» »

Router asus ali linksys?

Router asus ali linksys?

planetparty ::

Linksys 54GS

Asus


Zdaj sem v dilemi kaj je boljše od teh dveh. Rabil bi za povezavo prenosnika in Desktop PC, pa seveda ADSL.

Mogoče obstaje še kakšna druga varianta? Kaj je sploh razlika med tema dvema?
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

OldSkul ::

Jaz bi vzel Asusa, čeprav imam Linksys in res dobro dela. P2P in ostal stuff dela bp.

planetparty ::

Zakaj Asusa? Glih to je problem, rabim argumente zakaj enega, zakaj drugega? Kako daleč sploh vlečeta?
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

mHook ::

Linksys je preverjena zadeva.
Poleg tega lahko naložiš nek tretji firmware in nadgradiš funkciolalnost (npr. QoS).

Za Asus pa ti bo moral povedati nekdo drug.

zee ::

Linksys WRT54G odkar imam ADSL (april 2005) in do sedaj nobenih problemov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ping ::

Jaz bi vzel Asusa, čeprav imam Linksys in res dobro dela

Malo čudno priporočilo :D
Preden sem pred 2 tedni kupil ruter sem precej bral po forumih - vsi hvalijo Lyinksys in prav tega, za katerega si dal link sem kupil.
Zakaj je zdaj Linksys boljši ne vem in me niti ne zanima. Zdaj ga imam in dela bp, tudi nastavitve so precej enostavne - torej glas za Linksysa.

Gwanaroth ::

Jaz tudi glas za Linksys.
Lights often keep secret hypnosis..

Senitel ::

Jaz bi priporočal Asusa. Tako na Linksys kot na Asus lahko daš razne custom firmware in imaš na obeh isto funkcionalnost.
Tile WRT54GS so pa skor ziher verzija 4, ki ima v primerjavi s starejšimi polovico manj rama in flash rama - 16MB rama in 4MB flasha. Za 550GE nisem čisto ziher da ni kakšna okleščena verzija ampak 500G-Delux ima pa ziher 32MB rama in 8MB flasha. Od tega precej direkt zavisi, koliko sočasnih povezav imaš lahko odprtih.

P.S.: Preveril, tudi 550GE je okleščena verzija kar se rama tiče. :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

rokp ::

Imel tako WRT54GS kot Asus WL-500G Deluxe, oba delala zadovoljivo (na oba sem nalozil drug firmware). Odlocil bi se za Asusa, zaradi USBja (gor lahko das USB disk, drug firmware in poganjas precej razlicnih stvari - glej npr. www.macsat.com).
ROK

OldSkul ::

Asusa pač zato, ker so res malo boljši od Linksysa - imajo boljši domet in malce večjo hitrost, vendar ne v smslu firmwareja, ker jih je za Linksys ogromno, predvsem custom - HyperWRT, DD-WRT, Tofu itd. tudi za GS model prihajajo ven zdaj zelo dobri modificirani firmwareji.

Venturer ::

Ker sem pred nakupom Ruterja in USB mrežne kartice, me zanima kakšna je kaj po vaših izkušnjah kompatibilnost med Ruterjem eni firme npr. Belkin in USB kartico druge? Kater komplet Ruter +USB kartica do okrog 30K z 54Mb je najbolj priporočljiv in najbolj enostaven za nastvitev. Zdaj imam Belkina in mrežno od Belkin pa sem zadovoljen, samo ne znam pa nastavit zaščite omrežja. Ker se trenutno dobi samo od Belkina ruter, usb mrežna pa ne, me zanima če bo dobro delalo s kako drugo mrežno.
l.p.

Spajky ::

A ma ta Asusova zadeva odklopljivo antenco (me glih zanima) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Ted ::

Ja.
Mah...

[MYTiX] ::

A ima ASUS možnost nastavljanja QoS?
podpis

G[e]c ::

Jest pa ne bi vzel tega linksysa, sam ga imam sicer ga uporabljam izkljucno samo za w lan, drugo pa ne.

Probelm je ce ga imam nastimanega kot router mi povezava takoj pada, emule pa azerus naredita svoje ;(
Wlan dela zelo slabo cez 2 stene je ze cist mim vse skup, dela www pa email da bi pa kasne datoteke kopiru pa lahko pozabim.

Ne vem a je sam ta moja verzija tok zanic ampak jest nisem prvec zadovoljen, mam pa verzijo 2.2 (saj zdi se mi).


Dal sem ze vec firmwarov gor caa leto nazaj ko sem ga kupil sem malo testiral povsod enako, zato mam sedaj kr orginalnega se mi zdi se najbolj zanesljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G[e]c ()

berta ::

Ja pri OLEG-ovem FW-ju, ki je na mojem Asus-u je možno nastavljat QOS

overlord_tm ::

a potem pravite da imajo asusi boljši domet? Ker bi rabil za povezaco cca. 10km. Sem pa gledal tega.

Pri asusu me moti, ker nima dveh antenc. Bi rabil eno neusmerjeno in eno usmerjeno.

[MYTiX] ::

Kateri od teh ASUSov je najboljši? 500g, 500g delux ali 550gE?
Kateri ima največji community support z dobrimi firmwari? Pa da ima dovolj dober QoS, ker bi rad nastavil prednost webu (port 80) in pošti,tudi če imam vklopljen naprimer emule.
podpis

rimljan ::

jst se pa odločam med Asusom klik (wl 500 g) ter Netgearom WGR614 klik1 oz. klik 2, pri zadnjih dveh dobim poleg usb vmesnik
rimljan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393965 (2390) Mesar
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879736 (6477) janezek67
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435438 (4235) KandazaR
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257202 (5207) jancus
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545421 (4401) Kilgore T

Več podobnih tem