» »

Mrtev disk ali zajebava matična plošča?

Mrtev disk ali zajebava matična plošča?

Hardstyle ::

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi mi je začel OS zmrzovati, prvo programi potem pa še miška tako, da mi je ostal le še reset. Ob ponovnem zagonu pa je disk začel "klikati" ampak OS se še je zmeraj naložil. Ponavadi vem, da so kliki znak na "pomoč" :D ampak, ko sem disk dal v prenosno ohišje deluje tako kot treba torej še zmeraj lahko brskam po njem in kopiram podatke nanj oz iz njega. Sem formatiral disk in ponovno namestil OS(XP) in je vse delovalo ok - do ponovnega zagona, kjer so spet slišati kliki in OS se več ne zažene, ko me vpraša v kakem načinu hočem zagnati (safe mode, last working,normal) lahko izberem bilokatero možnost in začelo se bo nalagati ampak približno minuti črnega ekrana se računalnik resetira. Disk vstavim v prenosno ohišje in deluje. Glede nato, da disk očitno še deluje ampak, da bo kmalu izdahnil (kliki) bi ga rad odnesel v trgovino in uveljavil garancijo pa me zanima ali mi bodo nadomestili disk?

boskosi ::

najprej se prepričaj da ti res disk crkuje .... meni bolj liči na crkovanje matične

solatko ::

Kako pa ti dela z drugim diskom, men bolj zgleda na pokvarjene (nepopolno instalirane )windowse in driverje. Malo napiš kakšen sistem imaš, katere windowse, imaš zadnje popravke, v glavnem, če ti disk deluje kot zunanji disk, bo najbrž krivda v instalaciji softweara.

Dead_Eye ::

Disk je vbistvu najlažje stestirat. Posnemi si boot-cd z diagnostičnimi orodji prizvajalca tvojega diska in dej Full scan - če ni napak je disk 100% ok
The one and only

AlienRex ::

Poskusi drug napajalnik.
Jaz sem imel enkrat podobno situacijo, da je sistem zmzoval nenadoma, ob zagonu je prisel v XPje, potem pa kmalu zmrznil in zamenjava napajalnika je pomagala.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Shark-357 ::

Če disk klika je po vsej verjetnosti fuč disk (zabija glave).

Hardstyle ::

disk sem stestiral in je opravil vse 4 teste uspešno. Bom ga sedaj formatiral in ponovno namestil Windowse. Popravke pa imam vse do septembra (vključno)

Sistem:
AMD Sempron 2400+
Asus A7S8X-MX
512 DDR PC3200
R9200SE
320GB Seagate SATA II
30GB IDE (rezervni disk - ni priklučen razn če kaj crkne tak kot sedaj)

Disk je bil zmeraj v vodoravnem položaju.

Hardstyle ::

aja morda kdo ve kaj narditi, da bi WinXP lahko lodal preko prenosnega diska oz. ohišja?

Westix ::

Ja posnam jih gor na un disk, pol pa ga kr prkluč na računalik, in potem bi te mogl vprašat iz kerga diska jih zalaufa....probi jih kopirat na prenosn disk.

Hardstyle ::

ne gre to tak :)

Pyr0Beast ::

Probasj z drugim napajalcom/preveri kondije na plati/umazanost grafe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tony10 ::

jst sem podoben primer, je 1x celo disk zgubil podatke in bil nedostopen...
in razlog: podatkovni IDE kabli !! -smo jih zamenjal pa je od takrat vse OK!

Napravi test za matično ploščo pa ti bo javilo možne napake..
kruha in iger


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505179 (4591) Damjan Jagar
»

Prenosni trdi diski z nameščenimi trojanci

Oddelek: Novice / Zasebnost
333907 (3907) poweroff
»

problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
261740 (1165) OChack
»

Nakup prenosnega diska

Oddelek: Kaj kupiti
171940 (1662) pirlo
»

Resetiranje velikosti diska ter odklep diska

Oddelek: Strojna oprema
281435 (976) suse80

Več podobnih tem