» »

GeForce 8800 GTS 512 MB zagledala luč sveta

GeForce 8800 GTS 512 MB zagledala luč sveta

Nvidia - Po prihodu na jedru G92 temeljoče GeForce 8800 GT je različica GTS dobila močnega konkurenta znotraj lastne družine, zaradi česar se je že dlje časa šušljalo o prenovi različice GTS, ki bo odslej temeljila na enakem jedru kot GT, le da bo jedro namesto 112 Shader enot imelo 128. Poleg jedra bo razlika med starimi in novimi modeli GTS tudi v frekvencah jedra oziroma pomnilnika, saj bo jedro nove grafične kartice tiktakalo pri 650 MHz, pomnilnik pa bo imel frekvenco 970 MHz. Nove GTS so sodeč po prvih testih, ki jih najdete na PC Perspective in Bit-Tech-u zmogljivejše od različic GT. Cena novih grafičnih kartic GeForce 8800 GTS 512 MB bo po besedah nVidie znašala med 299 in 349 ameriškimi dolarji.

Več o tem si preberite v nVidiinem sporočilu za javnost.

52 komentarjev

«
1
2

j3rn3jk ::

G92 power>:D

Romčy ::

Totalno so zajebali zdej to označevanje.Laikom nebo več nič jasno.Pa kaj res se ne morejo spomnit te nove karte drugače označevat.Škoda no.
"Software is like sex, it's better when it's free"

sid911 ::

Mah, po moje je vse skupaj bedarija. Zdaj bomo imeli 3 vrste GTS-ov ( oziroma 4, če bo kateri izmed proizvajalcev zatlačil giga pomnilnika gor). In seveda je tu še GT. Razlika v preformansih ( med GT, GTS in GTS 512) ni ravno ogromna, zmešnjava z oznakami pa tolk večja. Na koncu naj še na GTX zatlačijo G92 in bo veselica.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

janwoolf ::

v elektroniki prodajajo to grafično kartico za 330€. čim prej rezervirajte!!! imajo samo 6 ;((

AngelOfDeath ::

a tak denar že skoraj 2 amdjevi dobiš
edit: Slovnica

PrimozR ::

Sid saj bojo. Tam nekje konec decembra/začetek janurja pride G92 GTX.

c00L3r ::

Torej, kako je zdaj pojmovanje glede na zmogljivost? Prej je bilo GTS, GT, GTX, Ultra? Ali je zdaj kaj drugače? Ali sem že prej imel napačno predstavo?

Dr_M ::

zamenji GTS in GT :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sid911 ::

GTS 320 - GTS 640 - GT -GTS 512 - GTX - Ultra

nVidia si zasluži brco v rit, ker nas šopajo vsak mesec z 4% hitrejšimi karticami
AMD pa raketo v rit pa na luno, ker niso sposobni narest ene grafične ki bi GeForce pojedla za malico.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Dr_M ::

vazno je, da so 4% hitrejse in 40% cenejse. :D :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dami ::

Še večjo brco si zaslužijo ker niso sposobni dobavit kartic, sploh pa po pravih cenah. Ne vem zakaj za vse piše 200-250$ ter 300-350$ če pa se vse prodaja po največji oz še več. Nej že uradno skenslajo vse stare g80 grafe katerih itak noben več ne kupuje novim pa dajo oznako 8900xxx (xxx =gt, gts, gtx, whatever). Upam da ne bojo tak jebiveter pri g100 (al karkol bo že).
Novi radeoni sploh niso tako slabi, ker fajn zafilajo lukno med 2d grafičnimi ter 8800gt(s) vendar so vseeno 50$ predragi.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

PrimozR ::

Pa kaj bi ti rad? Grafe zastonj? TOle, kar imamo sedaj, je noro dobro. V Crysis je pri nižjih resolucijah (do 20'' in 22'') HD3870 od 8800 GT počasnejši tam nekje 4 FPS. Pa je 50 € cenejši in proabi precej manj elektrike. Crossfire skalabira precej bolje kot SLI, deluje pa na 975X, X38, AMD čipovjih (790 serija), pogojno (nekaj počasneje) pa tudi na 965 in P35.

