........zapomnite si če so administratorji arogantni potem vedno nekaj smrdi..........


Tole je čista resnica. Na žalost je par sto ljudi poslalo donacijo, ker so nasedli stokanju vodilnih na Slobyte,s da že par mesecev niso plačali uporabe serverja in bodo drugače Slobytes ukinili. Zbrati bi morali malo več kot 1000€. Nabralo se je po izjavah donatorjev nekajkrat več denarja (dobra potegavščina). In res ko se je denar zbiral je bila ponudba bolša kot v vseh letih in to nekajkrat bolša. Potem so celo spraševali uporabnike, če se strinjajo, da bi objavljali reklame, ker da je donacij premalo. In uporabniki so na veliko pisali, da ne in da bodo redno donirali. No zdaj pa so vseeno vsaj tako izgleda brez opozorila ukinili Slobytes. In potegnili za nos par sto uporabnikov, ki so redno donirali. Fer poteza res.

PS
Kar se tiče moderatorjev in admina na strani Slobytes pa nimam besed. Dokler so se uporabniki strinjali z vsem ponujenim je bilo OK, ko pa je kdo samo poskusil, da bi se pritoževal proti res mizerni ponudbi so ga v trenutko odstranili in blokirali IP. Par zvestih privržencev. ki so imeli seveda koristi je stalno pisalo hvalnice vodstvo in kako izdatno sponzorirajo in ljudje (ovce) so jim nasedali.

extr3m3 je izjavil:


Uradni odgovor: ( )

Na SloBytes-u imamo svoj lasten strežnik, torej ga nimamo v najemu, imamo pa najeto gostovanje ozirioma kolokacijo strežnika. Strežnik je v ATX ohišju.
Ker pa je naš "hosting provider" že z lanskim letom ukinil (oziroma začel ukinjati) gostovanje tovrstnih strežnikov, smo dobili e-mail sporočilo, v katerem nas naprošajo, da strežnik umaknemo ali kupimo "rack" ohišje ali pa ga - kdo bi si mislil - pri njih najamemo.
Odločitev je padla, da trenutni strežnik obdržimo in ga prenesemo k drugemu ponudniku. Še prej pa je bilo treba poravnati dolgove za nazaj, zaradi česar smo tudi prosili zveste (in nezveste ) uporabnike, da nam pomagate pri zbiranju sredstev.
Sredstva za zamudnino smo zbrali v celoti že nekje sredi februarja, zato smo trenutnemu gostitelju poslali e-mail z vprašanjem, ali moramo vsako položnico oziroma opomin plačati posebej ali pa lahko celoten dolg plačamo v enem kosu. Odgovora ni bilo, zbrali pa smo že tudi dovolj sredstev, da pokrijemo februar, zato smo se odločili počakati do začetnih dni marca, ko bi prišel še račun za februar (najbrž kar v spremljavi opomina za pretekle neporavnane obveznosti).
Očitno smo čakali predolgo, zato domnevamo, da se nas je gostitelj odločil odkopiti! Strežnik namreč ni dosegljiv niti po IP-ju, ne "oglasi" se niti prek FTP-ja ali SSH-ja, zato je ta domneva zaenkrat edina možna.
Zakaj so nas odklopili? 2 razloga mi padeta na pamet - ker se kljub opozorilom, da ukinjajo gostovanje ATX ohišij, nismo zganili. Ali pa ker nismo plačali računov že skoraj 1 leto. Kakorkoli obrnemo - račune bo treba plačati in strežnik odnesti drugam.

Tako... to je na kratko vse, kar se tiče našega trackerja... Bila so vprašanja o tem, če imamo svoj strežnik ali ne. Bila so vprašanja, če smo dobili dovolj denarja za pokrit dolgove ali ne. Bila so vprašanja, če mislimo zaključit s SB-jem... Glede strežnika lahko razberete zgoraj, glede ostalega pa na kratko: Nismo pobrali denarja in "spizdili". Nismo poplačali preteklih dolgov in se odločili končati zgodbo. Nismo požrli obljub, ki so bile napisane v novici, kjer smo "fehtali" za donacije.


...


Tole pa je en kup laži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar 1 ()

amakar ::

evo sem vedel, da niso plačali čeprav so konec februarja trdili, da je vse poravnano...........ne moreš verjet
Slobytes se bo pojavil v to sem prepričan in to v kratkem in ljudje (beri ovce) bodo zopet donirali samo vodstvo bo pa v resnici čisto drugo.............super tole postaviš en server in bedaki ti pošiljajo denar.........nič dela in gosposko plačilo..........kapo dol

DC- ::

robip44
1000 € Gosposko plačilo?

Naj ti malce razložim dejstva pa nisem niti v sanjah povezan z Slobytes samo poznam cene.

Strežnik za tracker je vsaj 1000 € po minumumu pa še to če šparaš.
Mesečna najemnina kolokacije je 120 €
Sploh ne štejemo ur ljudi, ki delajo za to.

Se ti še vedno zdi 1000 € veliko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DC- ()

amacar 1 ::

DC- je izjavil:

robip44
1000 € Gosposko plačilo?

Naj ti malce razložim dejstva pa nisem niti v sanjah povezan z Slobytes samo poznam cene.

Strežnik za tracker je vsaj 1000 € po minumumu pa še to če šparaš.
Mesečna najemnina kolokacije je 120 €
Sploh ne štejemo ur ljudi, ki delajo za to.

Se ti še vedno zdi 1000 € veliko?


