» »

kakšna je razlika med: CD-R ter CD+R in DVD-R ter DVD+R ??

kakšna je razlika med: CD-R ter CD+R in DVD-R ter DVD+R ??

gapi000 ::

kakšna je razlika med: CD-R ter CD+R in DVD-R ter DVD+R ??

hvala za pojasnilo
Večna bo Slovencev čast!

Mavrik ::

CD+R sploh ne obstaja.

DVD-R in DVD+R sta pa dva standarda za zapisovanje, ki sta nastala zato, ker je vsaka izmed dveh združenj hotela cuzat denar od licence za zapisljive DVDje.
V praksi neke razlike ni, praktično vsi zapisovalniki lahko berejo in pišejo oboje.
The truth is rarely pure and never simple.

ZdravkoČolič ::

0:) mam dvd pekača od sony gor piše dvd+r, pekač je str manj kot leto vendar ne peče dvd-r (vsi dvd pekači ne pišejo na dvd-r)8-) 8-)

Zgodovina sprememb…

pivo ::

Mavrik:
napača, CD+R seveda obstaja, če ne verjameš preveri v katerikoli računalniški trgovini.

razlika: smer vrtenja. + pozitivna (urin kazalec), - negativna (nasprotna smer). na začetku je bil najprej en standard potem pa drugi...v praksi to pomeni da je odvisno od pekača kaj ti podpira, starejši so podpirali le en standard, z novejšimi pa ni problemov.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

dolegar ::

Ta s smerjo vrtenja je za moje pojme malo za lase privlečena :P (nimam cajta brat specifikacij)... hočeš rečt, da so dvakrat zaj*** isto stvar, tako kot prej pri CD kot kasneje pri DVD standardu?

Če mene vprašaš je z minusem (CD-r in DVD-r) neka prva različica standarda, te s plusem (CD+r in DVD+r) pa so novejša različica standarda z dodatnimi funkcijami, specifikacijami, ki jih po osnovnem standardu niso bile vključene.

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

Quikee ::

napača, CD+R seveda obstaja, če ne verjameš preveri v katerikoli računalniški trgovini.
Link...

Nikoli še nisem slišal za CD+R.

DVD+R in DVD-R se oba vrtita v isti smeri.

Mavrik ::

pivo: CD+R pa res ne obstaja, to kar ti govoriš si si kvečjemu zmislil.

In kot sem že omenjal, DVD+R in DVD-R standarda obstajata preprosto zato, ker se firme niso uspele dogovoriti kdo bo dobiček od medijev pobiral (philipps mislim da služi bajne denarce od vsakega CD-Ra prodanega). V medijih nekih večjih razlik ni.

Ista zgodba je tudi z novima HD-DVD in Blu-ray standardoma, s tem da se tokrat dejansko razlikujeta.
The truth is rarely pure and never simple.

Quikee ::

Razen če misli CD+G oz. karaoke CD =) Ta se pa fizično ne razlikuje od običajnega CD-ja.

pivo ::

pardon, za CD+R sem se uštel.

glede razlike + in - pa še vedno mislim, da je razlika v smeri vrtenja
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Quikee ::

nene.. niti slučajno. Drugače DVD+R ne bi imel niti malo šanse bit kompatibilen z napravami, ki ga ne podpirajo. DVD+R pa lahko z pekačem, ki podpira "bit setting" zapečeš, da ga "zamaskiraš" kot DVD-ROM (originalen) medij in v tem primeru imaš velike možnosti, da ga naprava, ki prvotno ne podpira DVD+R prebere brez problema.

Razlika je v veliki večini na logičnem nivoju - fizično se standarda ne razlikujeta dosti ravno zaradi kompatibilnosti z DVD-ROM originalnimi mediji.

St|lus ::

In zakaj naj bi se CD+R (ki btw NE OBSTAJA) vrtel v drugo smer? Kaj je bolje, če se vrti drugam???

Ti si ziher mislu CD-R in CD-RW. :) Ne pa CD+R... Tega NI.

LP
.: Intel Core2Quad Q6600, ASUS P5W-DH Deluxe, 4Gb GEIL PC6400 DDR2 :.
.: NVidia GeForce 6600 Turbo Force Edition PCIe, Tsunami Dream ATX :.
.: Microsoft Windows Vista64, Apple Mac OS X 10.4.5 Tiger :.

boset ::

Lp, tole ste pa dober načel, kajti jaz sem slišal nekoliko drugačne stvari
Meduj CD ali DVD +/-R
če je na (DVD-R/CD-R) MINUS ga lako pečeš samo enkrat brez dodajanja kasneje.

Primer : datoteke sem posnel na CD z oznako Cd-R in pri tem pustil cd za nadaljno snemanje
kasneje sem dodal še nekaj dodatnih datotek in kaj se je zgodilo?
datoteke ki so bile posnete prvič so nenavadno izginile.
Ostale so le tiste ki sem jih nazadnje dodal !

isti preizkus sem naredil z cd medijem - le da je ta imel Cd+R
tukaj pa sem brez problema videl vse kar sem posnel, prvič, drugič in tretjič na cd.

Torej pri pekačih mora pisat vse najpomembnejše
Vedeti pa je treba tudi kateri in za kakšen namen boste medij uporabljali.

drola ::

CD+R NE obstaja.

Pri CD-R lahko brez problema nadaljuješ seje, tako, da datoteke iz prejšnje seje ostanejo. Pri tebi je bil problem nekje drugje... v nastavitvah, programu ali pa pekaču.
https://drola.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapis datotek na DVD-R

Oddelek: Pomoč in nasveti
292625 (2292) ThomasSGS
»

DVD-ROM in DVD-RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
101243 (1146) Shark100
»

Kateri DVD pekač naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
231689 (1404) Caligula
»

DVD+R/RW

Oddelek: Kaj kupiti
5806 (718) T(he) Boss
»

Odstranili smo rip limit v Toshiba DVD-ROMih

Oddelek: Strojna oprema
482229 (1172) TheHijacker

Več podobnih tem