Senitel ::

-8800 GTX-a z G92 nikoli ne bo...
-Poimenovanje ima svojo logiko, čeprav zakaj ravno zmeda z 8800 GTS mi pa ni jasno. G92 ima določene izboljšave, ni pa ne funkcionalno ne performančno naslednji korak.

simnov ::

Hm sem mislil , da je velikost pomnilniškega vodila najbolj pomembna.

LordPero ::

Hm, ni najbolj, je pa & pasovna širina je največja omejitev novega GTSja.

In, nevem ali sem samo jaz, ampak jaz sem že 8800GT pričakoval nekoliko cenejše oz. recimo 5-10% hitrejše pri tej ceni. GTS se mi zdi enak performance/price kokr GT & mi nekako diši po minimalnem izkoriščanju monopola oz., smešno, retailarji izkoriščajo nVidin monopol (-lenobe AMDjeve, kaj nam delajo) & trenutno mi ni ql kupovat nove grafe glih zarad tega (GTX sedaj kupit je bedno, čakat na nasledno novo karto pa tudi, AMD pa skor nima ponudbe).
G92 je za moje pojme taka mouzna krava, da boli, 256bitni pas ma, a ceno bivših ta malih GTSjev (320bite naramnične širine) -še vedno pa je to GPU za katerega je bilo manj $ danega v razvoj kot pa za pač baznega G90.
Ponuditi morajo neokrnjen G92 za ceno okrog 350-400€ ter z njim za minimalno kratko obdobje (promocijsko obdobje) z ne hi-end grafo dejansko biti hi-end (kot rečeno, npr. za 2-3 mesce) -saj to bi bla win-win-lose situacija, ne? (nVidia-kupci-AMD :D)

Pa še psihološki efekt Crysisa, da bo u prihodnje še prej zmankalo moči za 'vse/večino' novejših špilov na high.

... jst pogrešam dneve prvnih 3D pospeševalcev ...
LordPero

BoLhCa ::

... jst pogrešam dneve prvnih 3D pospeševalcev ...

True, true !

MrStein ::

... jst pogrešam dneve prvnih 3D pospeševalcev ...

Tiste, ko niti "Perspective corrected textures" niso imeli ? :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Pa 256x256 texture size, 16bit 3D rendering.

Ampak z Glide-om je pa pojedel Rivo - konkurenco - za šalo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

OChack ::

za tiste cajte je dobr zgledal pa hudo je letel, na p166 z voodoo2 sm Halflife in quake3 lahk igrov :)
z 32MB edo rama samo
Int€l inside, IDIOT Outside

krneki0001 ::

Ah jst se spomnim še S3 virge, ko je ven kartica prišla in imela samo 2Mb EDO rama. To so bili časi.

MrStein ::

TNT se je poscal po dudu-ju. Pa tudi če sta se dva "udružila" (plus seveda še obvezen tretji "oproda").
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

LordPero povej mi, kaj manjka 3870ki?

LordPero ::

@ P|P: Moč/hitrost & nižja poraba (oz. poraba ji ne manjka no, jo ima pač preveč).

@ MrStein: In ne, TNT je suxal proti Voodooji :D (dejansko mislim, da je bil ali precej počasnejši ali nekje na ravni Voodooja II (12MB verzija) + SLIja ni mel, ki si ga je takrat bilo lažje privoščiti in je outperformala use druge sisteme (in, hehe, ker specialn kabl si rabu za ju povezat skupej)). Cen TNTjk se ne spomnil, sam niso ble vredne pa tudi špil na Direct3D ni bilo tako dosti, vse dobro je blo Glide oz. OpenGL :)). Je pa res, da Voodoo ni imel 32bitih baru, kar je TNT1 že mela (a redko uporabla zaradi premalo moči) in da je TNT bil tudi 2D grafična. TNT2 vs. Voodoo 3 pa je identična situacija, le obe kartice hitrejše.

