» »

Ali ASUS A7V8X-X podpira SocketA Palomino?

Ali ASUS A7V8X-X podpira SocketA Palomino?

Fantocci ::

Stara MSI 6380 plata za SocketA je crknila. Dobil drugo - ASUS A7V8X-X, ki naj bi podpirala:

- Socket A for AMD Athlon XP/Athlon/Duron up to 2.25GHz+
- Thoroughbred/Barton Core Support
- 333/266/200MHz FSB

http://www.mbreview.com/a7v8xx.php

Zanima me, ali bo ta Asusova podpirala moj stari AMD Thunderbird 1,2GHz procesor, ki je verzija Palomino v 0,18 mikronski tehnologiji?

Thoroughbred je v 0,13 mikrona...

kixs ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Cveto ::

Dela, problem je edino z platami ki podpirajo samo FSB333 in gor, ta pa podpira tudi FSB200, tako da bo delalo.

Jest sem probal že razno razne kombinacije, pa je vedno delalo, Recimo Barton 2500+ na prastari VIA KT133A plati dela, le da je treba plato bnaviti do konca, ravno tako mi je delal Duron 600 (prvi duron nasploh) na plati NF7-S, ki je ena novejših plat. Probleme mi je delala edino ena Asusova plata z integrirano grafiko (NF2 čipset), ki je podpirala samo FSB333 in več in na kateri so delali samo tisti duroni, ki so se tudi sicer navili na tak FSB, kot recimo moj stari D600, ene par drugih pa ni delalo.

Ah, kje so že cajti Duronov...

kixs ::

Ah, kje so že cajti Duronov..


Niti ne tako dalec... samo 7 let nazaj :P

lp

Fantocci ::

Odlično, hvala za hitre odgovore.

Se ne spoznam toliko na CPUje, zato prosim za odgovor, kateri je hitrejši:
Sempron 3000+ ali
Athlon XP 3000+(333 MHZ FSB)(Model 10)(Barton)

Ta dva sta mislim da najmočnejša, ki jih ta plata podpira. Katerega bi se bolj splačalo vzeti, če bi dobil kje na Bolhi?
Kateri pa se manj greje in je zadovoljen s tišjim ventilatorjem?

kixs ::

Vzel bi ziher Bartona. Najboljsa varijanta ti je kaksen Mobilni Barton 2500+ ali 2600+ in ga lahko lepo navijes na cca 2500MHz.

Ce se noces ukvarat z navijanjem (tudi ne vem kako tale plata to omogoca), pa nabavi cimvisjo oznako npr. 3000+

lp

Cveto ::

Vzemi Bartona, top model je sicer 3200+, bolj verjetno pa je da boš dobil kašnega 2500+, ki gre brez kakršnihkoli povečevanje napetosti in bolšega hlajenja na frekvenco modela 3200+, z eno samo nastavitvijo v Biosu (premakneš FSB iz 166 na 200)

Sempron je slabši model, podobno kot pri Intelu Celeron in se ga imo ne splača kupit, razen če je res napol zastonj.

dejansan ::

če dobiš kje poceni semprona 3000+ tudi ne bo nič narobe saj ima ta samo malo nižje clocke od bartona, jedro je pa isto
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amd duron ali amd athlon??

Oddelek: Strojna oprema
341463 (1141) Enron x86
»

procesor+matična plošča+rami+grafična=150-200€

Oddelek: Kaj kupiti
222241 (1898) t3hn0
»

Asus A7N8X rev2 in Sempron 3000+

Oddelek: Strojna oprema
8897 (816) Blinder
»

AMD 2500+ dela samo na 1100mhz 100fsb

Oddelek: Strojna oprema
201407 (1043) DJ MartiNi
»

ali ta procesor gre lahko na mojo matično???

Oddelek: Strojna oprema
6763 (704) Sami

Več podobnih tem