» »

Kateri router priporočate?

Kateri router priporočate?

smash ::

Rad bi kupil oz zamenjal svoj router asus wl500 premium z drugim, ki bi out of the box podpiral sharanje priklopljenega zunanjega diska (NTFS) preko usb 2.0, tako da bi bil viden v mreži.

Vem, da se da te zadeve poštimat z mojim routerjem, vendar je potreben čas. Trenutno mi stvar deluje preko usb 1.1, čeprav router omogoča 2.0. Poleg tega vsakič ko ugasnem in prižgem disk, se prijavi pod drugim imenom, naprimer part0, part1 itd...kar je zelo motoče..naprimer winamp si nardi pot do muske na part0/mp3, potem pa drugi dan ne najde nič, ker je disk prijavljen kot part1...skratka ne da se mi s tem ubadat

ali obstaja tak router, kjer bi bile te malenkosti uštimane že ko bi ga priklopil...

poleg tega me zanima kdo skrbi za spin off diska,, je to zunanje ohišje diska ali router?

Hvala za nasvete

Slowenc ::

Imaš zelo dober router, samo nastavit ga moraš znat. Kot prvo ti predlagam da si dal nov firmware gor. Recimo kakšen DD-WRT bi bil zakon.

Če boš menjal router, boš šel samo iz dežja pod kap.
Skiny gate.

smash ::

Se kdo priporoča, da mi pride to zadevo nastavit? Seveda za primerno plačilo.

rad bi naslednje:

1.) disk mora biti viden na mreži vedno na isti "path"..čeprav ga 100x izklopim ali vklopim
2.) disk mora podpirat usb 2.0 prenos
3.) spinoff diska naredi router po nekem nastavljivem času neaktivnosti
4.) da se meni razlozi te zadeve, da bom drugic znal to narediti sam

je kdo tak junak? sem iz lj

zdravc ::

Zdravo

Sam imam isti router na katerem sem uspel priklopiti zunanji disk.
Deloval je OK, problem pa je v tem, da sam router ne zmore zagotoviti dovolj
hitrega prenosa, da bi disk deloval kot mrezni disk, pa ceprav je za priklop usb 2.0.

O istem problemu sem nasel vec tem na internetu, kjer so vsi ugotavljali,
da je problem v samem routerju - procesor.

Tako kot sem jaz, tudi ti pozabi na to, da bi imel preko routerja mrezni disk.
kdor zna pa žih

smash ::

:)

ma a je potem sploh kaksna alternativa temu routerju, ki bi potem omogočal kaj takega..torej priklop usb 2 diska v mrežo

težko verjamem da bi prodajali router s temi specifikacijami, ki potem nebi podpiral te hitrosti

Dark Angel ::

Uff... nekateri pa res mešate hruške in jabolke...

Primarna naloga routerja ni niti pod razno omogočanje dostop diskom do mreže. Za to so specializirane zadeve:
Kaj pravi Wikipedia o NAS

Priklop diska na router je mišljena kot prenosno manj intenzivna zadeva - recimo za kakšne torrente in podobno. Tako da preberi si zgornji članek in poišči to v trgovini. Router imaš pa že zelo dober in naj opravlja svojo funkcijo - usmerjanje mrežnega prometa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61982213 (13974) brez-imenko
»

WIFI router + disk

Oddelek: Kaj kupiti
384577 (3833) m0LN4r
»

Linksys WRT160NL izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
398768 (2964) fxman11
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314158 (3098) Revenant
»

WD zunanji disk world edition

Oddelek: Strojna oprema
323746 (2650) Rikiboy

Več podobnih tem