» »

IDE to SATA

IDE to SATA

Nixon12 ::

LP, mene zanuma ki kupit ide to sata pretvornik saj nadgrajujem sistem(maticna(P5K),ram,procesor,grafinca kartica) in bi rad obdrzal svoj star ide disk ker nimam denarja se za disk polek :(, kolko vem ima Asus P5K maticna samo 1 ide connector ki ga pa bom uporabil za dvd pogon.

Hvala v naprej

delfinus ::

Tukaj.

lp, D.

karafeka ::

Na vsak IDE/ATA kontroler lahko priklopiš dve napravi (dva diska ali en disk in en optični pogon). Seveda moraš imeti tak kabel, ki ima dva priključka.

solatko ::

Prodam PCI IDE RAID kontroler ploščo za dodatne priklope 4 - ih IDE naprav.
http://www.bolha.com/oglas1847154

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Nixon12 ::

to je pa blo hitro :D, hvala

m.i.h.a. ::

ima kdo izkušnje s temi pretvorniki?
deluje zadeva tako kot mora al so kje kakšni problemi oz omejitve?

solatko ::

m.i.h.a - Na plošči, kjer sem imel samo dva IDE priklopa, sem nabavil PCI kartico z dodatnima dvema (4 naprave + raid) konektorjema. Zadeva je delovala odlično, ker pa sem menjal MB in imam sedaj SATA diske, te naprave ne potrebujem več. Prodajam jo na bolhi. Tudi najnovjše plate imajo PCI priklope, tako, da zadeva deluje tudi na teh.

m.i.h.a. ::

jaz sprašujem za pretvornik omenjen v prvem postu in ne za pci kartico

malo me motijo ide naprave in bi jih rad s tem pretvornikom priklopil na sata....zato pa sprašujem, če so kakšne omejitve in problemi s pretvorniki, diski, optičnimi enotami, prenosi,...

Maximus ::

Jz mam pretvornik iz ide na sata in lahko rečem, da dela kot urca. Kupil sem ga v comshop-u prek spleta. Drugače pa lahko to zadevo dobiš tudi v techtrade-u.

LP!

m.i.h.a. ::

pa delujejo optične enote in diski kul, brez kakšnih upočasnitev....tudi s sistemskimi diski?

zavedam se, da rahlo težim okrog tega, ampak lodolečene stvari me zanimajo, ker nočem da se mi zaradi nekih problemov reč valja po predalih....sicer pa cena niti ni pretirana

Edit: no pogledal en review tega in zadeva se po njihovem mnenju obnese solidno in brez problemov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Maximus ::

Kot sem rekel, zadeva deluje zelo lepo. Pretvornik priklopis na disk, potem pa samo še potegneš sata kabel iz pretvornika na matično ploščo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315678 (2092) tv6865
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161519 (1117) solatko
»

IDE v SATAIII

Oddelek: Strojna oprema
101487 (1337) patriot8gb
»

Gigabyte spreminja podobo svojih plošč

Oddelek: Novice / Matične plošče
316415 (5138) Spajky
»

Kako vem, ali matična WinFast podpira HDD SATA II

Oddelek: Pomoč in nasveti
121978 (1978) solatko

Več podobnih tem