Tisoč € je drobiž v resnici so vsote dosti višje. In sploh ni glavni problem denar problem je arogantski in zelo vzvišen odnos do uporabnikov, ki so imeli samo eno pravico in to je doniranje. Tako kot so moderatorji ravnali z vsemi ki se niso strinjali z vsem ponujenim tako ne počnejo na nobenem drugem trackerju.

detroit ::

Sj partis je isti grabn mene so skenslal kao da uporablam proggije za boostat upload ker sem imel na dveh različnih linijah uploadanje. Brez pojasnila in kakršngakoli emaila ali account maila. Pa jim pošlej jebe*timater email pa mi odgovori pač da sem dobival opozorila zarad cheatanja.... V glavnem partis je grabn
Skero

vorantz ::

suprnova je bil edini kaj vreden slovenski tracker :P
ljudje, kot vse ostalo v sloveniji...bežite v tujino

sicer pa zihr pozna kdo osebno ta glavne
pejte jim na vrata rubit

ali pa pač prijavite scam

amacar 1 ::

Dovolj velik uspeh bo že to, da ne bo nihče več nasedel takim pozivom po nepotrebnih donacijah.

janch ::

Ironija. Naredili so točno to, na kar so bili tudi sami najbolj alergični: HIT & RUN :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janch ()

PaX_MaN ::

Včeraj so zapisali:
Zaenkrat vemo, da nam je crknu napajalnik. Bomo zrihtali, obenem pa še ISPja zamenjali. Bomo čimprej nazaj.

KoMar- ::

Bojo že nazaj.

Hovi1987 ::

Malo mi jih je žal zaradi tega ker so meli dosti SLO muzike gor =(

luky ::

Veš kako rečejo " Pokupi pare in gas ".
luky!

mihec87 ::

Haha kedi se bote naučili da takim trackerjem pač ni za dajat donacij...

KoMar- ::

"Takim" trackerjem? SB je obstajal, še preden si ti vedel za torrente ;)

Pač so si vzeli malo dlje cajta za zrihtat stvari - seveda bi lahko šlo hitreje, ampak ne zdaj nekaj natolcevat... počakajmo in bomo videli.

mihec87 ::

Dragec ko sem jaz vedel za torrent je še slobytes plaval v jajcih(če)..

Seveda kar čakat, verjetno treba še kako donacijo dat, sem že videl večkrat kako to gre ni denarja potrebujemo potem se pa zadeve začnejo mečkati in mutiti pa smo tam..
Lahko pa preseneti..

amacar 1 ::

nobenih donac več ne dajat, ker niso potrebne in gredo v žepe vodilnih

mihec87 ::

Tako bom rekel vem da takšno zadevo ni lahko vzdrževati še manj denarno zalagati ter cele dneve biti na voljo za to da folk jamra kako mu vleče počasi ali pa mu .nfo ni všeč.

Samo če se pobira donacije bi bilo primerno da se točno pove za kaj grejo pa če se magari reče da se rabi za kepico sladoleda za lastnika ne pa da se denar pobere potem pa muti zgodbice vsakič drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bluefish ::

Ni lahko, jih pa nihče ne sili.

amacar 1 ::

naj se vzdržujejo z reklamami kot drugi........in že zaradi arogance si ne zaslužijo niti centa............pa tudi ponudba je petkrat manjša kot drugje

MEDOLINO ::

amacar 1 je izjavil:

nobenih donac več ne dajat, ker niso potrebne in gredo v žepe vodilnih


Če je kdorkoli doniral (cca od 5 do 10€ po osebi) je doniral sam od sebe. In glede na to, koliko smo prenesli dol 10€ ni nič v primerjavi z kupljenim originalom. Vsi bi radi vse takoj, zastonj s 10/10 prenosa ali več.
Kar se pa tiče pravil, jih pa vsak ob registraciji prebere in če se strinja jih potrdi. Kakršna pač so. Če komu niso všeč, naj gre pa drugam. SloBytes ima svoja pravila in če mene vprašate so zelo jasna, pa se tudi že dobil warn pa kaj. Delaš naprej, se držiš pravil in mine.
Kar se pa vsebine tiče, pa ne bom preveč govoril. Vsaj zame, kar je bilo naloženo je bilo vedno 100% kvalitetno (dishon, SiHQ in ostali...). Če si kaj potreboval si oddal prošnjo in to tudi dobil.
Torej počakajmo in ne pljuvajmo po nekom, ki nam daje zastonj stvari in še skrbi za njih. Tudi če jih ne bo nazaj (sam sem prepričan da bodo kmalu), smo prispevali, če ne drugega za pretekla leta.

luky ::

Fantje samo če nismo toliko vredni, da bi nam saj rekli, žal ne gre nam več skozi vzdrževanje in tracker zapiramo, ne pa da enostavno jih pobere temna nočka. In ne si domišljati, da se bodo vrnili, ker tisto je bolj pripoved za otroke.
luky!

KoMar- ::

Najglasnejši ste tisti, ki niste prispevali nič in po možnosti še imeli ratio pod 0.5 :P

Desty ::

SB nikakor ne gre v pozabo. Govoril z vodstvo par dni nazaj in ga selijo na drug ISP. In nehajte s tem natolčevanjem o nategunstvu prosim. Partis ne rabi fehtarit za donacije, ker že tako ali tako pobirajo kupe denarja. In ne, nisem en navaden user, ki ne ve kaj blebeta. Recimo, da smo v štartu Partisa v2 sodelovali in pač ni šlo več, ker so nekateri postali prepožrešni. Tako, da ne bi o tem, kdo je tajkun oz. nategun.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kaj se je zgodilo z Mojblink-om ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
456256773 (105976) metalcamp1
»

PartiS in utorrent

Oddelek: Omrežja in internet
2927307 (18764) T-h-o-r

Težave s Partisom

Oddelek: Omrežja in internet
185273 (4764) jurre
»

filebits-->kaj se dogaja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8710617 (3768) mato22

Več podobnih tem