» »

Nov GAMING PC

Nov GAMING PC

Elnorel ::

Pozdravljeni

Vem, da je na tem forumu malo morje stručkotov, ki so na tekočem kar se hardwarea tiče.
Sam sem iz teh vod že nekaj let in le občasno pogledam kaj je naj-novejše in najboljše na tržišču.
Do sedaj sem si sam sestavljal vsak računalnik, sam kupoval komponente, jih vgrajeval itd.

Dejsto je da me je čas pokopal. Namreč imam star računalnik, ki je bil za svoje čase prava pošast. Imam dobro matično ploščo, AMD 4000+ CPU, 1.5GB rama, Geforce 6800GT grafiko in 2 200GB trda diska v RAID 0 navezi. Toda ne more se kosati z novimi "pošastmi" na tržišču. Še posebej sedaj, ko bo zares zaživelo obdobje DirectX 10.

Rad bi sestavil PC (najceneje seveda) za okvirno ceno 1000 €.

Pogoji oz. želje/smernice:
• Intel Core Duo Quad CPU
• Gigabyte matična s trdimi kondenzatorji
• chipset ne sme biti od kake VIA ali podobn šmorn
• 2 GB RAM
• 500 GB HDD SATA II
• Grafična kartica Nvidia 8800 GT/GTS (ne vem katera je hitrejša) količina onboard rama ni važna ampak GPU
• Izgled ohišja ni važen samo, da je tiho (večji venilatorji?)
• Funkcija/kvaliteta pred izgledom oz bliščem (razne UV zadeve itd. me ne ganejo)

Pri grafični kartici sem dokaj fleksibilen kar se znamke tiče, obožujem tudi AMD/ATI 2900XT tako, da tukaj ni ovire. Važna je seveda CENA, in če v 3D marku zaradi 100€ manj izgubim 1000 mark točk ni sile.

Prosil bi tiste, ki se s tem ukvarjajo že dalj časa, da pripomnejo h kateri trgovini naj se obrnem oz naj mi odpišejo post z konfiguracijo in seveda ceno.

Lep pozdrav.
Že v naprej se zahvaljujem tistim, ki so si vzeli 5 minut časa in dejansko razmislili oz. so mi pomagali.

SepoX ::

Že v naprej se zahvaljujem tistim, ki so si vzeli 5 minut časa in dejansko razmislili oz. so mi pomagali.

Mi se pa zahvaljujemo tebi, ker si si vzel pet minut in pogledal po zadnjih dvajsetih odprtih temah.>:D

Keyser Soze ::

Uf, par štacun, ki so poznane po "cenenih" ponudbah bi pa ja lahko predlagali. Pa da so prijazni in dovzetni za popuste. :D
OM, F, G!

Xtra ::

Elnorel: Sam bom v naslednjem tednu kupil sistem.Nameravam ga v mlacom.si.Skupno gledano te najceneje pride.Če rabš kj info, sm se kr precej pozanimal o zdajšni stvari.Tko da pošl ZS.

SepoX, a je treba res s takimi vn pridt.Niti te ni noben prosu da kj tazga izjavš, niti ni dovoljen spam.:\

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

darius ::

SepoX, če drugi napišejo to, še ti moreš ? Večji Đek bi izpal če bi mu navrgel par komponent. R.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

ffka ::

SepoX skoda k si nisi 5 min uzel da bi premislu al se splača spamat temo

pecavar34 ::

oj jest sm meu prej gf8800gts 320 pa sm jo mal naviu in sm s svojim sistemom (proc.: 3800mhz) dubu tm ukol 12500, zdj sm pa prodou gf pa sm si uzeu sicer od 3d cluba (sicer ne vem kaj je razlika npr. med shappire) hd 2900xt in sm dubu vn 13500 pik. upam d sm ti glede pik kej pomagu!
Asus ROG G751JY

Xtra ::

Mislim da bo 8800GT best buy.HD-jko bo zbil, se močno približal GTX-ki in cena bo zelo dostopna.Vse to je sicer v zraku do ponedeljka.Je pa kar 99% sur.Saj tko usi pravjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

Elnorel ::

Hvala za odgovore.

Z Mlacomom sem imel jaz in kar nekaj kolegov hude težave, ko si moral kaj prinesti v servis.
Da zadevo dobiš nazaj traja več kot 3 tedne, 2 tedna minimum. Namesto, da bi ti dali kar imajo na zalogi in te odpremili, ter se nato ONI ukvarjali z dobavitelji naprej brez tvoje vednosti, ne pa da ti čakaš. Tako se preprosto ne dela s kupci, to ni poslovanje.
Sicer imajo ugodno ponudbo toda za 30€ razlike mi res ni potrebno trpeti tako slabih uslug podjetja.

