» »

Star računalnik, windows 98, internet

Star računalnik, windows 98, internet

iNDigo_Child ::

Mam en problem, da medtem, ko pobiram kaj dol z interneta preko torrentov, ne morem brskati po internetu. Imam pa star komp, PII, 350MHz, Windows 98. Ali kdo ve, kaj bi bilo problem?
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

karafeka ::

Heh, isto kot da bi vprašal, imam avto star 5 let, pa mi nikamor ne gre. Zakaj? :)


Kako internetno povezavo imaš? 5 kb/s?

Koliko rama imaš? Tile torrenti (še posebej če jih vlačiš več naenkrat), ti lahko lepo zafilajo cel ram in ti celoten sistem postane neodvisen.

Lahko je pa problem samo s tem, da ti linijo zafila, zato moraš v programu za torernte omejiti ali prenos dol ali prenos gor, ali pa kar oboje, tako da ti ostane prepustnost, za ostalo.

jan01 ::

Če že ne, uporabljaj utorrent(majhna poraba cpuja in rama). Koliko pa imaš rama? Če imaš vsaj 128 oz še bolje 192 si posnemi tiny2003-prelagojen windows 2003(poglej za torrente). Kakor sem sprobal, deluje ekstra hitro. Druga možnost je kak windows 2000 oz windows fundamentals for legacy pcs. V glavnem znebi se win98...

iNDigo_Child ::

Ja rama je res bol mal (64 mb)...povezava je 4 m/512k ADSL, uporabljam utorrent, omejil povezavo, še zmer ne dela. Če bi mi cel ram zafilalo, bi itaq cel komp zmrznu, pa mi ne, sam net ne dela. No, vseen hvala za pomoč... se bom rajš tanovga kompa držal (P IV, 3.6 GHz, 1 Gb ram). Tastar komp sm bolj iz živga dolgočasja prvleku iz podstrešja, da vidm, če še dela.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Možno je tudi da windowsi 98 kaj štrikajo. Poskusi s čem drugim.

Recimo linux, ali pa windows 2000 (pa upaj, da bo rama dovolj). Jaz sem sicer na takmu računalniku uporabljal windowse XP, ampak je spet odvisno, koliko torrentov naenkrat vlačiš dol. Pa seveda sem imel vse "olepševalne" zadeve v XP-jih izključene.

iNDigo_Child ::

Js sm tud mel XP-je gor...sam miško premaknu, pa se ni ustavlo ropotat dobre pol ure:D :D Jah no, bom že neki scopral dol...kako pa kaj tiny2003 dela, če je rama sam 64? A je možno z njim kj narest, al tud ropota k strela?
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

karafeka ::

Hmm, kakšen disk pa imaš noter? Poskusi s kakšnim novejšim in hitrejšim.

Res pa je, da XP SP2 dela 100x počasnej, kot pa original XP-ji. A z windowsi 2000 pa nebi probal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

namestitev windows 98

Oddelek: Operacijski sistemi
261590 (1207) far cry
»

Windows Me

Oddelek: Pomoč in nasveti
171406 (1117) bluefish
»

Kateri OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
16834 (834) Loki
»

Kateri operciski sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
8767 (767) Djuro
»

Oživljanje starih računalnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
456175 (4095) krneki0001

Več podobnih tem