» »

So mobilni telefoni nevarni za zdravje?

1
2
»

OChack ::

na faxu so ns učil da frekvence ki so bliz raznim resonančnim vode recimo wlan in mikrovalovka ter gsm v določenih pogojih niso dobre, namreč že z zelo mal energije se da porušt DNK.
ne glede na to da mam jst mo bi kartico za 5€ cev mesc sm vseen fasov en tumor ki sicer ni nevarn še je pa moteč,
tko da uni k nimate nč srečni bodte, to je tko k pr kajenju, en lahk do 90. letqa kadi pa je oky in umre za nekim tretjim vzrokom, drucga pa rak zelo maldga pobere
Int€l inside, IDIOT Outside

Luka Percic ::

OChack; maš kakšen vir?

MTm2H37rqt7B ::

Koliko se pa v tej temi pojavljajo nepravilni podatki, da vas ni sram. Kot prvo:

Maximalna moc oddajanja GSM aparata ob vzpostavljanju zveze je 1 ali 2W - odvisno od frekvence 850/900 1800/1900. (Ce bom nasel grafikon katerega sem narisal med testiranjem, ga bom prilepil sem gor). Moc potem samo se pade, in to mocno. Ce je svoh signal je seveda zato vecja, vendar nikoli nad 2W.
IEEE link



Resonanca frekvcena vode je pa zelo zanimiva: klik na edu link

Zgodovina sprememb…

OChack ::

neki cajta nazaj je ena nemška revija delala teste, in se ej izkazal da ta 2W je teorija, kr enki mobilcov je blo ki je 2W krepko prekoračl.
s frekvenco res moč pada.....ampak z oddaljenostjo od bazne postaje le ta ponovno narašča (oddajno sprejemni ojačevalnik krmili moč)
primer je wimax ki dela tud an 5ghz in več pa dela z ogromno močjo, ker je pač narjen za velke domete.
glede virov je tko........en vir so profesorji an elektrotehniki, pa aml si preber o resonančnih frekvencah, če lahko z določeno frekvenco in majhno močjo sesuješ kozarc in porušiš most tud mislm da ni problem neki organskega zmutirat. sicer pa če ne vrjameš ti mojo glavo prnesme pokazat :)

......resonančna frekvenca vode je okol 2.5Ghz, mal mn oziroma tok kokr je frekvenca WLAN/ mikrovalovka, ker mikrovalovka uporablja princib resonance ki povzroča nestabilnost v molekulah vode, tako dodamo molekulam malo energije da se te stresejo in začnejo zaradi medsebojnega aktivnega gibanja oddajat energijo---->toploto, to je nekak v grobem čist na pamet
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

MTm2H37rqt7B ::

Grem jutri do bivsega profesorja fizike na FE, pa ga bolj povprasam, ce ti je tooook pogodu, da me posiljas k bolj legitimnim virom.

MTm2H37rqt7B ::

In ne, frekvenca mikrovalovke ni tok kakor je res. frekvenca vode. Ne verjames? Ne dam ti novega linka, ker me delas neumenga.

Dam ti samo citat:

"The frequency of the microwaves used in most microwave ovens, 2.45 gigahertz or 2,450,000,000 cycles per second, isn't related to any resonance of the water molecules themselves."

EDIT:

Blah.

Zgodovina sprememb…

Luka Percic ::

ampak z oddaljenostjo od bazne postaje le ta ponovno narašča


Bullshit. Sferi se z kvadratom razdalje veča površina. Nemoreš tega preprosto izničit (ok, laserji).

en vir so profesorji an elektrotehniki, pa aml si preber o resonančnih frekvencah, če lahko z določeno frekvenco in majhno močjo sesuješ kozarc in porušiš most

Tukaj gre za vsiljeno ferkvenco, in fora je v tem, da moraš ti precej časa "nabirat energijo" da to storiš. Torej pri mostu moraš precej časa korakat(pa precej jih mora, pa v pravi ferkvenci), pri kozorcu mora zvok precej časa brnet...

Nekako tako, kot lahko z eno samo baterijo sprožiš precej veliko strelo. Ampak hej, baterijo si praznil precej časa, strelo pa sprostil v trenutku.


Glede valovne dolžine 2,4Ghz.. je okoli 6 cm. Kje vidiš ti pri vodi stvari dolge šest cm?

Gre bolj za obračanje molekul, ker so polarne, in samo obračanje pač pomeni večjo hitrost, ter posledično višjo Temperaturo.