Vedno sem bil zadovoljen z JAE in mi je najbližje mojim željam njihov trenutni sistem ( Cyber Warrior, toda je cena previsoka).

Če kdo pozna isto močan sistem za 1000€ bi bil hvaležen.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elnorel ()

steev ::

Tudi sam kupujem zdej comp pa je splošno znano da mlacom sux glede teh scen. Zato kar funtech.si
:|

TechBeats ::

evo setavljen komp za 860€, sam jst bi zamenu grafično za 8800gts 640mb Gigabyte 364€ in te pride glih okol 980€

iz funtech prekopiran na prvi strani >:D

Back to school
Tehnične lastnosti:

* GMC H60, ATX Middle, 2X120mm, USB/au, črno s srebrno fronto
* Napajalnik SILENT POWER LC 550W PFC LC6550 , 120mm Fan (tiho delovanje)
* Matična plošča GigaByte GA-P35-DS3 I P35
* Procesor CORE 2 QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB, 1066MHz, LGA775 BOX
* Ram DDR2 GEIL 2GB (2X1Gb) PC6400 800Mhz DualChannel s hladilnikom
* Trdi disk WD 250Gb AAKS, 7200, 16MB cache SATA-II/300
* Dvdrw optična enota SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X, RAM 12X SATA PRIKLOP - ČRNE BARVE SH-S203B/BEBE
* Grafična kartica XFX NVIDIA GeForce PCI-EXPRESS 8800GTS 320MB DDR3
* Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.

F.U.N.T.E.C.H cena za gotovino: 860,00 EUR z DDV
AciD TriP

Elnorel ::

Najlepša hvala za tvoj trud DiGiTaL DopE. Sistem izgleda super.

Majhen CATCH oz. problem.

Matična plošča mora obvezno biti GA-X38-DQ6.
Zakaj? Tako sem si zastavil. Plošča znese okoli 260€ (ne vem koliko pride v tujini oz. če jo je možno dobiti ceneje).
Da jo dobim sem pripravljen kanibalizirati ostale stvari, npr. slabša grafična, disk,...

Torej centralno jedro, ali temelji naj bo ta plošča.
Obvezen je tudi QUAD core cpu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elnorel ()

TechBeats ::

ja jst si tud kopujem nov komp., no ubistvu sam matično, cpu, ram, pa sm se isto odloču za x38čipset sam za Asus P5E je pa 229€ se mi zdi še skor boljša od te gigabyte pa isto ma te kondezatorje LINK

proc bom pa še počaku na nove quade 45nm 9550 je mensezdi model pride baje konc leta oz. januarja in bo meu 12mb L2 @ 2.55ghz za tm okol 270-300€.

ram pa crucial balistix 1066mhz

:)
AciD TriP

SepoX ::

Če kdo spama, ste to vi ki za vsak pekec odpirate svoje teme. Največkrat že itak sami veste kaj boste kupil, kar tud napišete, pol pa še da mal svoj ego zadovoljite postavljate vprašanja "A se splača to kupit?" in podobno.

Sam za dokaz:
klik
klik
klik

itd...

Hvala bogu, da si pol itak sami sebi odgovarjate.

jimyboy ::

Elnorel in kaj boš počel s to drago plato, za 150EUR že dobiš mega dobro plato za navijat. Razliko pa vloži v kvalitetni napajalnik (:( LC 550W v tak komp ne sodi) in dober CPU hladilnik.

plavi85 ::

Big Bang ozeroma Bof ima pc NEON tistga mau poglej.quad,8800gts....

Elnorel ::

SepoX verjamem da si naveličan. Toda ne skrbi, sem prebral tiste teme in nobena se 100% ne nanaša na moj problem če temu lahko tako rečem.

Vsaka takšna prošnja je unikatna, čeprav vse želijo isti rezultat, torej svetovanje.
Če tega nisi sam zmožen oz. si naveličan, raje zadeve ne beri in še posebej, raje ne komentiraj in to zadrži zase.
Ni ti treba na temo odgovarjati v stilu: "Oh ne, spet en NUB k se mu ne da brat in hoče moj STROKOVEN nasvet,... bah ga bom poslal na google naj se zeza mau".
Te problematike se zavedam in tvoje mnenje spoštujem. Naj še enkrat povem, da poste sem prebral in google "hardware reviews" mi tudi ni tujka. Po pravici povedano imam raje odgovore ljudi, ki so ponosni da so "IN THE KNOW" torej na tekočem s tehnologijo, in to tudi delijo z ostalimi.

