» »

Linux openSuse 10.3 internet

Linux openSuse 10.3 internet

Mitja Bonča ::

Lep pozdrav, sem nov v linuxih, ma sem si po dolgem premisleku naložil ene. Sedaj imam pa problem z nastavitvijo interneta. Mrežno kartico mi lepo prepozna, dodeli nov IP (a je to prav?) ma stvar ne dela. A mi lahko kak profič povej kaj točno je treba nastaviti, kašne ip-je vnesti, od enega sem slišal da je fora v DHCP-ju, da dobi kartica ta naslov. Jst nisem strokovnjak s tem- se da malo bolj podrobno razložiti?
Sem pa drugače pri T-2. Tam v linuxih me tudi nekje sprašuje po upor.imenu in geslu, jst pa teh nimam, saj pri T-2ju tega ne rabiš, ker se pc sam poveže. Kje potem dobim to ime in geslo, če je to sploh potrebno?
Najlepša hvala!

Mitja Bonča ::

Kar imam jst od DHCP-ja za nastavit je ena možnost - request broadcast response, in pa še dve okenci za vpisat: Client Identifier, ter Hostname to Send!
Kaj točno morem tam noter vpisati?

aja, pa še nekaj, za instalacijo grafične kartice, skoz mi mori z napisom nvidia installer must be run as root! kaj točno to pomeni?

kriko1 ::

1.Linux - samostalnik, moški spol

imenovalnik Linux
rodnilnik Linuxa
dajalnik Linuxu
tožilnik Linux
mestnik Linuxu
orodnik Linuxom

2. Kako se povežeš na net (zanimajo me tehnične zadeve - poglej v kako knjigico ki si dobil pri T2)?
Če se samo poveže, potem najverjetneje uporablja DHCP, torej v yast izberi tvojo mrežno -> configure -> dynamic address (dhcp). Next -> finish. Če ne dela, bo potrebno več tehničnih informacij.

3. Gonilnike za grafično namestiš prek yasta, v software -> community repositories vklopiš NVIDIA repozitorij ter nato v Software management namestiš nvidia gonilnik.

Mitja Bonča ::

Hvala za pojasnilo glede spreganja samostalnika Linux- ma to sem se že učil v šoli, in mi je znano- oziroma to tudi sam vem :)
Glede DHCP-ja, nastavim tako kot je treba, ampak stvar ne dela. Nekje sem prebral, če DHCP ni na voljo, je potrebo od isp-ja (v mojem primeru od T2-ja) dobiti hostname, name of the server in pa gateway. Aime serverja je isto kot domain name?
Ker tam nekje imam za nastaviti host pa domain name.

kriko1 ::

Hm, ne vem kako in kaj pri t2, najboljše če vprašaš tukaj:
http://linux.prinas.si/forum


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15642170 (19109) cevlj
»

Windows Server 2008 NAT DNS forwarding

Oddelek: Operacijski sistemi
191776 (1601) Swiwer
»

Internet dela ali ne dela (lnux)

Oddelek: Operacijski sistemi
271866 (1535) root
»

T-2 in Linux

Oddelek: Omrežja in internet
143502 (2712) roscha
»

kater Linux ruter/firewall izbrat ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
704075 (3021) sverde21

Več podobnih tem