» »

Pomoč pri nabavi prenosnika

Pomoč pri nabavi prenosnika

Tmzl ::

Pozdravljeni,

odločil sem se za 1. nakup prenosnika. O samih konfiguracijah prenosnikov ne vem prav veliko, pravtako tudi o proizvajalcih, zato bi vas prosil, če bi lahko predlagali določen model in kje se le-ta dobi. Prenosnik bi se uporabljal predvsem za opravila na faksu in bom veliko delal z grafiko, torej potrebujem grafično zmogljiv računalnik in velikost ekrana 15 palcev (17 se mi zdi ze nekoliko prevelik za prenasanje okoli). Za prenosnik sem pripravljen odšteti okoli 1200 eu, lahko malo vec lahko tudi manj.

Zanima me tudi, koliko prenosnikov je zmoznih povezovanja z večjim ekranom, ker do sedaj sem to zasledil samo na applovih pro macbookih, ki pa so malenskot dragi..
Vprašal bi tudi, ce se splača odšteti nekoliko več denarja in si privoščiti pro macbooka, ce opravici ceno glede na konkurenco in kaksne so kaj podpore za razne photoshope in podobne programe v applovih izdelkih?


Oprostite za tale laicna vprasanja in se vam ze vnaprej zahvaljujem za odgovore.

ps: videl sem temo o prenosnikih, vendar mi je zelo nepregledna in upam da ne zamerite, da sem odprl tole..
  • spremenil: Tmzl ()

ant ::

vsak prenosnik ima možnost povezave z zunanjim ekranom le, da imajo nekateri tudi dvi izhod. za grafične programe ni zelo pomembna grafična pač pa ram in procesor. vseeno ti predlagam nakup laptopa, ki ima ločeno grafiko. za ta denar bi moral dobiti core2duo, 2gb rama in vsaj 160gb diska. predlagam toshibo, dell, sony, nenazadnje pa tudi acer. če boš delal v photoshopu ipd boš potreboval višjo resolucijo, torej 1680x1050 npr.

na ceneje.si imaš iskalnik in lahko preveriš cene in modele.

klik

Tmzl ::

ogledat tale dva modela in me zanima kaj se vam zdi bolj primerno
DELL prenosnik INSPIRON 1520 (0178), Core 2 Duo 2.0, 2GB, DVD DL, 160GB, GF 8600GT, Vista Business, 15.4"
DELL prenosnik INSPIRON 1520 (5176), Core 2 Duo 2.0, 1GB, DVD RW DL, 160GB, GF8600GT, Vista Home Premium, 15.4"

Bi lahko še povedali, kaj je bistvena razlika med Vista Home Premium in Vista Business? Ker mi ni ravno jasno, da ima zaradi te razlike in Dvdrw-ja 2. model 1GB manj spomina...

Tmzl ::

našel sem pa tudi

ACER 5520G TL-60/2GB/250GB/VHP/GF8600M GS 256MB

in dejansko na karakteristiko boljsi kot tadva modela in ne razumem zakaj 200 eu razlike?

moowy123 ::

Slabši procesor, slabša grafika, slabša firma. A je še kaj treba povedat ?

ant ::

vzam prvega della

LP

tony1 ::

Pred nakupom moraš prenosnik (predvsem ekran) obvezno videti v živo in vanj kakšne pol ure gledati - pa ne gledati divxov (pri tem je še tako čuden ekran OK), odpri kakšno web stran z malimi fonti (zanalašč jih ne povečaj) in probaj brati. Kar se mene tiče, vzemi izključno tak prenosnik, ki ima vsaj približno enako kakovosten zaslon, kot tvoj domači LCD. Na dolgi rok boš drugače grdo gledal vsakič, ko boš rabil laptopa... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem prenosnik za igre in ostalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517249 (5574) Grey
»

Prosim za pomoč oz. nasvet pri nakupu prenosnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151476 (1141) Pyr0Beast
»

Mnenje o prenosniku Lenovo 3000 N200 T8300 TY2K3ZY

Oddelek: Strojna oprema
71690 (1500) ant
»

Kupujem prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
5878 (878) Boeing
»

Katerega od 4ih prenosnikov kupit???

Oddelek: Kaj kupiti
272334 (1863) klinker

Več podobnih tem