» »

Noctua NH-U12P ne gre v ohišje! Kaj sedaj?? (CPU Cooler)

Noctua NH-U12P ne gre v ohišje! Kaj sedaj?? (CPU Cooler)

Tomson ::

Ok, po želji nabave najtišjega in kvalitetnega hlajenja LGA775 proca sem nabavil Noctua NH-U12P hladilnik, ga naročil iz tujine, ker pri nas ga nisem dobil, nakar zgroženo ugotovim da ne bo sedel ...

Sedaj me pa zanima, kaj je alternativa, na prvem mestu, pa res moram povdarit, najbolj bistveno = TIŠINA, se pravi potrebujem čim tišji hladilnik.
Druga stvar ki je, ne sme presegat 150mm višine, po možnosti do 145mm ...


Kaj torej svetujete?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

_mOuSe_ ::

Podnožje se sicer ujema, a je ležaj problem? Vsekakor najmanj hrupa dosegajo brez-ventilatorski hladilniki.

lp, mOuSe

Tomson ::

Problem je ohišje, ki je za 0.5cm premalo. ;(

Nisem bil dovolj pozoren ko sem meril.


Sem že naročil drugega in sicer manjšega brata Noctua NH-u9F ki pa bo brez problema šel v ohišje. Skoraj enako neslišen kot večji brat, le hlajenje je slabše, ampak glede na to da ne bom navijal ne bo problema...

Če koga zanima, veliki model Noctua NH-U12P je naprodaj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Calligulla ::

Ne stekam zakaj bi kdo v dobi, ko se da vrtljaje softwersko stelat in pri vseh cool'n quiet tehnologijah,... kupoval pasivne ali kaj jaz vem kake coolerje.

Itak PC 90% casa idla in pri c2 duo procesorjih ipd to itak pomeni, da so cisto silent.

:|

_mOuSe_ ::

˝Nekaterim ljudem pomeni tišina vse na svetu...˝ se začne opis Asusa Triton 75. In glede na to, da je Tomsonu prioriteta glasnost hladilnika, je pasivni hladilnik z 0 dB zmagovalec na tem področju.

lp, mOuSe

Calligulla ::

Pa ima tudi pasivni napajalec pa pasivno hlajeno graficno in neslisen disk vpet na elastike...?

Ker vecini ljudi bi bolj koristilo, ce bi se naucili uporabljat funkcije svojih PCjev, ker se jih da brez takih hladilnikov prakticno povsem utisat.

_mOuSe_ ::

Vprašanje sploh ni bilo kako utišati grafično, disk ipd. Spraševal je konkretno po hlajenju cpu.

lp, mOuSe

bond007 ::

Tut men je fanless všeč, ampak zato ne bom dal 30,40 ali še celo več €. Evo moj češki fanless:


Ogreje se do 62 stopinj, idle okoli 30. Proc je e2160@2,7ghz in 0,1V undervoltan.
Ostali hladilniki so na chipsetu, ki je še bolj vroč kot cpu. Deluje super (vsi hladilniki so na otip topli...)

Sicer je čisto brezveze komplicirat, ker itak še hrup druge zadeeve povzročajo .. diski, pa napajalnik, še kakšne hude grafične. Pa itak se da vse programsko nastavit vrtljaje(no razen napajalca)...

JSt sm bol to za hobi gor dal, ker so mi pač ležal po predalih hladilniki in jih nisem mel kam dat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Tomson ::

Kot je že _mouse_ omenil sem spraševal po CPU coolerju, ne po ostalih komponentah.

Calligulla: če pa te tako moti da želi nekdo čim tišji računalnik, pa te bom malo razsvetlil.

Če si vsaj približnoprebral prvi post si ugotovil da je Noctua hladilnik z ventilatorjem. 12cm. To NI pasivno hlajenje.
Če bi imel večje ohišje bi skoraj sigurno pristal na pasivnem, ker pač deluje zelo tiho. Res je, 0dB.

Asus P5k-E nima nobenega ventilatorja, PSU Seasonic je najtišji na trgu (razen pasivnih), venti na ohišju bodo vsi Noctua, 5dB glasnosti, grafična kartica ima pasivno hlajenje, diski bodo nova serija Samsungov F1, ki so praktično neslišni, podobno kot serija WD GP. Ohišje obdano z izolacijsko peno, tako da ja, nekak sem se odločil da mi tišina veliko pomeni in jo tudi potrebujem. Ker veliko stvari snemam in produciram doma, je fino da mikrofon poleg potrebnega ne lovi še delovanja računalnika, kar se verjemi pri snemanju vokalov sliši.

Cool and quiet pa ti komu drugemu razlagaj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namizni računalnik in glasni ventilator

Oddelek: Pomoč in nasveti
413536 (1853) ST-777
»

Najboljši zračni hladilnik za socket 1366

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121395 (1167) TOP
»

Kateri hladilnik za procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
5880 (816) jan01
»

Hladilnik za q6600

Oddelek: Kaj kupiti
342441 (1555) borut666
»

c2d e6300 Kateri hladilnik kupit

Oddelek: Kaj kupiti
292674 (2674) brdi

Več podobnih tem