Če bi ti sedaj sestavljal novi računalnik, bi šel brati 2 tedna stare teme in nebi napisal ničesar?
Oz. bi napisal že v neki temi nekoga drugega in dejansko upal na odgovor?

Tehnologija gre tako hitro naprej, da so novosti vsak teden in če bi se jaz odločil sestavljati PC čez 2 tedna, bi vsekakor odprl novo temo za to, saj bi želel nove podatke oz. svetovanja, ki se sicer res tičejo prejšnjih tem toda ne v celoti.

Tvoja nezmožnost abstiniranja pri odgovorih na tebi NEVŠEČNE teme ti ravnokar ne govori v prid.


Dejstvo je, da je že večina trgovin bila omenjenih in da VI že veste kje kupiti kaj, toda jaz se raje izognem kaosu neštetih postov in začnem na novo, na čisto,... svojo temo, kjer upam pričakovati pomoč oz. rešitev mojega DOTIČNEGA problema v 100% in ne 97%.

Sedaj sem se ogločil 100% samo za matično ploščo in procesor. Za ostale stvari pa še potrebujem več pdatkov.
Upoštevam modrovanje nekoga iz prejšnjih postov, ki pravi, da četudi je komponenta priznane znamke in je draga, se najde konkurenčni produkt, bistveno ceneje in enakih in/ali celo boljših zmogljivosti CENEJE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elnorel ()

Keyser Soze ::

Ok, procesore vemo, da je Q6600. Kaj pa matična? Kako si se odločil in zakaj?

P.S.: Jaz še vedno iščem nekoga, ki mi v ponedeljek lahko ponudi GF8800 GT, pa nobena štacuna ni zainteresirana. Prav neverjetno kako znajo bit levi ti naši trgovci. Al majo res toliko strank, da jih boli patak?:\
OM, F, G!

steev ::

BigBang naj bi jih mel. Pa mlacom tudi.
:|

Keyser Soze ::

Samo zanimivo je dejstvo, da nihče noče slišat o tem, da naj dajo eno na stran oz. naj me pokličejo ko jih dobijo.

Sem bil v Mlacomu par dni nazaj in me je gospodič (mislim, da mu je ime Jure) prav debelo pogledal ko sem ga vprašal, če v ponedeljek dobijo 8800GT. "Neeee!" je bil njegov odgovor. Tak v über začuden, češ kaj sploh sprašuješ.:D

Če ne bo nobenega glasu od Mlacoma bom pač še malo pobrskal po BigBangu. Upam, da so tam bolj odprti za denar. Če pa še tam ne bo nihče nič pojambral, bom pa kar k sosedom preusmeril svoje finance.
OM, F, G!

GrimReaper ::

Sam to je pa čudno da nobeni trgovini ne gre za zaslužek, tele 8800GT bodo šle za med, če so se že 8800GTS 320MB dobro prodajale.
Že HD2900Pro mislim da so mel samo pri Mlacomu in Funtechu, ostale pa bk.

Drgač pa ne vem kaj ma BigBang kle zraven, od kdaj ma prvi vročo robo, kdo je sploh razžširil to novico?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

MEDENA ::

kle se ne gre za zaslužek ampak dobiti take grafe je problem...pa nihče noče imete na zalogi robo, ki ji potem vrednosti pade....proci, grafe to je riziko...

Keyser Soze ::

Ne, konec koncev se trg odpira iz fokl ozavešča. Malenkost smo še na slabšem potrošniki, ker je še vedno malček prezakomplicirano dobit zadeve iz tujine.
Samo se stvari tako naglo spreminjajo, da mi ni jasno, kaj bodo naši trgovci počeli, ko jih bodo vsi po spisku nehali šljiviti. A bodo odnos spremenili? Optimist.:D
OM, F, G!

Elnorel ::

Po moje imajo dobavitelji težave da se dokopljejo do nih, soj so hudo zaželjene povsod po svetu. Kaj bo tle ena mala Slovenija k je pljunk v morje naspram večjih potrošnih držav.

Itaq da pride najmanj mesec kasneje.

pinx ::

Elnorel, zakaj pravzaprav hočeš ravno Gigabyte plato?

Elnorel ::

Stabilnost, podpora, kvaliteta izdelave.

Imel sem ABIT, ASUS, ASROCK, INTEL in GIGABYTE.
Slednja mi še najbolj ustreza.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055855 (36882) msms
»

GeForce 8800 GT uradno predstavljena (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
18811646 (11646) PrimozR
»

Nakup PC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
864464 (3715) Xtra
»

Nabava Gamer računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
332724 (1740) JeZo
»

PC sestavljen po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
192260 (1467) MEDENA

Več podobnih tem