» »

Kitajski turbofolk v Sloveniji; freddy dobil konkurenco!

Kitajski turbofolk v Sloveniji; freddy dobil konkurenco!

Vikking ::

Kitajski turbofolk v Sloveniji

Čakam še kakšno arabsko verzijo, pol pa lahka mirno rečem da... adijo pamet8-O

Alexius Heristalski ::

Funny and cool links, sicer je pa zadeva stara že kaka dva meseca. Pa ni treba nikomur hoditi na gnili 24ur.com.

Hebiga, Štajerci pač ...

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Otvorila jo je... wtf? 8-O Pa kaj toti na 24ur so mogoče hrvati ali kaj? Jebela cesta, ej... ;((
@ Pusti soncu v srce... @

jype ::

Otvoríla, ne otvôrila.

SmeskoSnezak ::

Če je to
otvorítev -tve ž (ȋ) glagolnik od otvoriti: otvoritev zborovanja / otvoritev razstave / otvoritev ceste, nove avtobusne linije ♦ šah. otvoritev igre začetna poteza igre; indijska otvoritev // prireditev ob slovesni izročitvi česa v javno, splošno uporabo: biti na otvoritvi; na večer pred otvoritvijo so imeli nastopajoči zadnje vaje
to, mi ni jasno, kak lahko paše ta beseda v tisti kontekst na 24ur. Čimprej treba poslat novinarje na učne ure slovenščine in njene pravilne uporabe. Tale senzacionalnost jim bolj škodi kot koristi.
@ Pusti soncu v srce... @

jype ::

24ur> Na slovensko glasbeno sceno prihaja nova glasbena zvrst, ki se ji reče kitajski turbofolk. Otvorila jo je kitajska kraljica Amy.

Ne vidim problema. Kitajska kraljica Amy je otvorila novo glasbeno zvrst, ki se imenuje kitajski turbofolk.

SmeskoSnezak ::

Ja, kraljica, ja. Seveda... :D Toti 24ur je poln smeha. Dajte rajš to v ono temo cvetk. Tja noter bolj paše.
@ Pusti soncu v srce... @

jype ::

Govoril sem o skladnji, ne o vsebini.

24ur ne berem in dokler nisi ti rekel, da je nekaj narobe, "novice" sploh prebral nisem.

SmeskoSnezak ::

Se jaz sn tui prvo mislo skladnjo, dokler nisn šel v sskj preverjat. Vsebinsko pa itak :D
@ Pusti soncu v srce... @

John Abruzzi ::

Bolano.

rok_p ::

dobri novinarjev kot so bli nekoč itak več ni. glavno da se novice slišijo bombastično, vsebina in ton govora skorajda nimata več pomena. dnevniki 10+ let nazaj, takrat še je bilo drugače. danes pa če ti en recimo trener ali naključna mimoidoča govori čisto hrvaščino / srbščino sploh več ni podnapisov. še novinarji se začnejo včasih po srbsko z njimi menit. šole in profesionalizem pa tak!
rok

CyberPunk ::

Pa tako ali tako zvrsti, imenovane "turbofolk", v Sloveniji ni! En novinar si to zmisli in potem vsi povzemajo. Turbofolk je zvrst iz Srbije in v Srbiji (in nekaterih drugih bliznjih drzavah tam okrog).
Slovenskim tovrstnim komadom (in nekaterim nemskim, avstrijskim in nizozemskim, ki so lahko podobni), se rece nekaj v stilu folk-pop. :\

BigWhale ::

CyberP,

A se nisi nikoli slisal izraza: Red is the next Black?

;>

Jaz bi turbofolk kategoriziral kot na 120bpm navito narodno glasbo. Pac turbo. Narodno za tisti del sveta kjer se predvaja.

Zgoraj omenjena kraljica pa izvaja kar slovenski turbofolk. Nic kitajskega ni na njem...


“Franček, ti si moj pijanček, prava ninja s Pohorja doma.”

Nevem no... ;)

Avby ::

Tako bom rekel. Vsaj Slovensko se je naučila govoriti. Kar je že nekaj. Kar je že ogromno v bistvu.

Ne pa naši južni sosedje naprimer, ki že 20 ali več let živijo tukaj pa ne znajo Slovensko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

Alexius Heristalski ::

“Franček, ti si moj pijanček, prava ninja s Pohorja doma.”

Ninje so japonske, ne kitajske, tako da je tudi glede tega zgrešeno.

jype ::

Alexius Heristalski> Ninje so japonske, ne kitajske, tako da je tudi glede tega zgrešeno.

Ampak Japonska je blizu kitajske, tako da naj ji bo :)

AndrejS ::

Zgleda da naši novinarji res rabijo cenzuro....

ahac ::

Ninje so japonske, ne kitajske, tako da je tudi glede tega zgrešeno.


Prepričan sem, da njenih poslušalcev to niti najmanj ne zanima. :|
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BlackHole ::

Ne pa naši južni sosedje naprimer, ki že 20 ali več let živijo tukaj pa ne znajo Slovensko.


Verjetno se je naučila, ker pri nas noben kitajsko ne zna, srbohrvaško pa še vedno večina razume. Ali ti misliš, da se je naučila zaradi nas?
LP Marko

Avby ::

srbohrvaško pa še vedno večina razume


Jaz ne razumem srbohrvaško.

BlackHole ::

Avby, če ti ne razumeš, to še ne pomeni, da večina tudi ne razume. Si pač v manjšini.
LP Marko

Looney ::

Lahko nehate s prepiri o srbohrvaščini, prosim?!
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

BlackHole ::

Kje vidiš prepir? To je resna debata. ;)
LP Marko

Fizikalko ::

In v čem je to kaj slabše od Atomic Harmonic & company crap-a?

Vikking ::

Niti ni slabše, kvečjemu boljše.

Avby ::

Avby, če ti ne razumeš, to še ne pomeni, da večina tudi ne razume. Si pač v manjšini.


Danes padejo meje z EU. In da v majnšini smo Slovenci. Veliki majnšini. Zato vsak, ki se bo naučil našega jezika mu pojem hvalnico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska narodna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
212845 (2034) Semafor
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211868 (8174) AmokRun
»

Hofer; Medion Akoya P6618 se splača kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
189494 (6134) WeedEX
»

Kdo je kriv za popularnost SLO "promijev"

Oddelek: Loža
271949 (1054) Tomas 33

yugo scena v slo?

Oddelek: Sedem umetnosti
373286 (2794) DoloresJane

Več podobnih tem