» »

win xp in DMA problem oz ATA 100 problem

win xp in DMA problem oz ATA 100 problem

black block ::

ok stvar je taka vsi diski mi podpirajo ATA 100 in glej hadiča vsi mi delajo na ATA 33, plošča podpira tudi seveda ATA 100, kako to vklopit na win xp oz. KJE? Hvala za odgovore!

DJroky ::

imaš prave kable za povezavo disk-plata? So drugačni kot pri sarih diskih (mnogo več žičk je)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

||_^_|| ::

jup, kable ščekeri.

Highlag ::

Jest mam dva diska en je ATA100 en je ATA66
In windowsi so sami nastavili UDMA pravilno za oba. Moraš pa seveda imeti pravi kabel, ter kabel tudi pravilno priključen. Pomembno je tudi na katerem konektorju je "Primary" disk. Za to informacijo poglej navodilo za uporabo matične plošče.

pebra ::

Jaz imam tudi podoben problem (v Win2000). Disk imam ATA100, plošča podpira ATA100, kabel je pravi (80 žilni), disk je na IDE1 (master, sam). V Device Managerju imam nastavljen pod IDE1 Auto, vendar pa mi Winsi javljajo da dela disk v PIO Mode8-O . Kje je tu fora?8-O ;) (Poskusil sem že vse možne nastavitve, pa ni nič boljše; aja plata je FIC AZ 11E, z VIA čipsetom KT133 in 686B south bridge).
LP

Hux ::

Ja te pa spremeni primary IDE channel na "DMA IF avilible" in resetiraj computer.

pebra ::

Hux2: imam nastavljen "DMA if available" že od instalacije, pa še vedno piše da dela v PIO Mode

su37 ::

Imam LS120 drive, ki deluje normalno (v XPjih) dokler ne instaliram dodatnih gonilnikov za ATA100 diske od VIE. Ko namestim gonilnike, pa mi kadar grem na ta LS120 ene 2 min sveti lučka na disku, računalnik zamrzne in se spet po dveh minutah zbuid. zakaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322204 (1609) amigo_no1
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211338 (1055) Hana
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221569 (1355) Hux
»

Seagate 30 GB na PIO Mode namesto DMA !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151524 (1309) Dami
»

Teac 40x bere max 25x

Oddelek: Strojna oprema
141072 (815) Arthur

Več podobnih tem