» »

omejitev na mrezi

omejitev na mrezi

brdi ::

A ostaja kaksen program ki bi lahko preko mreze omejeval dostop interneta drugim racunalniko ? Recimo tut tako da program instalnem na drugem kompu in da lahko omejujem preko mojega ? Ker na ruteru mi nikakor ne uspe omejiti compov na dolocenem ipju, in sicer imam linksysa 54Gl.

urosh ::

Kaj bi sedaj ti točno rad naredil?

V kolikor imaš wrt54gl router si potegni dol nov firmware iz strani http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/download... pa si ga nemsti na router. Preko tega ti potem gre mojevanje komot. V kolikor seveda misliš na to, da bi izklopil dostop za določene računalnike od določenih urah... V kolikor pa imaš namen omejevati hitrost, bi pa tudi naj šlo, čeprav se je meni v praksi dogajalo, da mi je net potem na vseh mašinah delal z 15 Kb...

Malo se pohecaj pa bo šlo..


Lp

PS: nameščaš na lastno odgovornost, zato ti priporočam, da pred tem malo prebereš navodila kako se to naredi (recimo moraš biti na kablu ne preko wirelesa...)

brdi ::

no jaz imam namescenega tomatota, dd-wrt se je meni v tem primeru se slabse obnesel v takih primerih. je pa res da ne mores omejevat dolocenega ipja vsaj meni ni uspelo, zato sem se tu vprasal ce se ma kdo, kaksno idejo.


Uspelo mi je isto kot tebi omejti dolocene porte amapk ne na dolocene lan ip.
Ter dolocit prioriteto ki pa spet deluje na celotno omrezje.

Zato iscem se kaksno alternativo:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18721302 (4995) mtosev
»

Internet več uporabnikov

Oddelek: Omrežja in internet
252256 (1949) NeMeTko
»

ddwrt konfig

Oddelek: Pomoč in nasveti
132019 (1594) thebaloh
»

ipv6, kaj točno bom moral menjati?

Oddelek: Omrežja in internet
3110427 (9237) JanZorz_go6
»

Linux ruter

Oddelek: Kaj kupiti
121369 (1169) Apple

Več podobnih tem