Sicer pa ja, itaq da so ble grafe tud pred 3DFx revolucijo, sam niso ble pospeševalci.
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

MrStein ::

LodPero, malo poguglaj ...
TNT je premagal Voodoo2 kadarkoli. Pa boljšo sliko je mel. Pa več RAM-a. Pa cenejši je bil kot V2+še_ena_kartica. Ponekod je dosegal 2xV2 (da vedno, sem malo prejle pretiraval).
Primerjava starega in novega, kak koli obrneš, novo je boljše.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

LordPero v Crysis povprečno ene 4 FPS počasnejša od 8800 GT; porabi manj energije in je 50 € cenejša (200 e na mimovrste). Torej, kaj ji manjka? SIcer pa je 3/4 folka na P35/X38. Tako da vržeš 2 skupaj in je to to. CF skalabira precej bolje od SLI, kot sem že rekel.

Horsechoker ::

To pa da v večini špilov ne dela pa ni pomembno ane...
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Jst ::

Bullshit!!

Jaz sem imel Voodoo 1, 2 in tudi 3.

Kolega je imel Rivo TNT. In sva primerjala na LAN partyju. Jaz z voodoo3 on TNT. In je Voodoo3 v vseh špilih dosegal boljše performance, kot kolegin TNT. Procesorja sva imela enaka, pa tudi podobno količino rama.

Recimo UT99. Z Rivo je bilo komaj igrabilno oz. v multiplayer ni bilo. Dočim sem jaz njega fraggal tudi po 40 proti 0. Seveda zaradi tega, ker je njemu pač tako štekalo.

Tehnološko je pa res bila riva boljša. Performančno pač ne. In v tistih časih, ko si zagnal igro in če si videl "3DFX Glide movie" si vedel, da boš užival v igri.

---

Enough offtopic.

Po tistih testih, ki so linkani v novici, ta nova GTS 512 večinoma premaga staro GTX 786. Očitno bodo morali tudi GTX prenoviti. Razen če testi lažejo. Kar pa dvomim, ker je nova GTS512 doživela nekaj arhitekturnih izboljšav.

ATI 3870 kartica je pa dobra grafična. Zelo poceni, dobavljiva in performančno nekaj odstotkov za 88GT, katere se pa sploh ne da dobiti. Skoraj. Se moraš kar fajn potruditi, če jo hočeš imeti v svojem računalniku.

Sploh je pa ta prva (in pol-druga) generacija dx10 grafičnih uporabna za max quality dx9 iger. Me prav zanima, kdaj bo middle range karta lahko poganjala crysis na high. Čez dve leti, mogoče?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

HD3870 od 8800 GT počasnejši tam nekje 4 FPS.

v crysisu je to ogromno. ce to pretvorimo v ksn UT3, to pomeni minimalno 10fps vec, oz verjetno blizji 20.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

1680, brez AA/AF, medium, 32 proti 30 FPS. Klik! V Bioshoscku je pri 16x AF (in 1680) razlike 10 FPS - ~70 vs. ~60. Pri 1920 je spet 2 FPS razlike (55 in 57). Na high (je na anslednji strani).
All in all, glede na ceno in dobavljivost, kartica ni slaba. Bom poiskal primerjavo, v koliko % iger je pohitritev večja od 50% in podobno - primerjava SLI in CF; kjer se je CF odrezal PRECEJ bolje. Tako da Horsecocker, v večini špilov dela :P

Citat iz STja, zanima me sicer s katere strani/foruma je. Ampak recimo da drži:

From the test result we can notice in more than 90% items, Crossfire scale more better than SLI. In 60% test items CrossFire scale up more than 50% performance compare to single card. But in only 40% items SLI can scale up to 50%. In one word to sum this up: ATi’s Crossfire is more efficiency than SLI.


EDIT: najdu: Klik! Na 4. strani je CF vs SLI (8800 GT) test.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PARTyZAN ::



>:D

Pobral zadnjo danes v Funtechu :D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

MrStein ::

Jst:
Bullshit!!

Jaz sem imel Voodoo 1, 2 in tudi 3.

Kolega je imel Rivo TNT. In sva primerjala na LAN partyju.

Torej vsi ti testi na web-u lažejo ? OK, saj je meni vseeno...

on-topic

Glede 3870 in 8800: Kak je z driveri ? 8800 je že dolgo zunaj, torej so driveri zreli, radeon 3000 serija pa je kao nova (beri : beta level driveri) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

> Torej vsi ti testi na web-u lažejo ?

