» »

Hudi problemi pri instl. WInXP

Hudi problemi pri instl. WInXP

XsenO ::

Zaradi nekaj težav sem moral instalat še enkrat winseXP toda pojavile so se mi težave, ki jih pri prvi instalacij nisem imel. In sicer, težave imam ko winsi copirajo fajle iz cd-ja na disk v tipo dos okolju. Mnogo fajlo mi noče kopirat tudi če dam retry tako mi preostane le možnost za skipat file ali quitat instalacijo.
Poskusil sem že probat na drugem PC-ju in je nstalacija šla v redu tako da odpade možnost da je cd kriv. Isto velja za disk, ki sem ga povezal na drug PC in instalacija je šla v redu.
Računalnik s to težavo je:
Abit BH6
Celeron2 600MHz na adapterju
2 X 128RAM
voodoo3 3000
sound blaster pci 128
neka mrežna
Proc ni overclockan in bios je na zadnji verziji.
Konfiguracije nisem nič spreminjal od tiste prve uspešne inštalacije.
Zahvaljujem se v vašo pomoč, ki upam, da bo čimprejšnja.
1 + 1 = 1

ToniT ::

Zakaj pa ne bi bil kriv CD?
Mislim, da ima tvoj palačinkojed probleme z branjem.

XsenO ::

Če kriviš cd-rom žal to odpade ker sem probal tudi to menjat pa ni pomagalo in tudi iz diska sem probal instalirat pa ni pomagalo.
1 + 1 = 1

SLOWWWeb.net ::

Pozdravljen!

Probaj odstranit zvočno in mrežno,...če pa imaš še kakšno drugo grafično, jo probaj zamenjat >:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

XsenO ::

Sem probal odstranit mrežno in zvočni in menjat ide cable toda ni pomagalo. Zato sem probal instalat WIN98 in tudi s temi imam težave. zato zdaj sumim da je kaj z matično narobe ali procesorjem, kaj vi mislite?
1 + 1 = 1

TESKAn ::

Posumi RAM. Je moj frend imel enake težave - ni in ni hotelo inštalirat. Na koncu se izkaže, da je bil krivec RAM.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

SLOWWWeb.net ::

Možno, ampak jaz bi probal se to, kar je rekel TESKAn. Testiraj s kaksnim ram čekerjem,...ali pa probaj s samo eno ram ploscico-probaj vec varjant-menjaj banke,...

Drugač če ti to ne bo pomagalo ga pa le nesi na servis :O .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

XsenO ::

Nekaj sem že probal toda brez uspeha, bom se mal probaval.
Še nekaj koliko je možnosti da je plošča kriva?
1 + 1 = 1

CaqKa ::

poglej ce imas slucajno spokane kondenzatorje :):D

XsenO ::

hmmmm...... če bi imel spokane kondenzatorje ne vem če bi se mi sploh užgal računalnik:D . BTW nekako mi je uspelo naštimat stare DOBRE win98. Toda vseno bi raje vidu XP, kakemu roparskemu serviserju pa PC nebi dal.
1 + 1 = 1

Kriko ::

Si ti 100% da CD ni šel po slabem!
meni se je zgodilo enako. ko sem prvič instaliral je bilo vse OK, ko pa sem drugič enaka težava, določenih filov ni hotelo instalirat oziroma kopirat.
Sem probal še pri kolegu in ugotovil da je CD šel v k...

cekr ::

Verjetno si eden izmed tistih, ki uporabljajo piratsko verzijo WinXP. Za isti problem sem že velikokrat slišal, najenostavneje je, da poizkusiš ponovno pognati SETUP. Enkrat ti bo že uspelo. Problem se pojavlja samo na začetku, ko je namestitveni program še v textovni obliki.

XsenO ::

CD 100% dela ker sem probal na PC ju ki ne dela, nato sem probal na drugem PCju in je lepo delalo brez problemov. Nato sem probal zopet na drugem PCju pa ni delalo.
1 + 1 = 1

MTB ::

Pa si probal, tako kot ti je že nekdo zgoraj svetoval, inštalirati XPje s samo eno ploščico RAMa. Jaz sem imel 2x128, pa sem skoraj znorel, ko instalacija ni šla. Oba RAMa sta bila 100% OK, ampak pri inštalaciji ni šlo. Ko sem dal enega ven, je bilo BP. To sem poskusil še nekajkrat in je vedno delalo. Čudno? Mogoče.

RS

XsenO ::

SEm ze probal tudi samo z eno ploščico rama
1 + 1 = 1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5215061 (4812) acookook
»

Nadgradnja RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
413816 (3043) Hanzo
»

Linux nemogoče instalirat

Oddelek: Operacijski sistemi
412383 (1684) 416c6573a
»

redhat 8.0 zamrzne pri instalaciji

Oddelek: Operacijski sistemi
241297 (1065) medjugorje-si
»

ker qurac od XPja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151366 (1057) Kriko

Več podobnih tem