» »

Micro SD 64 formatirana sedaj samo 32

Micro SD 64 formatirana sedaj samo 32

bauci ::

Win 8.1 mi je sformatiral 64G micro SD kartico na samo 32G, ostalo pa je kot "nedodeljeno". Kako na enostaven nacin dobim nazaj 64G oz. povecam primarno particijo? Ali obstaja kaksen enostaven free program?

hojnikb ::

formatiraj v exfat.
#brezpodpisa

ST-777 ::

Poskusi formatirati s free programom SD Formatter.

hojnikb ::

da nimaš fejk kartice :)
#brezpodpisa

LJ4L ::

Win8 že spet nekaj zaj**** :)) poizkusi formatirat v exfat.
LP from LJ

Lonsarg ::

Ko praviš Windows 8.1 misliš raziskovalca?

Obstaja tudi vgrajeni "Disk Managment", ki zna zadosti za vse normalno potrebe...Klik z desno na start gumb, da prideš do njega.

Nato najdeš SD kartico in klik z desno-delete in nato klik z desno na nedodeljeni prostor in daš "new partition", pa napišeš da je velika 64, done.

bauci ::

Kartica ni fejk. Sem brez problema spravil gor cca 55G podatkov. Potem pa ne vem kaj mi je bilo sem kartico formatiral. Enako je ce formatiran v fat32, ntfs ali exfat - zmeraj je na voljo samo 32G.
Sem poskusil z disk managmentom pa ko kliknem na nedodeljen prostor so vsi ukazi sivi in niso dostopni. Ali bi moral prej izbrisati del, ki je dodeljen?
Na internetu sem nasel, da je to problem Win 8.1, da formatira kartice samo do 32G. Zato pa iscem preprost in brezplacen program, s katerim bom vzpostavil prvotno stanje.

hojnikb ::

probaj z sdformatterjem..

Tudi če si spravil gor 55GB podatkov, še to ne pomeni da kartica ni fejk. Fejki dostikrat, ko zmanjka dejanskega placa, pišejo v prazno.

Torej, ko ti rata formatirat v 64G, za vsak slučaj preveri z h2wtest.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Lonsarg ::

bauci je izjavil:


Sem poskusil z disk managmentom pa ko kliknem na nedodeljen prostor so vsi ukazi sivi in niso dostopni. Ali bi moral prej izbrisati del, ki je dodeljen?

Če hočeš eno veliko prej izbriši tisto ja, glede na to, da ti noče narediti še ene 32GB particije(to si ti poskušal, ko si nedodeljeni prostor klikal) je očitno kartica formatirana po nekem starem formatu, ki ne podpira več. Ti lepo zbriši to particijo in potem bodisi xFAT bodisi NTFS uporabi za novo particijo in mora delati.

bauci ::

Sem probal izbrisat particijo vendar se ne da. Ukazi za izbris so sivi in ne primejo.
Bom probal jutri v sluzbi formatirati kartico s kaksnim drugim programom.

LJ4L ::

Poizkusi na drugem operacijskim sistemom z drugim programom. Linux, OSX...
LP from LJ

Hayabusa ::

Partition Wizard Home Edition.

Kartica ni fejk. Sem brez problema spravil gor cca 55G podatkov.

You sure ?
Ni problem spraviti 50gb na 32gb kartico, če kontroler pošilja vse kar je nad mejo v /dev/null :D.

Tole poženi
http://fightflashfraud.wordpress.com/20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

taz ::

Probej formatirat z Mini tool partition. Ko boš označil za sformatirat, ne pozabit na vrhu levo kliknit "kljukico" oz apply.

bauci ::

Kartica sigurno ni fejk. Kupljena preko firme pri uradnem zastopniku (kartica je Sony).
Sem pa se malo brskal po internetu in je cel kup tezav s formatiranjem spominskih kartic na windows 8.1 in povsod je enako - formatira max. 32G.
Bom jutri v sluzbi prvo probal kartico sformatirati na winxp oz. win7. Sporocim ali mi bo uspelo.

hojnikb ::

to da si jo kupo pri uradnem zastopniku in da piše gor Sony absolutno ni potrdilo, da je kartica original.

Si probal sformatirat z sdformatter ?
#brezpodpisa

Dr_M ::

Sem bil preprican, da to ze vsak ve, da ze od win2000 naprej ne mores formatirat kartic/diskov v fat32 v vec kot 32GB velike particije, razen z namenskimi programi.
Ocitno sem se motil.

bauci ::

Dolocene stvari izves sele takrat ko jih rabis :(. Zato pa pravijo, da se clovek uci celo zivljenje :).

Lonsarg ::

Dr_M je izjavil:

Sem bil preprican, da to ze vsak ve, da ze od win2000 naprej ne mores formatirat kartic/diskov v fat32 v vec kot 32GB velike particije, razen z namenskimi programi.
Ocitno sem se motil.

Ja enako, sem mislil da se iz mojega posta da točno to razbrati, očitno nisem bil dovolj direkten, zato sem rekel NTFS ali xFAT.

Ampak zbrisati bi se še vedno moralo dati, očitno bo treba namenske programe inštalirat, če ne gre brisati, jaz sem še vedno lahko v Disk Managerju.

ST-777 ::

@bauci, ker nisi sporočil, kako je uspelo formatirati s predlaganim programom SD Formatter, sklepam, da ti ni uspelo in zato je tvoja kartica po vsej verjetnosti fake. Na tržišču je mnogo ponarejenih SD kartic.

"... fake SD cards of various capacities made in China into the country via Hong Kong, packaged as genuine versions of brands like Sandisk, Kingston, Transcend and Sony and sold at a huge profit to unsuspecting customers." http://timesofindia.indiatimes.com/city...

bauci ::

Pozdravljeni,

s programom SD Formatter mi je uspelo formatirati kartico nazaj na 64G. Hvala vsem za pomoc.

Dr_M ::

bauci je izjavil:

Dolocene stvari izves sele takrat ko jih rabis :(. Zato pa pravijo, da se clovek uci celo zivljenje :).



Sej to ni letelo direktno nate, ampak na druge "strokovnjake" z idejo o fake kartici. Sicer bi bilo mozno, ampak to bolj pri kitajcih iz ebaya.

floyd1 ::

Večina fake kartic je 4-8 GB v originalu. Le zakaj bi uporabljali tako drage "surovine", kot je 32GB kartica...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567736 (6476) Pithlit
»

problem z USB ključkom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111060 (791) hojnikb
»

USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
372807 (1661) Dzhimen
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215440 (14779) s6c-gEL
»

Kako formatirati SD 4Gb, jaz sm obupu

Oddelek: Strojna oprema
61617 (1446) kixs

Več podobnih tem