» »

WLAN-Lj: srečanje Pogled nad mesto

WLAN-Lj: srečanje Pogled nad mesto

Kiberpipa - Pogled nad mesto je srečanje uporabnikov, administratorjev, hardverašev, kablovlekov, drogoljubcev, plezalcev, ljubiteljev streh in ptičjih perspektiv ter vseh, ki bi karkoli od naštetega radi postali z namenom osvoboditve svojih brezžičnih usmerjevalnikov. Ta čertek, 6.12. ob 20h v Cafe Metropol (Kersnikova 6, nad Kiberpipo) se dobimo z naslednjim namenom, poleg druženja in pijače:

- Kje so naše usmerjevalne točke? IP remapping omrežja, določitev strateških točk
- Delavnica izdelave anten v Kiberpipi? Kako lahko pomagamo organizatorjem, da se stvari malo pospešijo; PR teksti in najava delavnice; donacije / sredstva
- Vsebinski premiki? Kako pritegniti ljudi / koga še povabiti k projektu. Torej predvsem brainstorming.
- Izmenjava Wifi opreme: na zalogi je se nekaj Buffalo routerčkov ...

Več o projektu: http://wifi.frubsd.org/

15 komentarjev

mrTwelveTrees ::

tak "projekt" bi moral biti za vsa mesta....

raufnk ::

hmm... pa ste prepričani v ta popravek novice?
v izvorni novici namreč dejansko piše 6.10. in ne 6.12.

EDIT: no glede na to da piše zraven četrtek je to verjetno res mišljeno 6.12. :8)
lp raufnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raufnk ()

Jst ::

Zanima me, zakaj so Buffalo (in ne kakšni drugi) routerji explicitno omenjeni? Just curious...


--

Kritika novice: na vsebino nimam pripomb, ampak stil je pa rahlo ...raztresen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Spock83 ::

Kakšen je to projekt, ki ne nudi dostopa do HTTP? 8-O

Gandalfar ::

infrastrukturni. Najprej rabis to imet, da lahko potem cez ponudis HTTP dostop.

LordPero ::

Juhu, torej lahko tja pridem brainstormat in si kupit router? Imam namreč problem, da mi laptop ožičeno noče delati z večino routerjev (Buffalotov še nism meu).
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

Gandalfar ::

prodali ti ga ne bodo, bodo pa znali povedat marsikaj pametnega o tem kako resit tvoj problem :)

zee ::

je to nekaj podobnega FON-u ?

strinjam se s tistim, ki je napisal, da bi to moralo biti v vseh mestih. jaz bi dodal, da posebej v centrih teh mest.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PaX_MaN ::

Zgleda nekako takole: po mestu imaš razpostavljene wifi dostopne točke, ki so povezane med seboj v eno mrežo, same pa nimajo dostopa v internet. Ta dostop ima samo ena točka (Kiberpipa). V bistvu so ostale točke samo nekakšne "relay" točke, ki si samo podajajo podatke med seboj, dokler le-ti ne pridejo do osrednje točke (Kiberpipa), ta pa potem naredi z njimi pač tisto, kar ti podatki zahtevajo in potem pošlje preko teh "relay" wifi točk nazaj do uporabnika rezultate.
Vsaj tako meni izgleda to omrežje, glede na pedefe na strani in informacij na wikiju.

Tear_DR0P ::

Ta dostop ima samo ena točka (Kiberpipa)

tudi druge točke lahko imajo internet
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Kostko ::

Kakšen je to projekt, ki ne nudi dostopa do HTTP?

No sej v bistvu ga že zdej (pa tudi še kej drugega), samo treba je razširit mesh... počasi počasi. ;)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

steev ::

TEAR DROP, verjetno je mislil, da ima samo kiberpipin AP fizičen dostop do neta. Ostale pa dobijo net preko te točke in ga pošiljajo naprej do drugih. Je kdo za to, da naredimo podoben projekt v Kranju.
:|

Tear_DR0P ::

tudi jaz sem se narobe izrazil - tudi druge točke so lahko vrata na internet, če to hočejo - kiberpipa je pač trenutno edini člen v verigi ki je hkrati povezan v free wifi in internet
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Hint: lahko si doma postaviš gateway za dostop do neta, ki je pa zaščiten. Po mesh omrežju se nato preko VPN povežeš na svoj računalnik, potem pa hop - na internet.

Iz drugega konca mesta po zraku direkt v tvojo dnevno sobo! ;)
sudo poweroff

steev ::

Dejte kranjčani. Začnimo podoben projekt. Sponozrje bomo ze dobil.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless v Ljubljani

Oddelek: Omrežja in internet
212305 (1675) tommy boy
»

Delavnica izdelave wireless anten - zadnji poziv!

Oddelek: Novice / Kiberpipa
73272 (2541) Steinkauz
»

Delavnica izdelave Wireless anten

Oddelek: Novice / Kiberpipa
278332 (6425) VolkD
»

mesh network

Oddelek: Omrežja in internet
5922 (922) steev
»

Pipin odprti termin: Free Net LJ

Oddelek: Novice / Kiberpipa
93219 (2530) christooss

Več podobnih tem