» »

Izbrisana particija

Izbrisana particija

Rokomah ::

Na računalnik sem imel preko USB porta priključen externi disk.
Pri formatiranju računalnika sem na to dejstvo pozabil in poleg glavnega diska, kateremu sem namenoma zbrisal particio zaradi nove inštalacije windowsa, sem po nesreči izbrisal particio tudi na externem disku.
S tem sem izgubil tudi vse pomembne podatke (komplet arhiv), ki je bil na tem disku shranjen.

Na externem disku sedaj ne morem nič delati. Sicer računalnik javlja, da je pravilno priključen, vendar zaradi brisane particije mi ga niti v "My computer" ne pokaže.
Kako ga naj oživim???

Ali obstaja možnost, da te podatke obnovim?
Imam externi disk Western Digital WD2000BB.
Kaj mi je storiti????

HyperKiller ::

Če si samo pobrisal particijo (kar pomeni da si disku "izibil iz glave kje ima kaj spravljeno") boš verjetno lahko dobil vse nazaj.
Rabiš pa primeren program, ki preskenira ves disk, in nanovo disku pove kje ima kaj zapisano.

Jaz sem iz "pobrisane" kartice na digitalcu slike uspel pridobiti nazaj z "File Recovery Pro".

Trenutno mi ni čisto jasno če izbris particije pomeni tudi izbris tabele, naj to pokomentira kak strokovnjak, prosim [:)]

StratOS ::

Izbris particije je lahko hitri in netemeljit in počasen in temeljit.
Pri hitrem se preuredi le tabela, torej le geometrične lastnosti Boot tabel, TOC in vsebina particije diska se pusti nedotaknjena
Pri drugem se pa poleg tabele spremeni oz zapišejo identični podatki skozi celoted disk v binarni obliki, torej same 0 po domače nadomestijo vsebino particije.

Pri hitrem lahko z ustreznimi priogrami obnovite tabelo in postavite particijo aktivno, seveda ostali vam bodo vsi podatki, če že prej niste ustvarjali ali brisali podatke na kakšni drugi particiji fizičnega diska in z tem spreminjali lokacijo sektorjev in TOC vsebovanih na t.i. obnovitveni particiji.

EDIT:Typo :D
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

HyperKiller ::

Torej so podatki od kam do kam sega ena particija zapisani v tabeli ali blizu nje ali je to celo eno in isto?

Rokomah ::

Hvala na odgovorih.
To mi daje upanje, da podatki še niso izgubljeni.

Ne vem pa, kako pristopim da tega externega diska, saj se mi nikjer ne pojavlja.
Računalnik ga sicer zazna poimensko in sporoči, da je uspešno priključen, vendar kot externa diskovna enota, jo pa ne najdem nikjer, da bi lahko izvajal kakšne posega.

Zna kdo predlagati še kakšne programe s katerimi bi poskušal obnoviti podatke?

StratOS ::

WIKI MBR.
Partition Table
.
.
.

Preglej z kakšnim bootable Acronis Disk Director Suite, Image, Norton PartitionMagic, Norton Ghost, PQ (Power Quest)
Upaj tudi, da bo nova ustvarjena tabela delovala ustrezno in pravilno geometrijsko skonfigurirane primary/extended particije.
Več particij je disk imel težje je napraviti ustrezno tabelo oz. povrniti v osnovno stanje.
FAT32 se dajo kar hitro rešiti, NTFS malo težje, kajti vsak datotečni sistem ima svoje specifične točke in namene
Le v tem primeru bodo ostale datoteke na točnih mestih za sklice v TOC.

Drugače pa obstaja tudi par programov, ki sektorsko preglejujejo disk in iščejo nepovezane obstoječe datoteke.
GetDataBack ipd
Za MBR fix/related stuff probaj recimo z http://www.mbrwizard.com/

Vsi podatki o particijah se nahajajo v MBR in ostalih BS (particijskih) boot sektorjih.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Boky ::

Probaj z recimo get data back. Meni je že precej krat pomagal. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784604 (3586) Dejk0
»

Sprememba logične particije v primarno

Oddelek: Strojna oprema
202513 (2174) BlaY0
»

backup na usb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
91164 (1000) solatko
»

poskodovana particija oz. nekaj takega

Oddelek: Pomoč in nasveti
13949 (871) kronik
»

recovery particije NUJO!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121361 (1210) tec

Več podobnih tem