» »

Windows Virtual Memory problem

Windows Virtual Memory problem

barelyLegal ::

Nimam ravno najboljšega računalnika (512 mb rama, diska na particiji c:\ (kjer je sam OS) nekje 25 giga) in imam windowse xp. Ko sem zaganjal več programov hkrati, recimo photoshop in dreamweaver, mi je pogosto javilo "Low virtual memory" ikonco z rumenim klicajem.
Zato sem poiskal rešitev na netu in jo tudi našel, poštimal in je vse delovalo ok. Ne vem, če ravno OK, ampak nikoli več ni izpisovalo LOW VIRTUAL MEMORY sporočila.
Danes pa je zgleda bil virtual memory tak low, da sem dobil blue screen in je javlo neko napako glede virutal memory. To mi prej nikoli ni delalo, zato bi bilo vrjetno najbolje, da bi šel na isto konfiguracijo, ki sem jo imel prej (torej, da je ob low virtual memory javlo v windowsih tist message) problem je samo, da sem pozabil (to je bilo pol leta nazaj) kaj in kje sem kaj spremenil. prosil bi, če mi lahko kdo pove, kako se bolj zavarovati glede low memory oz., da raje javi opozorilo, kot blue screen. Hvala
Error

detroit ::

start/settings/control panel/system/advanced/"performance" settings/advanced/change
jst bi naštimu v tvojem 512mb primeru na system managed size ker maš bl mal mal rama:D

Drugač pa best practice je da je page file na svojem disku na statičen 1-1.5x več kolkr maš ti rama. statičn pa zato da se mn framgentira (kao), na svojem disku pa zarad istga razloga.w
Skero

barelyLegal ::

točno tako imam nastavljen... ne vem, zakaj ne javla več low virtual memory:s
Error

detroit ::

ne javla več ker ga sam sprot zvečuje glede na potrebo?
Skero

pizdarija1 ::

Ena palčka rama recimo 1gb bi rešila problem!

barelyLegal ::

detroit91 ja, zakaj pa sem potem fasal blue screen? bi vseen raje opozorilo... :)
Error

detroit ::

mogoče pa ne handla dost dobr:D
sm nekak nism čist zihr da je čist ta glavni krivec lih lack of ram
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 2000 virtual memory to low

Oddelek: Operacijski sistemi
101408 (1234) civava23
»

kateri ram

Oddelek: Kaj kupiti
9979 (815) Good Guy
»

Težave z novo grafično...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211215 (832) Ibn Tahir
»

Virtual memory????

Oddelek: Pomoč in nasveti
71187 (1076) Kekec
»

Virtual Memory

Oddelek: Pomoč in nasveti
221299 (1013) root987

Več podobnih tem