» »

Polnjenje tonerjev

Polnjenje tonerjev

skrinjar ::

Zanima me kako naj napolnim toner? Ali je to doma sploh mogoče storiti? Imam Canon LBP-1210 in sem razmišljal o nakupu prahu. Hvala za vsako informacijo.

icko ::

Jap tole bi lahko bil dost dober topic. Za začetek tudi kje se prah nabavi.
Neka huda znanost res ne more bit če se podjetja ki obnavljajo tonerje kar dobro množijo.
Dejstvo je, da ga je treba razstavit, in zelo paziti na "boben". Mojster ki dela v "reciklaži je ves črn kot bi bil rudar:D
lp

bond007 ::

Prah se dobi recimo v dobratrgovina.com - 400g okoli 23€ za hp.

Polneš lahko večinoma samo enkrat, kar je več je malo odvisno od sreče, saj se zrabljajo valji. Ima tip tudi poceni obnovo tonerjev - mu pošlješ toner in ti valje pregleda ter obnovi in s prahom nafila toner. Jst že dosti let tu naročam, pa imam dobre izkušnje.

Pri polnenju narediš luknjo v toner, vsipaš prah notri in zamašiš z čepkom. Bodite previdni s tem prahom, ker je tako fin - absolutno ne vdihavat, če pride v stik s koži obrisat s suho krpo - če vodo zram spraviš je cela p... Ne sesajte tega praha, ker lahko pride v motor (ga ne ustavijo filtri, ker je tako fin).

icko ::

Prah se dobi recimo v dobratrgovina.com - 400g okoli 23€ za hp.

Toliko meni računajo za obnovo zakaj bi se potem sam matral...
Ta prah bi se moral dobit na kile za male pare.

lp

skrinjar ::

Verjetno je res nepotrebno delo, da ga polniš sam doma. Thanks
Zanima pa me kje ga polniš? A daš obnovit kar svojega starega ali samo zamenjaš z drugim...?

bond007 ::

Toliko meni računajo za obnovo zakaj bi se potem sam matral...


400g maš nekje za 3x napolnit! Torej praktično 3x ceneje...

Sicer pa jst zadnje čase kupujem kar originale - dobim za 30€ original HP toner (za 2k strani), potem pa vsaj 1X sam napolnem. Ko pa se neuporabnih tonerjev nabere, pa pošljem tipu, ki za 23€ obnovi.

icko ::

No nisem vedel koliko prahu gre v toner. Pač pa me je najbolj mučilo to da sem pri "obnovi" dobil nazaj drug toner in ne tistega ki sem ga prinesel. Moj je bil original, ta pa je že 2. svetovno vojno dal skozi in je kvaliteta opazno slabša kot pri novem. No najbolj se pozna na slikah na textu skoraj ne...
lp

mersol ::

Ker je razlika med nafilanimi tonerji in obnovljenimi razlika ti priporočam raje obnovljenega.
Pri samemem polnjenju je tako kot ste že povedali in ciser za zvrtaš lukno in nafilaš. Pri tem pa se ne zavedaš da nisi niti očistil magnetnega valja, z razvijalno enoto pač tvegaš da bo zdržala, nihče pa ni omenil da ima vsak toner tudi prostor kjer se odlaga odvečni prah(to je prah ki se ne nanese na papir) in se v hp tiskalnikih nahaja na prednjem delu tonerja. Ko je ta poln začne prah butati ven in maže po papirju.
Zato fantje v kolikor se nameravate sami ukvarjati z obnovo lastnega tonerja morate si vzeti čas in komplet podret vsek toner, ga temeljito očistit.
Najbolje in z garancijo obnavljajo v Cosmo d.o.o. na Brezovici. Tam lahko kupite tudi vse potrebne čipe, valje in ostali potrebni material.
Vaš prazen toner vam vzamejo v račun.

lp M.

Republika ::

@mersol
Jaz bi pa rekla, da je Cosmo iz Brezovice še en diletant, ki hoče obogatet s temi tonerji. Sem naročila 4 obnovljene tonerje pri njih in so tako zapackani, da me glava boli kaj bo z mojim novim printerjem. Kvaliteta na psu. Mislim, da bi sama boljše napolnila. :( Tisk opazno slab & tonerji slabo nafilani. Cena pa ista kot pri neoriginalnem tonerju.

Tudi sama gledam, za refile in navodila kako bi to delala. :)
http://www.tonerangel.us/instructions/d...
http://www.instrukcje.org/en/category.p...

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

In zato si se mogla prijavit? :D

S Cosmom imam dobre izkušnje; sicer ne s tonerji, ampak s CIS sistemom; morebitne zaplete rešijo takoj.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

djordjevic ::

Jaz tudi imam enega tipa, ki obnavlja tonerje. Ugodno in kakovostno napolni toner ter izstavi originalni račun. Če koga zanima, naj piše na privat.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Brane2 ::

Nazadnje sem vzel obnovljene kartuše pri Gorec d.o.o. ( www.dobratrgovina.com) in sem relativno zadovoljen, predvsem s ceno.

Drugače pa je zame referenca NEP Pleh kar se kakovosti tiče. Pri njih so mi obnovljene kasete delale pogosto _bolje_ od originalnih - trajale so dlje in boljši odtis so dale proti koncu svoje dobe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pina ::

Glede na to koliko ponudnikov je že za take stvari, ne bi na tvojem mestu nič doma čarala. Vem da ni za vsak HP-jev tip enak toner (prah), jaz raj pošljem semlele www.bps.si ni da ni :)

lambda ::

Imam hp 1018 in se sem gledal tole:
http://www.amazon.co.uk/Cartridge-reman...
http://www.amazon.co.uk/1x-Moreinks-Las...

To dejansko pride na dom za 25EUR, kar je cenejše kot karkoli pri nas. Sem spregledal kak dejavnik?

Pa še to - ima kdo izkušnje - je ponavadi kaka razlika med obnovljenimi in kompatibilnimi v kvaliteti?

squbidu ::

hm... js sem našel tole: www.printink.si. dejansko dobiš toner q2612a za 24 EUR s poštnino vred, pa še 2 leti imaš garancije. Najprej sem kupil en toner, zdaj sem pa že tri skuril na Laserjetu 1018 pa dela ko urca.

Vikking ::

squbidu je izjavil:

hm... js sem našel tole: www.printink.si. dejansko dobiš toner q2612a za 24 EUR s poštnino vred, pa še 2 leti imaš garancije. Najprej sem kupil en toner, zdaj sem pa že tri skuril na Laserjetu 1018 pa dela ko urca.



Pa dober no a lahko nehaš oglaševati no. Imaš male oglase.

kmetek ::

lol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Original ali nadomestni toner za laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
268286 (2958) Miha 333
»

Samsung ML 1610 polnjenje tonerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
51435 (1263) Gundi
»

Polnjenje kartuš pri laserskih tiskallnikih...

Oddelek: Kaj kupiti
144249 (3887) bond007
»

Čiščenje tiskalniškega valja laserskega tiskalnika

Oddelek: Strojna oprema
336967 (6572) Brane2
»

Prah za Laserki toner

Oddelek: Kaj kupiti
303041 (2390) N-E-O

Več podobnih tem