» »

Video Graber iz VHS na DVD

Video Graber iz VHS na DVD

kozmos ::

Pozdravljeni!

S pomočjo USB 2.0 video pretvornik Video Graber sem zajel VHS posnetek na trdi disk, kar je šlo brez težav.
Video sem zajemal preko kompozitnega vmesnika, audio pa direktno na vhod v intergrirano zvočno kartico.
Za nastavitve sem obdržal MPEG-2 PAL, bitrate 8000... Posnetek 1:31ur mi zasede cca 6.1GB, kar zreduciram z DVD Arhitect 3.0 na velikost 4.7GB (cca 6400 bitrate) in prekodiram v DVD.
Ko zapečem DVD in ga vstavim v DVD predvajalnik, se slika na TV trese, še posebej pri hitrih gibih.
Če gledam direktno na PC-ju to ni tako moteče ali skoraj ni opazno, na TV pa je prehudo.

Sedaj me zanima kje bi lahko bila težava. Kabli niso bili prekrižani ali v zankah, zvočniki oddaljeni več kot pol metra.
Nisem poizkusil z drugim VHS playerjem in tudi kasete so že malce stare. Je težava v tem ali je kakšen specifičen problem?
Konfiguracija: Intel 2.8 Ghz, 1GB RAMa, WD500 7200 disk.

aljazh ::

Kako imaš nastavljene možnosti pri interlacingu - lower field first ali upper field first? Ali pa si morda celo izbral progressive?

kozmos ::

Verjetno je to mišljeno pri zajemanju videa. Ne vem točno, bom pogledal doma...vse sem pustil na defoultu.
Kakšna pa je razlika med naštetim v tvojem odgovoru, ker ne vem točno kaj pomeni interlacing.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS na DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
114334 (3227) free2dark
»

Program za VHS

Oddelek: Loža
102028 (1752) cortez
»

prenos iz video kaset preko video rekorderja na pc (scart)

Oddelek: Zvok in slika
225100 (4856) NazgulRR
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375311 (4139) m1h4
»

Iz DV v DVD zapis

Oddelek: Zvok in slika
252058 (1848) pivmik

Več podobnih tem