» »

Ubuntu 7.1 in windows xp problem

Ubuntu 7.1 in windows xp problem

major9 ::

Živjo naj opisem moj problem: kako bi prišel nazaj da bi mi sistem bootal windows xp....

Na racunalniku sem imel trdi disk razdeljen na particijo C in X, na C sem imel naložen windows xp , nato sem hotel naložiti še linux (ubuntu 7.1 ) in sem s programom partition magic izbral da mi nardi linux particijo ext2, iz prostora na particiji X.. in sicer 15 Gb. in še 500 Mb za swap ...
program je to naredil in ko se je sistem resetiral, sem naložil Ubuntu..

Problem pa imam sedaj da ko prizgem racunalnik.. ko mi da na voljo ali naj boota windowse ali ubuntu, windowsow ne najde... oz začne nalagat sliko windows xp, potem pa v windows style okenčku izpiše autochk not found- skipping autocheck in sistem se sam resetira, kaj bi moral narediti, da bi mi sistem ponovno delal ?

ferdo ::

mislim, da si sam postopek nekako zakompliceral...

Jaz sem tako naredil:
80GB disk sem razdelil na 3 particije...

C:30GB Windows XP - NTFS
D:30GB noname - no filesystem
E:20GB backUP - NTFS

Windows XP sem imel že nameščene predhodno tako da sem iz D: 50GBparticije ustvaril D: in E:...... se razume?
nato sem botal UBUNTU in z inštalacijo ubuntuja ustvaril iz D: dve nove particije: ROOT in SWAP in dokonca inštaliral ubuntu.

Sedaj me vedno v zagonu laptopa vpraša kateri operacijski sistem želim zagnat in tvoje težave nemore bit.

svetujem, da si narediš backUP podatkov, ki so ti življenskega pomena in poiskusiš na moj način in ne uporablej drugih programov za ustvarjanje particij, ker je večja možnost, da pride do tvojega problema.

Prvič sem inštaliral LINUX, in mi je uspelo, tko da smatram, da je userfriendly:), ko sem ugledal prvo luč ubuntuja sem brez problema usposobil WiFi, lahko surfam, probleme mi pa dela grafika, linux driverji za moj radeon x1400 mi nedovolijo višje resolucije, nimam pojma kako nove gonilnike inštalerat.. tle sm čist mrzu... enim je enostavno, meni pa ni, za 1x:\
Morm reč, da je to prvič, da sploh uporablam linux....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual boot, win7+ linux (katera distribucija)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10861 (626) Zvezdica27
»

Windows 7 Service Pack 1 še letos? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6516667 (14586) noraguta
»

Particije - najboljša postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121771 (1625) Pegaz
»

Kako instalirati Linux in xp?

Oddelek: Operacijski sistemi
62303 (2224) Blinder
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342198 (1761) Lincolin

Več podobnih tem