» »

USB ključ kot bootable disk

USB ključ kot bootable disk

DejaVu ::

zdaj ko imajo ključi ze taksne kapacitete me zanima, ce bi se jih dalo uporabit kot bootable disk, na katerem bi laufal operacijski sistem + ostale stvari. vem da je to mozno za novejse sisteme, kako pa je s starejsimi platami, ki sicer imajo USB 2.0 ampak ali vse plate podpirajo USB boot?

Gapi ::

Zatakne se pri hitrosti usb kluča, ta je namreč počasnejši od trdega diska pri takih operacijah. Pa omejeno ciklov zapisa ima tako da bi po kake pol leta aktivnega delovanja odpovedal in ti bi se šou pizdit prodajalcu zakaj ti stvar ne dela. Podpora usb boot je pa že neki časa implementirana v matične plošče. Približno 4-5 let nazaj je že to možno. To mora podpirat bios na plošči. Zdej sm mogoče kak podatek mimo vsekal a vseeno še poguglaj kako je z tem.

DejaVu ::

v mislih sem imel kaksne bolj profesionalne izvedbe teh kljucev, ki imajo hitrosti branja in pisanja tam okoli 30 in 20 mb na sekundo, dozivljensko garancijo itd... ?

krneki0001 ::

Ja je možno in jst to uporabljam namesto diska v prenosniku, tako da se lahko z mano v avtu vozi prižgan in brez kakršnekoli bojazni, da bi crknil disk med vožnjo po terenu.

jest10 ::

Lahko zaupaš, kako si to naredil?
Za tiste okleščene verzije winsow vem, da lahko delajo iz USBja, samo mene zanima običajna instalacija

krneki0001 ::

Naložiš okleščeno verzijo winXP, pa jo potem, ko je inštalirana počasi širiš s programi, ki jih potrebuješ in zadeva dela brez problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača kupiti SSD disk za operacijski sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
314075 (2936) facepalm
»

win10 + linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192536 (1933) krneki0001
»

Intel Little Valley D201GLY2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1078394 (5649) balocom
»

Router asus ali linksys?

Oddelek: Kaj kupiti
181927 (1580) rimljan
»

MS 6330 Lite plata in navijanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10922 (761) OZZY

Več podobnih tem