» »

Kako lahko naredim Matriko v c++

Kako lahko naredim Matriko v c++

Matko88 ::

Spet imam en problem!

Če mi lahko kdo pomaga s kako vrstico kode za Matriko v c++, ki jo moramo narediti na faksu!

Navodilo naloge:

Napišite program, ki prebere matriko velikosti 4 x 3 (4 vrstice in 3 stolpce). Program izpiše matriko, povprečno vrednost in največjo vrednost v matriki. Elementi matrike so cela števila, povprečna vrednost pa naj bo realnega tipa.

Pa če kdo razloži delovanje Matrike in zakaj se uporablja!

Že v naprej najlepša hvala za pomoč!

moowy123 ::

Matrika bo dvo-dimenzionalna matrika in ti boš bral števila notri: torej matrika bo razsežnosti -> int[4][3].

psevdokoda:

zanka čez vrstice
zanka čez stolpce
beri število v matrika[vrstica][stolpec] = prebrano število
end
end

Ostale zahteve bodo zelo podobne, sam da boš tam namesto branja moral narediti kaj drugega in tako naprej...

Matrike se uporabljajo pri grafiki, napovedovanju vremena, numerični matematiki,...

Matko88 ::

Hvala

Malo mi je že jasno vendar nevem kak naj to spravim v kodo! Če prav razumem moram uporabiti dve for zanki (najprej za vrstico, pol pa za stolpec), kar ni noben problem. Zatakne se mi, ko bi mi morali tidve zanki nekaj povedati, pa mi na žalost ne pade na misel kaj! Lahko še malo razložiš to? Ampak prosim ne kode, kr bi jo rad samo pogruntal!

PS
uporbil bi rad funkcijo, da bo bolj pregledno

moowy123 ::

Valda da lahko uporabiš funkcijo. Recimo narediš funkcijo ki ti vrača prebrano matriko. Potem lahko narediš funkcijo, ki ti izračuna vsoto števil v matriki in povprečno vrednost matrike, kateri boš v parametrih podal prejšnjo funkcijo, ki ti vrača to matriko.

Za izračun števil v matriki je stvar enostavna saj samo seštevaš števila znotraj te matrike. Pri povprečni vrednosti potem to vsoto samo deliš s številom vseh števil v matriki (namig: int[4][3] ima 12 števil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visual Basic - matrike z datagridview

Oddelek: Programiranje
81223 (895) blay44
»

Matrike

Oddelek: Šola
121608 (1191) Sqrt2
»

Matrix multiplication program Pycuda in Mathlab

Oddelek: Programiranje
292490 (2065) Senitel
»

excel+visual basic

Oddelek: Pomoč in nasveti
101534 (1421) švrk
»

Matematika/Logika - teoretični pristop

Oddelek: Šola
103599 (3322) Tim Burton

Več podobnih tem