» »

Problem z ramom

Problem z ramom

Davids84 ::

Imam 4 palčke po 1gb(4GB) ddr2 ,težava pa je sledeča,namreč pokaže mi samo 3581 MB rama in me zanima zakaj je tako ker bi moralo pisati 4096 MB.
Imam Windows Vista ultimate in sistem spodaj s podpisa.
Hvala že v naprej.Lp
  • spremenil: gkovac ()

farko ::

Pomeni da imaš intgrirano grafično kartico in ti poje nekaj spomina.Tako da je to normalno.
farko

Davids84 ::

Ne grafična ni integrirana!!!

kixs ::

Jaoooooooooooooooooooo! >:D

Kolikokrat bo se taka in podobna tema z enim in istim problemom?????????????????????? :\

Search najde tole:
Vista kaže premalo rama
4GB rama prikaze ga samo 3325?
Vista in 4GB rama

kixs ::

Mozne resitve:

link1
link2
link3
link4
link5
link6
link7
link9

Pa ni se mi dalo dajat to v linke.

edit: Če se ti ne da, naslednjič preskoči vprašanje, kot pa da narediš nekaj na pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

opeter ::

Jep, 32-bitna Okna in njihove omejitve...

Davids84 ::

evo probou vse živo in nič ne pomaga,ma še kdo kakšne predloge?>:D

g. Oden ::

Poglej, 32 bitni windowsi NE MOREJO UPRAVLJATI z vsemi štirimi gigabajti. Zato je le to število omejeno na nekje med 3 in 4GB. Resnično delujoče rešitve tu ni, razen preklop na 64 bitni XP oz Visto.

Tac20 ::

jaz sem sedaj bral malo po netu glede teh 4GB in 32 bitnih operacijskih sistemo in sm nekje zasledil, da recimo xp ne more dodeliti vseh 4 GB rama enemu procesu (oz. programu) če maš pa ti odprte po tri programe naenkrat npr. PS/AI/IND potem pa 4 Gb pride čisto prav? Naj me kdo popravi če se motim.

Izi ::

evo probou vse živo in nič ne pomaga

Zanesljivo pomaga samo namestitev 64-bitnega sistema in povsem nič drugega.
Če bi kaj drugega delovalo, bi tudi ostali, ki imamo 4 GB RAMA še vztrajali na 32-bitih.
To je v glavnem edini razlog, za prehod iz 32 na 64-bitov in ravno zaradi tega se 64-bitni sistem vse bolj množično uporablja.
Sprijazni se, da če si kupil 4 GB RAMA rabiš 64-bitni sistem ali pa uporablja še naprej 32-bitni in delaj z 3 do 3,5 GB RAMA
Čudi me, da prodajalci ob nakupu 4GB RAMA ne omenijo, da potrebuješ 64-bitni sistem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP 64bit in msn

Oddelek: Programska oprema
72172 (1981) frudi
»

Pomoč pri nalaganju windowsa!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161576 (1576) LeXani
»

IE7 - kako ukinit "shrink to fit" ?

Oddelek: Programska oprema
71009 (1009) StratOS
»

Vista kaže premalo rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
5987 (863) StratOS
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192522 (2107) IVo

Več podobnih tem