» »

AMD: cene Phenomov, Radeon HD 2900 GT

AMD: cene Phenomov, Radeon HD 2900 GT

več strani - Na spletni strani distributerja ISA Hardware so se pojavile prve informacije o cenah AMD-jevih prihajajočih štirijedrnikov za namizne računalnike Phenom. V kolikor gre za uradne cene, bo po uradni predstavitvi devetnajstega novembra potrebno za najšibkejši model z oznako Phenom X4 9500 in frekvenco predvidoma 2,2, GHz potrebno odšteti 247 ameriških dolarjev, medtem ko bo cena različic 9600 in 9700, katerih frekvenca naj bi znašala 2,3 oziroma 2,4 GHz, po drugih informacijah pa 2,4 oziroma 2,6 GHz, 278 oziroma 288 ameriških dolarjev. Več o tem na Planet3DNow, oziroma na ISA Hardware.

Poleg tega so se pojavile tudi slike grafične kartice Radeon HD 2900 GT, ki temelji na jedru R600, vendar ima za razliko od različice Radeon HD 2900 XT 256-bitno pomnilniško vodilo, 256 MB pomnilnika in 240 Shader enot, poleg tega pa se razlikujeta tudi PCB-ja obeh kartic. Frekvenca jedra naj bi znašala 600 MHz, pomnilnika pa 1600 MHz. Več o tem na forumu ExtremeSistems

11 komentarjev

crush ::

Eh, jst sem upal da bojo tej Phenomi kej cenejsi.. Jst ne razumem nic nemsko - kaj je to maloprodajna cena ali..? No ce bo pr nas osnovni model 300€ bo :O

Dami ::

Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Jst ::

Vsi kupci Intelovega hita tega poletja - q6600 - se po teh informacijah (cenah) nismo ušteli.

Kolikor sem gledal neke review-e, clock-to-clock phenom-a 3.0 - ima Intel prednost. Če so bili te review-i kaj vredni. Oziroma, če ima kdo kakšen link, naj ga shera.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Samsung06 ::

Kdaj pa pride od Intela ven "PRAVI" 4 jedrnik?

M-XXXX ::

Funtech ima na ceniku že 2900 GT
Club 3D ATI RADEON PCI-e HD2900GT, 256MB GDDR3, 2x DVI+VIVO 175€

Jst ::

Uh, težko vprašanje.

Nehalem is a codename for both a processor microarchitecture and a processor. The microarchitecture is being developed by Intel and is the planned successor to the Core microarchitecture. The processor is expected to debut the microarchitecture.

Intel is already well into the development process for Nehalem. Nehalem uses the 45 nm manufacturing methods from Penryn and applies it to the new Nehalem microarchitecture. This processor will debut in the second half of 2008 according to Intel[1]. However, a working Nehalem processor was shown at IDF Fall 2007


wikipedia.org/


Verjetno se mi zdi, da glede na to, koliko je sedaj že stara Core arhitektura, da bo pravi quad core ravno v Nehalem arhitekturi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Samsung06 ::

Ja nč, pol pa bomo počakal...>:D

Jst ::

>Ja nč, pol pa bomo počakal...

Če pogledamo cene q6600: če me spomin ne vara, je bil ob izdaji več kot 700$. Potem je pa padala cena na 500+, 300+ in na koncu smo kupovali ta procesor za 250EU. Spet, če me spomin ne vara, je trajalo leto dni, da je padla cena iz 700+ na zdajšnjih 250.


Čakanje je rahlo tako-tako. Lahko bi čakali celo življenje, ker vsako leto pride nakaj novega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Shegevara ::

jah nevem no, jst. Mislim da je vseeno pametneje butnit v trgovino ko je pač price cut in se začne "razprodaja":D Mislim da je to edini pravi trenutek.

Gregor P ::

Sam se običajno držim pravila "vesoljske tehnologije"; v mojem "spejs šatlu" raje uporabim že dodobra preizkušene komponente:D ... ponavadi so takrat zadeve tudi že cenejše (so pa tudi izjeme, ko pač preprosto moram preizkusiti, čeprav nimam nobenega dobrega razloga za to:8) ).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Jst ::

>jah nevem no, jst. Mislim da je vseeno pametneje butnit v trgovino ko je pač price cut in se začne "razprodaja"
>Mislim da je to edini pravi trenutek.

Sej računalnika (in drugih izdelkov) ne menjaš ob vsaki predstavitvi nekaj novega.

Čeprav je q6600 star že leto dni, bo bil dober še za dve ali bolj verjetno tri. (Bolj verjetno zato, ker se počasi najdejo opcije za koristno paralelizacijo problemov).

Ne vem, če je to dejansko res, ampak nekje sem videl clock-to-clock primerjavo phenoma in quada. In AMD ni dobro opravil domače naloge. Q6600 ima pa 2.4 frekvenco in v veliki večini potencil delat na 3.0 (ki se meni zdi bolj "stock", kot pa stock). Pa je 250EUR.

Če so te cene resnične, potem je v prednosti Intel. In če sedaj kupuješ/menjaš middle-to-high računalnik, je edina varjanta Intel. Zato sem rekel, da nimaš kaj čakati.

Drugače se pa čisto strinjam, da novotarij (kar ob izidu q6600 dejansko je bil) ni pametno kupovati takoj ko pridejo. Sej, ko je prišel quad core, so bile redke aplikacije, ki so doživele preporod. Tiste, ki so pa že po naravi problema večnitne (video/audio/3d modeling/programiranje/... ) so bile vesele pospeška.

Kar se pa tiče iger. Veliko iger, ki je izdanih za PC, je tudi za konzolo. Na konzolah so pa multi core procesorji. Torej, dober pogon bo tisti pogon, ki bo čim bolje paraleliziral stvari. Tako bo najbolje delal na XBoxu/PS3 in seveda tudi na PCju. Torej, moje mnenje. Konzole poganjajo razvoj multi-threaded iger tudi za PC.


--

Sem pa zelo vesel, da je *končno* tudi AMD začel spet konkurirati Intelu. To je glavno in pomembno in o tem govori novica.

Torej AMD je zelo zelo zamudil. Vendar ima sedaj monolitno arhitekturo multi core procesorjev. To bo imel Intel v Nehalm-u, ki naj bi bil po roadmap-u 2008 Q2, če se ne motim.

Dosti se govori o fusion tehnologiji iz AMD/ATI kotička. Mogoče imajo super načrt za prenosnike (fusion je združitev CPU/GPU). Prenosnikov se pa vedno več proda in bodo morali enkat v prihodnosti zamenjati Desktop PCje, kot jih poznamo sedaj. To nakazuje trend. V tej obliki Desktop PCjev bodo samo še serverji. Se slišimo enkrat v prihodnosti........
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD novičke

Oddelek: Novice / Grafične kartice
83603 (2779) kmetek
»

Vse več informacij o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
304650 (2820) Senitel
»

Radeon HD 3000 serija predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
938067 (8067) Gregor P
»

AMD novičke

Oddelek: Novice / Grafične kartice
112172 (2172) SavoKovac
»

AMD R670 in R680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
273922 (2422) dukenukem

Več podobnih tem