» »

Težave z novo grafično...?

Težave z novo grafično...?

deann ::

Kolega je nabavil novo kartico(radeon 9800pro) prej si je lastil Fx5200.
Težava je nastala ko sem vstavil novo kartico,(prej sem seveda odstranil gonilnike od Nvidie),takoj ko sem namestil ATI-jeve gonilnike je računalnik zmrznil in se resetiral,ker ni nič pomagalo sem disk formatiral ter ponovno namestil winXP,vendar tudi to ne pomaga saj se računalnik še naprej resetira in zmrzuje,Računalnik dela brez problemov dokler niso nameščemi gonilniki,tako da dvomim da je kriv slab napajalnik.
Poskusil sem najnovejše gonilnike za plato(Plata je MSI- 645E MAX-U) ter grafo,pravtako sem poskusil izklopiti Fast Writes ter VPU-recover.
V mojem računalniku dela omenjena grafična brez problemov.
Kaj lahko še storim???

Dr_M ::

go back to nvidia :D ;)

bios resetiri? ;) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

deann ::

Tudi bios sem že resetiral...Nvidia odpade:D
Edino če bi poskusil Flash biosa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deann ()

Ibn Tahir ::

Tud jaz imam tezave z atijevo graficno. Sicer nimam pojma zakaj gre, ker mi je kolega rihtal. je klical firmo, kjer smo nabavli graficno pa so mu svetovali naj nekaj spremeni v biosu (menda, sam nimam pojma, tako da bom lahko kakega kozla vstrelil, bom pa vprasal kolega se enkrat, popoldne):

- nekaj je treba spremenit z 8 na 4 (nimam pojma kaj)
- nekaj je treba diseblat al enablat al nastavit na fastdrive al fastdrive al nekaj takega, eheh.

Nekaj mi je se razlagal, da so pac razlicne nastavitve med "delavnimi" in "igralnimi" karticami. Primer mi je dal ati in gforce. Da so pac potrebne razlicne nastavitve....hehe...pojma nimam

Zal ne vem, to mi je kolega nekaj razlagal po telefonu, da so mu v trgovini povedali. Trenutno uporabljam graficno na maticni. Ko pa bo mel vec cajta pa mi bo prisel narihtat. Ga pa slisim se danes popoldne pa ga lahko vprasam se kaj bolj natancnega.

Moja graficna pa je radeon 9550.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

nekaj je treba spremenit z 8 na 4 (nimam pojma kaj)

verjetn pri AGP iz 8x na 4x, i guess...


nekaj je treba diseblat al enablat al nastavit na fastdrive al fastdrive al nekaj takega, eheh.

verjetno fastwrites?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: ToniT ()

Ibn Tahir ::

Ja, ja...AGP in fastwrites. To bo!

Ibn Tahir ::

Ma ravno danes sem pa potem slisal se eno druge mnenje, da ta AGP bi moral delat tud na 8. Da ne bi smel imeti nobene zveze s tezavami.

A mi lahko kdo prosim razlozi, kaj sploh to pomeni in ali ima to kaksno zvezo ali ne? sem ze cisto zmeden. Pa ce je mozna razlaga na tek en...hmm...bolj enostaven, kmecki nacin?

pingec ::

Kaj je fastwrite?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

The B ::

No tale tema bi bolj spadala v oddelek strojna oprema pa vseen...
Ibn Tahir: Če tvoja matična podpira AGP 8x in tvoja grafična podpira AGP 8x ( Klik!) pol res ne vidim razloga zakaj bi mel na 4x. To je namreč hitrost AGP porta. Plačal si 8x zakaj bi se zadovoljil s 4x.
pingec:
AGP Fast Write

Common Options : Enabled, Disabled

Quick Review

This BIOS feature controls the AGP bus' Fast Write capability. Fast Write is a feature which accelerates memory write transactions from the chipset to the AGP device.

Fast Write allows the AGP device act like a PCI device. This allows it to bypass the main memory and directly access the data which improves AGP read performance. However AGP write performance is not affected.

It is recommended that you enable AGP Fast Write for better AGP read performance but disable it if any of your PCI cards start acting funny.

To lahko disable-aš.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Dr_M ::

To je namreč hitrost AGP porta. Plačal si 8x zakaj bi se zadovoljil s 4x.

kaj pa ce ravno nastavitev na 8x dela tezave, na 4x pa dela bp??

se prav z glavo skozi steno na vsak nacin?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

The B ::

Ja in ne. A ti bi hotu met na 4x če bi kupu nov računalnik? Drugač pa če njega ne mot... Razlika verjetn ni tok velka... Po drugi strani pa zakaj pol pci express če je pa agp 4x dost? Jst še vedno mislm da če je garancija jo je treba izkoristit.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Ibn Tahir ::

Hvala The B ;),

Heh, graficna torej naj bi bila narejena za 8x in maticna tudi. Kako p anaj preverim, ce moja maticna dela na teh 8x?