Prvi googlov zadetek me je pripeljal na guru3d, ki potjuje mojo izjavo.

GOspod vsevedni, najbrž si si lastil Rivo in vsi gorečni fanboyi imajo svoje kriterije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

LordPero ::

Hehe, jst mam šezmer use prve tri Voodooje (na steni).

Sicer pa ja, podobno, po par trenutkov guglanja sem prišel do tega, da Voodoo II 12MB je u npr. QIIji hirejša od Rive TNT 1 (ena, da ne ti primerjaš Rive TNT 2 (ali celo kake ultre al proje al nevem kaj je že bla) z Voodoojem 2, po pomoti še z 8MB modelom?). Enako je bilo pri Unreal pogonu, ta dva pogona pa sta takrat sestavljala praktično vse ql špile.
Aja, pa TNT je bila menda dražja od enega Voodooja 2 (no, nisem prou 100%, je pa dvojka bila dražja od Voodooja 3, ti dve grafi pa sta bili veliko bolj enakovredni, sicer tudi odvisno od app), kao zarad tehnologije (32bitne barve, bump mapping, AGP, light maps (predhodnik LTDja, ki je potem začel serijo GeForce), neke večje teksture, ...), ki je bila res čuda takrat (ampak, kot rečeno, TNT je ni nikoli skoristil do konca).

@P|P: Saj se strinjam, da je 3870 super grafa (zaradi cene -itaq edini možen scenarij za AMD trenutno).
In samo BTW, tisti test mi ni preveč posrečen iz vidika igre, ker pri Crysisu res rabiš oboje mehšanj robov, drugače se pokvari slika s to nažaganostjo in trzanjem.

@MrStein: Kaj misliš pod beta? Driverji so menda dokaj uredu (oz. če bi bili beta -namiguješ da bo 3870 postala še hitrejša?).
LordPero

krneki0001 ::

Ampak po sliki je pa matrox milenium obedve posekal.

IVo ::

Pa kaj vam ni jasn? A je tole mogoče tema TNT vs. VOODOO al kwa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

tha_man ::

TNTji so bili preko D3D res malo boljši od Voodooja, ampak slednji je imel Glide, zaradi katerega jih TNTje pojedel za malo malico. Vse tiste tehnološke prednosti TNTjev v praksi niso prišle do izraza, ker so bili čipi preslabotni zanje. Ista stvar kot sedaj, ko pride ven nov DirectX in prve kartice ki ga podpirajo.

Nvidia je dejansko prehitela Voodoo šele z GeForceom, delno tudi zato, ker je podpora Glide-u takrat začela pešati.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MrStein ::

Jst:
> Torej vsi ti testi na web-u lažejo ?

Prvi googlov zadetek me je pripeljal na guru3d, ki potjuje mojo izjavo.

Ne vem, očitno google detektira, čigav fanboy si, ker meni prvi trije zadetki pravijo :

- Banshee vs. TNT ni nobenih meritev, niti se ne gre za Voodoo2 ampak sem napisal, da me kdo ne obtoži, da kaj skrivam
- V2 Vs. TNT Voodoo 2 SLI : 69.3 FPS, TNT 58.8 FPS, torej dva vuduja, da komaj prehitita en TNT
- Voodoo2 vs. RivaTNT in Q3Test 1.07
Voodoo2 : 49,2 FPS
TNT : 57,1 FPS

Ampak hej, sigurno je google kriv.

LordPero:
@MrStein: Kaj misliš pod beta? Driverji so menda dokaj uredu (oz. če bi bili beta -namiguješ da bo 3870 postala še hitrejša?).


Mislim to, da je HD3xxx serija nova, dirverji pa ne padejo iz neba, ampak jih je treba napisati.
Medtem ko je 8800GT le revizija 8800 serije in driverje treba kvečjemu malenkost prirediti.

Je pa res, da je HD3xxx v bistvu iz R6xx družine in ni nekaj čist novega. Če je kdo kaj o tem prebral in ve, je zdaj pravi trenutek, da se oglasi ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Calligulla ::

Cisto brezvezna kartica, ker je v bistvu tako zmogljiva kot kaka 8800GT OC verzija tako, da je bilo debilno it delat zmedo z nazivom GTS.

