» »

Povezovanje dveh wifi ruterjev

Povezovanje dveh wifi ruterjev

MChip ::

En lep pozdrav!
Na kratko me zanima samo ali je možno vspostaviti omrežje z dvema ruterejma.Se pravi imam doma dva lokalna omrežja katera želim povezati med seboj preko wifi-ja. Enega v zgornjem nadstropju druge v spodnjem. Je možno povezati dva ruterja med sabo preko wifija tako da bi nato tvoril eno lokalno mrežje ter tako ''šeral'' internet na oba ruterja?

Ena simbolična slika kaj pravzaprav mislim:
(p.s. tega še nisem poskusil tako da ne vem če se ruterja med seboj prepoznata oz zaznata ker imam to šele namen narediti, zato sprašujem vse vas če je to v teoriji mogoče in če je kdo že to doma naredil?)




Za odgovore se vam že v naprej lepo zahvaljujem! 0:)
Laško je zakon

mihajlo carr ::

tudi mene to zanima...

Law_Enforcer ::

Gre. Takšno postavitev sem imel sam doma cca 3 leta (edino, da je šlo za povezavo med dvema hišama, ne med nadstropjima).

Poglej si http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wireless_Bridge (za to rabiš router, na katerega lahko naložiš dd-wrt).

Gre pa tudi drugače, brez dd-wrt-ja... z npr. http://www.amazon.com/D-Link-DWL-810-Ethernet-Wireless-802-11b/dp/B000088NO6.

Ice-Heki ::

Če imaš slučajno belkinov router poglej, ker v eni izmed mnogih priloženih knjigic je napisano tudi to ...
Če imaš kak drug router (upam), pa ni vrag, da med navodili za uporabo (unimi s 100 stranmi) tega ne bi bilo ... Je ponavadi step by step potek, kako vse nastavit.

asgard2.0 ::

Če maš linksys pol dej gor dd-wrt in lepo wds med njima. Drugače pa maš še možnost bridge pr asusu in ostalih. Če pa maš kako pocen zadevo pa vrž v kanto ali pa daj sosedovim mulcem pa eno kladivo da bo bolj veselo in marš v štacuno po linksysa ali kaj spodobnega.:D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Spc ::

 

TgT ::

Tako imam jaz, no ja, malo drugace.


Enostavno das na oba Routerja dd-wrt in uporabis WDS funkcijo.

Enostavno kot pasulj.
Hit'N'Run

tigrr ::

WDS, ja, edino priporočljivo je, da maš dva enaka ruterja, da se izogneš potebcialnim nekompatibilnostim..

Meni tečeta dva Asusa 500gP ze skor dve leti brez problema, vmes je ca 20 m zraka in ena stena. Asus podpira 125 MBit način, dela prenos do 8 MB/s, ima 2 usb porta, na katere lahko priklopis vse od usb diskov do printerjev in celo webcam, če ti ga rata nastavit..

Sicer pa poglej mal če so ruterji z podporo N (200Mbit) že v prodaji..

eF ::

Kaj pa primer, da imam računalnik za ruterjem z dostopom do interneta, in bi v ta računalnik vgradil PCI wireless kartico, preko katere bi 'forwardal' povezavo do interneta do wifi prenosnika? Je izvedljivo? Na vseh mašinah bi tekli winXP. Gre se predvsem zato, da ne želim menjavati ruterja, ki ni wireless, potreboval pa bi wi-fi v svoji sobi za prenosnik. Stacionarni računalnik, ki je z UTP kablom povezan v internet, je prizgan 24/7 in bi bil potemtakem dostopna točka prenosniku.

Hvala za odgovore!
Važno je, da je še vedno vse pod kontrolo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156198 (3466) toncek1
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224312 (3827) Hayabusa
»

Wi-Fi omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
71161 (688) andrej02
»

Kako povezati dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
62256 (2107) miki16
»

2 wireless routerja

Oddelek: Omrežja in internet
182304 (1908) wooted

Več podobnih tem