» »

Nalaganje XP-jev na HP 6830s

Nalaganje XP-jev na HP 6830s

bbenci2 ::

LP

Imam problem z nalaganjem WIN XP na laptopu HP 6820s in sicer ko sem ga kupil je bila naložena WIN Vista, nato sem si razdelil disk na dve particiji z WIN Visto Bussines. Zdaj ko pa hočem naložit WIN XP pa mi na začetku ko začnem z nalaganjem dela v redu, ko pa pridem v namestitven čarovnik pa mi piše da ne najde diska v računalniku. kako je to mogoče in ali se da to kako nastavit.

Hvala

procesor je Intel Core 2 Duo 2.0 GHz

atomc ::

Disk je najbrž SATA, "vgradi" SATA driverje na CD od WIN XP s pomočjo nlite

bbenci2 ::

Ja je sata. A mi lahko, prosim, malo podrobneje razložite postopek.

Najlepša hvala!

krucymucy ::

Ti pise vse sproti. Kar instaliraj nlite in se loti.

v grobem pa gre tako da prekopiras vsebino winXP CD-ja na disk, dolocis pot v nlite in med postopkom dodas intel sata driverje. sam tudi zapecem bootable CD na koncu z nlite.

Jakka ::

Ne komplicirat. Greš v bios, najdeš "native sata mode", daš na disable. Namestiš winxp sp2. To je to.

maticm ::

WIN XP z integriranimi SP2!! + sata native

krucymucy ::

Greš v bios, najdeš "native sata mode", daš na disable. Namestiš winxp sp2. To je to.

zal ne gre, sem poizkusil na svojem.

Zheegec ::

Seveda gre. Pri vseh HP gre, sata native mode na disabled in potem WinXP s SP2 gredo gor brez težav.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bbenci2 ::

Kako sploh pridem v biose, na starem gericomu sem pritisnil delete. Kaj pa moram tu?

Zheegec ::

Tisto, kar ti napiše, ko ga prižgeš?

F10 ali pa F2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lali12 ::

Pri omenjenem notebook-u je še en problem. Ko naložiš XP-je se lahko zgodi, da ti ne bo delal LAN. V tem primeru boš moral posodobit BIOS. Se mi je zgodilo v dveh primerih.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

bbenci2 ::

Ja res je, ne dela mi LAN. Kako naj rešim ta problem? Omenjena je posodobitev BIOSA. Kako naj to storim?
Laptop je še v garanciji.

Jakka ::

Na strani z driverji in ostalim izbereš HPQFlash for HP Notebook System BIOS - Microsoft Windows/Vista-Based. Poženeš na prenosniku, slediš navodilom in bios je updejtan.

lali12 ::

Kot je povedal Hundey.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

bbenci2 ::

DELUJE!!!!
HVALA!!!!

Cofko Cof ::

Še en podoben problem, prenosnik je hp 6720s, bios najnovejši. Ko skušam inštalirati windowse, ne najde diskov, hočem izklopit sata, te opcije sploh ni v biosu. Se pravi je edini način z nlite?

EDIT: Mi je že uspelo z nlite samo vseeno me zanima, če je še kak drug način. Čudno mi je, da ni na voljo skoraj nobenih nastavitev v biosu :O
Ars longa,vita brevis.

Zgodovina sprememb…

markk1 ::

6720s gre disablas sem sam instaliral pred kratkim winse gor in sem tako naredil in slo brez problema.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z zvokom na hpjevim prenosnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
71043 (974) Dead_Eye
»

[Win XP SP2] Ura zaostaja oz. dela neumnosti

Oddelek: Operacijski sistemi
81386 (1170) SkIDiver
»

Ni mogoča instalacija driverjev na HP nx7300

Oddelek: Operacijski sistemi
458551 (5000) d4rko
»

Instalacija Win XP Pro na prenosniku HP 8710P

Oddelek: Pomoč in nasveti
153402 (3402) nitro2
»

NUJNO! hp nx 7400 Sata disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162111 (1867) DOOM_er

Več podobnih tem