» »

Hitrost ventilatorjev

Hitrost ventilatorjev

shadeX ::

Lep pozdrav!

Upam da mi boste znali pomagati, in sicer imam problem. Ko nekaj časa igram igre ali delam zahtevna opravila na računalnik začne ventilator na matični zelo piskati..to me seveda zelo zelo moti. Prej sem mel določene nastavitve v biosih in zaradi nekaterih problemov sem bil primoran dati biose na default.. In od takrat piska ventilator..( to se ni zgodilo 1 da sm dal biose na default in nato je začelo piskati) Računalnik sem mel na servisih zaradi nekaterih drugih stvari in ko so oni videli da ventilator piska so nekaj v biosih nastavili da se ventilator manj vrti oz. manj piska..

Mene pa zanimajo te nastavitve v biosih če ve kdo kje se nastavi in kaj se nastavi da ventilator se ne bo več tako vrtel oz. piskal oz. če ve kdo za kak program ki bi zmanjšal hitrost vrtenja ventilatorja! Moja matična pa je asus p5gdc-v deluxe..Prosim pomagajte res, ker to me zelo moti..:\

Najlepša hvala vsem za odgovore

_mOuSe_ ::

Zadevo najbrž naštimaš v BIOSu, v meniju Power maš Hardware Monitor, kjer nastavljaš možnosti za CPU Fan. Za spremljanje števila obratov in temperature procesorja si lahko naložiš še program PC Wizard.

lp, mOuSe

shadeX ::

ej majkemi da če to deluje si največji car :) :)

_mOuSe_ ::

Samo pazi ko spreminjaš kaj v BIOSu, ne nekih ekstremnih sprememb delat. Počasi pa sigurno ::D

lp, mOuSe

Urc ::

Try Speedfan, pa potem v Oknih naštimaš na kolk %, meni je na stari gigabajtki delovalo.:) Lahko pa daš en uporček na linijo od venta, tako da bo delal na 5-7 V.

shadeX ::

hm..tisti program ne naredi nič..v biosih pa nism še probal..bom probal sedaj..sam dvomim da bom kaj našel...

ve še kdo je bi točno dobil to...:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pc se ne zažene v Windowse

Oddelek: Pomoč in nasveti
81032 (871) solatko
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261424 (1424) _mOuSe_
»

XP-M vedno isti multiplier...

Oddelek: Navijanje
7846 (846) _mOuSe_
»

Zamenjam procesor, pc ne dela

Oddelek: Strojna oprema
441295 (1295) dejansan
»

Računalnik se samodejno zažene ?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51043 (931) _mOuSe_

Več podobnih tem