» »

Nakup nove PCI-E grafične kartice

Nakup nove PCI-E grafične kartice

Shagrath ::

Pozdravljeni!

V kratkem imam namen kupiti rabljen računalnik, ki ima slabo grafično kartico, zato jo bom kmalu zamenjal. Ker bom z nakupom presedlal na PCI-E grafično kartico(s katerim nimam izkušenj), bi bil vesel vaših nasvetov glede nakupa grafične kartice, saj sem bi do sedaj lastnik AGP grafičnih kartic. V oči sta mi najbolj padli slednji:

1. http://www.mimovrste.com/artikel/263003...
2. http://www.mimovrste.com/artikel/263004...

Katera bi bila po vašem najboljša izbira(mogoče kašna druga)? Ne smem pozabiti, da cena ne more presegati 140€. Uporabljal bi jo za vsakdanjo uporabo, ter kakšno novejšo igro(Rfactor, Crysis in prihajajoče...).

Še konfiguracija računalnika:

Intel Pentium 4 HT 540 3.2GHz (Prescott)
Intel D925XCV
4x 512MB DDR2 PC2-4300 3-3-3-9
WD 200GB SATA
2x WD 320GB SATA2
EnermaxEG365AX-VE FM 365W

Hvala, LP!

opeter ::

Če te zanima, prodajam tole grafično kartico: Xpertvision Radeon HD2600XT Super 512 MB za 100 EUR v origin. škatli, z računom in garancijo. Zraven je priložena orig. igra Xtreme Rally na DVD-ju. Pošlji ZS.

Ma$terM|nd ::

Če bi jaz izbiral bi na tvojem mestu izbral kakšen Radeon x1950pro po možnosti s 512MB pomnilnika. Čeprav grafična ne podpira DirectX 10 je dosti,dosti boljša od hd2600xt ali 8600gt (vsaj po testih sodeč). Nevem kako je z ostalimi ampak tako bi jaz ravnal.

Cena te kartice najbrž ne presega 140€ ( malo preglej) in kartica je res dobra (Crysis in Call of Duty 4 preverjeno delata na njej več kot solidno). Kakšnih 10-15€ pa se že nekje najde če je sila.

Če pa že moraš izbrati eno izmed teh dveh, ki si jih napisal pa je po mojem mnenju 8600gt boljša izbira.

Zgodovina sprememb…

L-U-K-A 1 ::

Če praviš da boš z nakupom presedlal na Pci-e , pazi da ti plata sploh podpera pcie... Drugač pa dam glas za x1950GT , oz malo dražjo x1950pro

Shagrath ::

Ma$terM|nd: Na ceneje.si sem se pozanimal za grafične kartice in se mi zdi Ati Radeon x1950pro še najbolj ugoden nakup glede na razmerje cena/zmogljivost. Zanima me, katera kartica na seznamu bi bila najbolj ugodna za nakup, če gledam po proizvajalcih, ter 256mb ali 512mb model? Trenutno sem lastnik Saphirjeve kartice, ki mi nikoli ni povzroča preglavic.

Hvala za svetovanje in pomoč!:))

Ma$terM|nd ::

Kolega ima Sapphire x1950pro s 512MB pa je z debelim nasmehom na ustnicah in toploto v srcu CoD4 obrnil v dveh dneh, Crysis pa namerava jutri :)). Grafiko je mel nastavljeno večinoma na high in vsaj takrat ko sem jaz zraven gledal ni blo nobenega štekanja.

Že po kmečki logiki gre slutiti da je boljše 512MB kot 256MB vendar tudi 256 ni slaba (je tudi cenejša). Sapphire pa je firma ki izdeluje kvalitetne grafične kartice tako da lahko samo priporočam. Tudi sam imam s to firmo same dobre izkušnje.

Moj favorit na ceneje.si bi bila tale kartica
Če pa je budget bolj skop pa je tole več kot dovolj

Zgodovina sprememb…

Shagrath ::

Ma$terM|nd: Na podlagi tvojih svetovanj sem se odločil, da kupim Sapphire x1950pro 512MB.>:D

Najlepša hvala za nasvete, še posebej tebi Ma$terM|nd0:)

LP

koyotee ::

Poglej hlajenje na tej sapphire, asuske so mel dost bols porihtan
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero grafično kartico?!

Oddelek: Kaj kupiti
181727 (1727) [vuki]
»

kera grafa je boljsa

Oddelek: Kaj kupiti
241437 (1437) AngelOfDeath
»

moja konfeguracija!!!

Oddelek: Kaj kupiti
351398 (1398) pozitron
»

nova grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
12815 (815) Meizu
»

katera Grafična do 100€?

Oddelek: Kaj kupiti
252617 (1547) Daliborg

Več podobnih tem