» »

Menjava proc+maticna+ram

Menjava proc+maticna+ram

Amusic ::

Pozdravljeni!
Odlocil sm se, da malo obnovim svojo kisto in sicer bi zamenjal procesor, maticno in rame. Trenutno imam amd64 3200+, 1gb ram 400mhz, in maticno asus a8n-e. Sedaj pa bi kupil:
Maticna plosca
Procesor
DDR2 rami 3x

napajalnik pa imam Power LC6550 ga je mogoce potrebno zamenjati?

seveda racunalnik bi imel za igre sedaj pa imam graficno GeForce 6800 GS 256mb ddr3, 256bit, gre se za to da nebi porabil prevec denarja in me zanima, ce ima smisla obdrzati to graficno ali pa bi veliko vec profitiral z graficno razreda gf 8600GT ker 8800GT je malo predraga! Sicer bi graficno menjal po novem letu, ko se bo financno stanje malo popravilo in bojo cene verjetno malo padle.
Sedaj me zanima se vase mnenje, mogoce kdo priporoca bolsjo maticno za isti ali pa celo manjsi denar? Mogoce kateri drugi procesor in ce so rami OK ali pa so kateri drugi boljsi?
Hvala za vase informacije!

opeter ::

Nasvet samo glede RAM-a: če že želiš 3 GB-e, potem kupi 2 x 1 GB + 2 x 512 MB-ne module. Zakaj? Ker boš lahko tako izkoristil Dual-Channel način.

Amusic ::

Ah raje nebi 2x1gb + 2x512mb, potem bi raje 4x1gb ampk me zanima ali xp-ji zaznajo 4gb rama in ali bi to delovalo v dual-channel nacinu? Kaj pa graficna ali se bo se obnesla?

opeter ::

V celoti ga ne, četudi uporabiš /PAE ukaz (no ja, pri nekaterih uporabnikih baje deluje). Če že rabiš 4 GB ali več RAM-a, razmisli o 64-bitnem XP-ju ali 64-bitni Visti.

Amusic ::

No sej mogoce mi je pa nespametno sedaj kupovati 4gb, ce lahko kupim 2gb in potem recimo ko bi menjal se graficno kupim 2gb in bo sigurno dosti. Ampak trenutno bi mi verjetno zadostovalo 2gb.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov računalnik - kaj priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
142853 (2388) Gorky
»

Pomoč pri sestavi računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
223398 (3398) dr.Akula
»

Kupujem računalnik, sam sestavim

Oddelek: Kaj kupiti
244158 (4158) BillieJoe
»

nakup komponent osebnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
373080 (2545) xpolhecx
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292734 (2053) InTenZZive

Več podobnih tem