Jst ::

Jaz sem primerjal Voodoo 3 z Rivo.

---

Očitno morajo prenoiti tudi GTX serijo. Ima kdo kakšne informacije?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Senitel ::

8800 GTX se bo upokojil ne pa prenovil... >:D

MrStein: HD38x0 je tolk nova serija kot 8800 GT in novi GTS. Marketing talk.

Jst ::

Pa a so pri ATI 38X0 uspeli popraviti AA hardware?

Ker 2900 ga je imel, a je bilo z njim nekaj fizično narobe, ker je obstajal na čipu, vendar se ni uporabljal. So raje uporabili shaderje za to delo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

> 8800 GTX se bo upokojil ne pa prenovil...

Kaj bodo pa ponujali v high endu?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dzinks63 ::

:)) Razvoj gre nezadržno naprej:

Nvidia to launch GeForce 9 series in February "Direct X 10.1 spec and Shader Model 4.1. G9E processor will initially attack the ultra high-end and high-end market segments"

"NVIDIA is set to launch a mid-range GeForce 9 product family in June 2008. The entire mid-range series will use 55nm process, sources say."

Senitel ::

To da ima HD 2900 XT kakšen hardware AA je samo rumor. HD 38x0 je glede tega čisto isti.

LordPero ::

@MrStein, lol no, mal lepše pa bi lahko predstavil rezultate! Npr. tisto kar si rekel za SLI: razlika je ranga 35% pri ločljivostih višjih od 640×480 (tvoj link gledajoče seveda), poleg tega pa sm že parkrat rekel, da primerjam Voodoo 2 12MB (tvoji linki majo 8MB verzije).
In še nadalje, v tem istem testu, ki si ga pokazal, ko so navili CPU (Pentium II 300@500MHz, če se ne motim) na 1024 ločljivosti je SLI prehitel TNT za 58% oz. cca. 1,7×, kar je kar precej.
Torej, zame je bila izbira očitna (aja, vse to v OpenGL, u Unrealu z Glidom so se še bol lepo pokazale lepote Voodooja :))).

Nevem, npr. v tem testu je razvidno kaj mislim (se pravi tiste dve grafi, ki sem jih jaz na tem mega of topiku dejansko primerjal).

Seveda pa je nVidia kmalu izdala močjenjše verzije, dvojko in kasneje GeForca256 ...
LordPero

Dr_M ::

LordPero_ mors razumet, da je biu V2 mnogo drazji kot TNT. TNT2 je pa itak povozila V3 po dolgem in pocez. Spet za nekaj manjso ceno. V tem casu, je biu glide ze nepomemben.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Senitel ::

LordPero: Realno so Voodoo-ji imel prednost v Glide-u. V OpenGL in Direct3D pa se je prednost stopila. 3Dfx nikoli ni imel kakšnega resnega OpenGL driverja (v času Voodoo 2 je bila ena minimalna implementacija, da je lahko poganjal Quake), D3D je bil pa takrat vsesplošno skropucalo.

AnWar ::

in kaksna je zdej razlika med geforce 8800gt 512Mb ter 8800gts 512Mb?? koliko je boljsa gts? se splaca kupovat gts, ali rajsi gt? razlika v ceni je 60 evrov?
[Asus ROG Strix SCAR III]

PrimozR ::

112 vs. 128 shaderjev, višji clocki GTSke, boljši hladilnik. Če se splača, poglej teste. Načeloma je GTS boljša pri resolucijah 1920 in več. Za 1680 pa je dovolj GT. Odvisno od zahtevnosti špilov seveda.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 9800 GX2 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8411123 (7637) PrimozR
»

GeForce 8800 GT uradno predstavljena (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
18811657 (11657) PrimozR
»

ATI Radeon HD2900PRO , HD2900GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1009342 (5957) AapocalypseE
»

nVidia: GeForce 8800 GT in osvežena GTS

Oddelek: Novice / Grafične kartice
445663 (4017) Jst
»

Nvidia predstavila GeForce 8800 GTX in GTS

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475379 (4285) Senitel

Več podobnih tem