» »

Kaj dati na P3 700Mhz, 128Mb

Kaj dati na P3 700Mhz, 128Mb

Pesimist ::

Mam neko staro kisto, trenutno runa XP gor, ampak me zanima kaj se da drugace tu gor da se je kolko tolko odziven. Za vec kot surfanje tak nerabim.
Mora pa biti kompatibilno z Blue Tooth kljucem da se lahko poveze na mobilni telefon.

dzinks63 ::

:)) Dodaj še 128MB rama , pa bodo xp-ji delal ko keks, drugače pa linux

Tomay ::

Če linux ni opcija, potem windows 2000 (samo angleška verzija). Najbolje, da še dodaš 128 mb rama.
Voodoo 4Ever

Pesimist ::

mah racunalnik je celi piravi, prakticno ze za v smeti. Noja se dobis sploh za to staro skatlo kaj rama? :D Neki HP je.
Pa ventilator bi tudi najreje kr odcvikno ko pa tak brenci :S

Windows 98 second edition gledam, ki pise da podpira BT driverje. Drugace pa katero distribucijo linuxa?
Pac samo browser pa BT morata delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

trnvpeti ::

beast tinyXp

Pesimist ::

heh thx. To bom se na primarnem probal :P

jan01 ::

Tiny2003.Datacenter.SP2 -ekstra hitro

krneki0001 ::

Rama se dobi še dost za te mašine.

seminal ::

Mene pa zanima če lahko na P3 450mhz in 256mb SDR 100mhz tale komš še sploh za kaj uporabljam.. A bi bil za kakšen server oziroma če bi lahko na njem poganjal COD2 server.. Aja ram sta dva po 128mb mašina pa je compaq Deskpro:D

xeon ::

seminal - am, lol, ne..

Stare mašine se lahko uporabijo za velik reči... npr. jaz sem v svoj stari P 166 Mhz vstavil par mrežnih kartic in mi služi kot routar ter firewall...

krneki0001 ::

na P3 450 in 256Mb rama ti celo tiny vista dela, tko da je še vedno uporaben za dost stvari. Ena izmed njih je pisalni stroj za dokumente, kot file server ali pa kot router in firewall.

dzinks63 ::

:)) Z P3 450 in 256Mb lahko delaš vse kar se je delalo takrat, ko je zadeva bila nova in še več. Torej delali bodo vsi progarmi in igre tistega časa, samo primeren OS moraš imet naložen , da se bo vse ujemalo. Računalnike so takrat uporabljali za podobne zadeve kot danes, Pisarniška opravila office97, grafika Corel7, Photoshop4 , igre grafična Riva TNT , internet dial-up, priklopljene si imel scanerje in printerje. Vse se je dalo naredit, z malo več koraki kot sedaj. Mašine so bile tihe in porabile so malo štroma. P3 450 je bila za tisti čas zelo dobra zadeva in kdor jo je imel je bil kar ponosen, računalniki in komponente so bile takrat še veliko dražje kot danes, ko za malo denarja dobiš spodoben računalnik.

seminal ::

Prvi problem je da mi manjka Mrežna kartica.. In pa napajalec? A mora biti ATX al AT.. kolikor sem videl je ATX?
IN pa grafa je Geforce MX2:D
Za mrežno in napajalec se priporočam če ima kdo kaj... ZS me

Aja za softwear pa kaj je boljše tiny XP ali Vista? Za visto sem malo skeptičen, vendar jaz ne bi tukaj nekaj delal amapak bi bil za server.. File server, http server itd.....

Azrael ::

Ne vem kaj kompliciraš, mrežno notri lahko daš PCI, 100Mbps so okoi 5€ nove, ISA 10Mbps pa itak dobiš povsod zastonj. Napajalc je tudi dober vsak, tudi tisti za 15€ nov.
Nekoč je bil Slo-tech.

Djz3l3 ::

windows fundamentals for legacy pc

dela na 300mhz 64 rama kot raketa :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djz3l3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater OS dati na star računalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
625030 (3910) Hexx
»

Lightwieght Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192191 (1385) hojnikb
»

Starejši računalniki - uradna tema

Oddelek: Strojna oprema
111601 (1186) karafeka
»

Oživljanje starih računalnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
456166 (4086) krneki0001
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291766 (1369) Poldy

Več podobnih tem