» »

VMware - ne morem ustvariti particij na SCSI disku

VMware - ne morem ustvariti particij na SCSI disku

tony1 ::

Strašno bom hvaležen za pomoč pri kateri od naslednjih težav... Sistem je Win XP PRO za 64 bitna računala.

1. Inštaliral sem VMware server. Med inštalacijo mi je potežilo, da nimam naloženih MS Internet Information Services (IIS). Okej, zadevo sem iskal po MSjevih straneh in našel cel kup plug-inov in podobnih čudes, samega paketa pa ne... Ima kdo kakšen link do paketa "vsega" IIS, da bo mir?

1.1 Tudi brez IISja je inštalacija VMwara delovala b.p. (dobil sem le obvestilo, da ena izmed komponent ne bo nameščena), se pa sedaj pojavlja spodnja (točka 2) težava - bi bila lahko ta povezana s tem, da nimam inštaliranega IIS?

2. V VMware server sem poskušal inštalirati več različnih distribucij (CentOS 5.0 ni delal, zato sem probal prazgodovinski Slackware 8.0 pa tudi ne dela): pri inštalaciji mi takoj pri poskusu kreiranja EXT particij na /dev/sda (VMware privzeto naštima virtualne diske na "kao" SCSI vodilo) javi napako, da je particijska tabela na /dev/sda ni berljiva. Slack ne ponudi nobene pomoči, CentOS pa pravi, da je treba ponovno incializirati ves disk in da bo to fentalo vse na disku...

Naj z lahkih srcem kliknem OK? Saj bo reč šarila samo po virtualnem /dev/sda, kajne?

Mogoče kdo ve, kaj je narobe?

tony1 ::

Prebral sem nasvet, naj virtualne particije ustvarim na IDE disku, torej /dev/hda, vendar te opcije v menuju enostavno ni... Izberem lahko samo cel kup SCSI zadev... :|

tony1 ::

Identičen problem je tudi v tej temi: Fedora core 7 na VMware :'(

borchi ::

> Naj z lahkih srcem kliknem OK? Saj bo reč šarila samo po virtualnem /dev/sda, kajne?

ja!
l'jga

mambli ::

Morda bo tole pomagalo : SCSI drivers

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mambli ()

SasoS ::

V datoteki od virtualne mašine probaj scsi driver nastviti na lsilogic.

ender ::

Linux bi ti moral sam od sebe zaznati virtualni SCSI kontroler, vendar se mi zdi, da IDE diski pravzaprav delujejo malenkost hitreje, zato ti priporočam, da narediš navidezno mašino na novo, in izbereš v prvem koraku Custom - potem boš lahko izbral IDE disk. Še ena stvar, na katero moraš biti pozoren je, da uporabljaš za virtualni disk datoteke (po možnosti razdeljene na 2GB velike razdelke), ker so pri uporabi fizičnih particij prevelike težave.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tony1 ::

Hvala vsem za pomoč!!! :)

Tistih driverjev nisem inštaliral, ker ne vem s čim odpreti .FLP fajl.

Nato sem se kar precej namatral z LSI logic driverji in tudi probal naštimat IDE driver za virtualni disk, pa mi je še vedno izpisalo napako od zgoraj.
Na koncu sem vzel lap top, stisnil zobe in ko me je CentOS vprašal, če naj pregazi particijsko tabelo virtualnega diska, kliknil Yes. In res dela. :D (Slack 8.0 bo očitno moral na smetišče zgodovine, ker mi opcije reinicializacije diska ne ponudi... :) )

ender: So kakšne prednosti pri omejitvi velikosti datotek na 2 GB tudi na 64-bitnih sistemih? Mogoče večja hitrost?

Sicer pa moram reči, da je VMware odlična zadeva, ko se ga malo navadiš - preden sem začel upoštevati tisto o Control+Alt je bilo zanimivo :8) Ampak reč dela in to čisto stabilno. Zakon :))

ender ::

tony1: lažje je delati z diski, ki so razdeljeni na manjše datoteke.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

File server in router

Oddelek: Pomoč in nasveti
211552 (1027) ABX
»

Debian 4 - read only FS po crashu

Oddelek: Omrežja in internet
9830 (710) ZigaMunic
»

Virtual PC

Oddelek: Programska oprema
61835 (1712) Vuli
»

VMWare in Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
81032 (860) jeso
»

Inštalacija Linux - WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
191476 (1138) Gh0st

Več podobnih tem