Se opravicujem, ce je vprasanje prevec butasto in tud v naprej zahvlajujem.

Sicer pa garancija velja, graficna ze potuje nazaj v trgovino, naslednji teden pa bi naj bila nova tukaj.

Sicer pa opazam na tem foumu, da je kar nekaj podobnih tezav atijevimi graficnimi, al se motim?

The B ::

Če maš to opcijo v biosu dela. In ker je nova dela. Ker ne obstaja nova matična plošča ki bi imela samo 4x.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Dr_M ::

The B: men je useen...tut ce bi na 2x delala, se neb kej dost sekiru, ker itak ni nc razlike. pa nevem zakaj tuki mesas pci-express, ker sploh ni biu narjen samo zarad grafike, ampak je nadomestek PCI vodila.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

The B ::

Vem da so razlike mejhne sam gre zato, da bi stvar mogla delat tud na 8x in če ne, je neki narobe. Kar se tiče pa mene in 8x je pa tko da sm en tistih ki more met najboljš možn. In bi me neki tacga sam žrl dokler ne bi zamenju. :) In kot sm reku če ga ne mot... Aja pa sploh ne vemo če je to tisto kar dela probleme. Pomoje je kej drucga. Sploh pa ma agp hitrost bl veze s plato. Al ne?


B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Dr_M ::

Aja pa sploh ne vemo če je to tisto kar dela probleme

nic ne stane ce probas :)


btw, bi pa predragega moderatorja ToniT-a uprasu, zakaj je brisu en moj post??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ToniT ::

Se opravičujem - ni bilo namerno!
Verjetno sem po pomoti stisnil gumb brisi oz. se sploh ne spomnim, da bi zadevo brisal.
Sem vrnil nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Dr_M ::

ni panike :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Andrej_ID ::

deann: imel sem identičen problem. z isto grafo. ena izmed rešitev so Omega driverji, čist tazadnji se prav 2.5.90, pa čeprav so Beta. Od namestitve mi use deluje normalno, tako da poskusi to.

jeryslo ::

jaz tudi, samo da sem problem rešil tako, no ne glih rešil, da sem z RadLinkerjem Core clock zmanjšal iz 500mhz na 472mhz, kar verjetno nakazuje na pregrevanje in to s stock hladilnikom na default frekvencah:|

Imam eno vprašanje, kako bi lahko izključil senzor za pregrevanjem, ki je na grafi?

Tac20 ::

Haha to se je dogajalo mojemu radeonu, pa sem menjal napajlnik, dobil hladlinik za graficno, updejtal bios, formatiral parkrat, tezava pa ostaja, mam obcutek da ko ima prevec memoryija zasedeneg preprosto zasteka, ker mi je ze kdaj bacilo nazaj v vindows in napisalo too low virtual memory, obvezno morm kupit 512 ploscico, kako ma tvoj kolega???
LAhko da tudi maticna ne razume se s kartico, v bistvu je lahko vzrokov 200:))

Ibn Tahir ::

Mene ni treba prevec resno jemat, pa bom vseeno napisal...

Glede, da je bilo zgorej ze nekaj prerekanj o teh AGpjih (4x ali 8x)...je moj prodajalec svetoval, da se nastavi na 4 agp. Ko ga je kolega vprasal zakaj na 4, ce bi graficna morala delovat na 8, mu je prodajalec odgovoril, da ugotavljajo da imajo ATIjeve graficne kartice vcasih neke tezave z dolocenimi maticnimi ploscami (al procesorji? - res ne bi vedel), nekaj je omenjal meni ne znan pojem cip set itd. in zato je pac najensotavnejsa resitev 4agp al pa graficna drugega proizvajalca :P

Ce pa je to mozno ali res pa naj potrdijo ali ovrzejo struckoti ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onemogočen AGP slot

Oddelek: Programska oprema
101100 (885) Schranzman
»

Radeon 9600(XT)/9800 in VIA (morda tudi nVidia) čipovje = veliki problemi!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
312493 (1772) dzinks63
»

AGP onemogočen - asrock dual939 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
784354 (3425) Veron
»

AGP 4x in 8x - razlika?

Oddelek: Strojna oprema
161599 (1254) Zheegec
»

Grafična noče delovat na AGP8x?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6898 (847) Lith

Več podobnih tem