» »

kako naložit image sistema

kako naložit image sistema

waineck ::

Problem je nasleden in nevem kako bi se ga lotil.
Imam približno 1 mesec star računalnik. Na njem so mi v trgovini naložili image sistema v primeru, da se sesuje. Končnice so .gho in .ghs kar pomeni da gre za norton ghost image.
Sedaj bi rad to stestiral kako se to naloži v VMware Workstation, da bi v primeru če se mi osnovni OS sesuje znal naložit tudi na tem računalniku.
kopija.gho se zapekel z neroton na 1 dvd, drugiva dva kopija1.ghs in kopija2.ghs pa sem zapekel na drug dvd. Kaj sedaj vse potrebujem za programov in kak je postopek tega nalaganja ?
Nekaj sem bral da bi naj imel nek program na disketi da bi potem zbootal v nek norton dos način? sicer pri meni ta možnost odpade ker nov računalnik nima disketnega pogona. Torej ali mi lahko kdo svetuje kako se to naloži?

McMallar ::

Image fizičnega računalnika ne moreš importirati direktno v VMWare. Najprej boš moral uporabiti VMWare Converter. Ni pa nujno, da ti bo delalo.

m.i.h.a. ::

na prvi dvd zapečeš dadoteko ghost.exe in datoteko *.gho, s tem dvd-jem, ki mora biti bootable, potem bootaš sistem, poženeš ghost, izbereš Local > Disk > from image, izbereš source (*.gho na dvd-ju) in destination disk.
ghost potem začne prenašat podatke in ti kasneje zateži po drugem delu slike, katero si zapekel na drugi dvd (*.ghs - ghost span datoteka)

glede na to, da že imaš na prvem dvd-ju samo gho datoteko lahko bootaš ghosta tudi iz diskete ali pa iz USB ključa (tega moraš predhodno spremeniti v bootable - googlaj za navodila)

Edit: če hočeš narediti svoj image, potem naredi bootable disketo, gor vrži še ghost.exe, bootaj:
Local > Partition > To image....potem izbereš pravo (C:) particijo kot source, v naslednjem oknu izbereš destination (lahko je dvd, druga particija, zunanji usb disk,...)
v primeru restoriranja:
bootaš ghosta, izbereš Local > Partition > From image....izbereš source image in destination particijo

* kako priti do ghost.exe me ne spraševat....včasih so ga prilagali k platam
* opisujem delo z ghost 8.0.....tele novejše verzije so bolj namenjene za delo v win okolju
* pazi kaj zbiraš za source in kaj za destination

Edit2: typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

waineck ::

Hvala na odgovoru. Torej morem najprej sedaj na netu nekje najti samo tale ghost.exe ker ga polek nisem dobil. Če ima kdo link bi ga prosil ,da ga prilepi tukaj. Potem pa se bom pa še malo ubadal z tem VMwarom če bo šlo pognat v njem.

ant ::

čao

jaz pa doma uporabljam acronis true image. sliko znam narediti, vendar me zanima ali je možno narediti in kako nek bootable dvd, ki bi mi računalnik povrnil v določeno stanje.

thx

m.i.h.a. ::

acronis ima nekje opcijo "create bootable rescue media", ki ti naredi bootable cd s programom, ni pa gor image datoteke

true image ima funkcijo, da ti rezervira plac na disku za svoj secure zone (pri današnjih velikostih diskov se po mojem ne bo težko odpovedat se recimo 10GB), sem lahko narediš image particije, v meniju Tools pa se najde še opcija "Activate Acronis startup recovery manager", ki ti ob bootu računalnika za nekaj sekund izpiše "Pres F11 for Acronis startup recovery manager", ko stisneš F11 se ti odpre true image z opcijami za recovery oz opcijo za izdelavo image datoteke......tako se ni potrebno ubadati z boot cd-ji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

jan01 ::

Izberi create bootable rescue media. Lahko tudi aktiviraš startup recovery manager...

ant ::

hvala

si bom malo podrobneje pogledal

LP

waineck ::

Sem sprobal vendar ne v VMwar-u ampak na dejanskem računalniku. Norton ghost sem našel na zadnjem Hiren't Boot cd-ju :)

Hiren's boot cd 9.3 uradna stran---> LINK
Sicer pa ga dobite na že znanih torrent straneh.:)

Drugače pa mi ni prijelo .gho file iz prvega dvd-ja samo iz diska.
A je mogoče krivo to, da nisem imel ghost.exe na tistem dvd-ju? Po mojem da ne če sem že zbootal v ghost okolje z hiren's boot cd-jom.
Ostaja samo še vprašanje kako bi moral potem zapečti tisti disk ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: waineck ()

dule39 ::

Naknadno z nerotom zapečene datoteke .gho ti ne bodo delovale.
Ko boš delal image particije C, določi v norton ghostu, da ti ga direktno sam zapeče na dvd.

McMallar ::

Naknadno zapečene datoteke z nerotom delajo. Tu ni nobenega problema.

V firmi imamo prakso, da se disk deli na 3 particije. Prva je za sistem, druga za vse podatke, tretja pa je skrita, velika cca. 10Gb in na njej je ghost čistega sistema. Za hiter restore sistema na oddaljenih lokacijah je to super.

Druga varianta je ghost preko LAN-a, kjer so image datoteke na strežniku.

Tretja pa je ghost datoteka, zapečena na DVD. V vseh primerih Ghost, ki je na katerem koli Hiren's boot CD-ju dela brez problemov. Preverjeno večkrat dnevno v praksi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljsi Backup Program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112449 (2237) zee
»

Ghost image in SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121725 (1478) alex32
»

Ghostanje NTFS particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
131861 (1548) zee
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452359 (1730) BlackHole
»

Norton Ghost?

Oddelek: Programska oprema
101002 (837) MadMax

Več podobnih tem