MTm2H37rqt7B ::

Obračanja oz. skoraj twistanje:)

Fizikalko ::

>>Nemoreš tega preprosto izničit (ok, laserji).

No, tule se najlepše vidi tvoje globoko nepoznavanje fizike [edit - odstranil neprimerni (žaljiv) del].

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Luka Percic ::

Kaj ko bi za začetek povedal kaj je narobe?
Da bom jaz in drugi videli kaj blebetam na pamet?
Hvala.

OChack ::

pux: do Kostevca pa do Vidmarja pjt :)

luka veliki valovna dolžina ne zgleda čist tko k ti mislš tko kao en sinus visok 6 cm al ap 1 metr.......... realno je to nekak tko val.......oziroma udar (zgoščine razredčine če ti bl logično) tko nekak kot zvočni pritisk.
tko da recimo za en 15 cm velk kozarc bi potem operna pevka rabila zlo veliko frekvenco ki je nebi slišal, vemo pa da ljudje nimamo nekih hudih nadnaravnih sposobnosti, in tukj pride v igro jakost in resonanca, pri mikrovalovih pa efekt termične absorbcije mikrovalov, dipolnega momenta med mulekulam vode (ker so naše celice iz vode večinoma to pomeni da ni nč drugač kot meso ki ga pečemo)

še mal fizikalne razlage : http://www.kvarkadabra.net/index.html?/...
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

MTm2H37rqt7B ::

OffT: Teh dveh nikol nisem mel:)

OnT: Se umikam iz debate, ker nima smisla nadaljevat pogovor, ce sodelezenci ne pogledajo bolj v detalje o tem kar se govori.

Se za konec, moje mnenje: stvar je overrated.

EDIT:
P.S.: Ali pred GSM aparati (vbistvu sploh ni tok stara zadeva) ni bilo tumorjev in Alzheimerjeve?

GSM se je splavil prvo na finskem leta 91, 93. leta je bil ze razsirjen po 40+ drzavah.

Torej so fantje prakticno raziskovali zadevo od zacetka delujovih GSM omrezij pa do lanskega oz. letos?

Popravljam moj end statement. BULL.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Saj nihče ne govori, da so GSMji edini povzročitelj tumorjev. Raziskava govori o tem, da se POVEČUJE TVEGANJE za nastanek tumorjev.

Probabilističo, ne deterministično!
sudo poweroff

Izi ::

Ali pred GSM aparati (vbistvu sploh ni tok stara zadeva) ni bilo tumorjev in Alzheimerjeve?

Tumor v glavi je nažalost dokaj pogosta zadeva.
Kar precej je možnosti, da ga boš dobil >:D
Če pa telefoniraš z mobijem že 10 let pa je ta možnost večja še za 20%. Toliko je dokazala raziskava.

MrStein ::

OChack:
tko da recimo za en 15 cm velk kozarc bi potem operna pevka rabila zlo veliko frekvenco ki je nebi slišal,

300 m/s / 0,15 m = 2000 Hz
Se čist v redu sliši.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

A. Smith ::

realno je to nekak tko val.......oziroma udar (zgoščine razredčine če ti bl logično) tko nekak kot zvočni pritisk.


Ali poznaš razliko med longitudinalnim in trasverzalnim valovenjem? Se mi je zdelo, da ne.

Zdaj pa si poglejmo, ali je 2,45Ghz resnično resonančna frekvenca vode. Kljik!

Instead, the 2.45 GHz frequency was chosen because it is absorbed weakly enough in liquid water (not free water molecules) that the waves maintain good strength even deep inside a typical piece of food.


Resnica je, da obstaja več frekvenc, ki na vodo vplivajo močno resonančno. Prava resonančna frekvenca pa se v angleščini imenuje "lowest" resonance.



Tole je absorpcijski spekter vode. Valovna dolžina pri 2,45Ghz je dobrih 12cm (nekdo jih je prej naračunal 6?!). In kje v bližini vidiš ti kakšen maximum? Je pa lepo razvidno, da je prodorna globina pri tej frekvenci nekaj cm - primerno za gretje hrane.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • vrnilo v prejšnje stanje: gzibret ()

mikena ::

Obstajajo laži, velike laži in statistika... vendar v marsikaterem prispevku piše, da je desetina ljudi s tumorjem uporabljala mobitel več kot 2000 ur v življenju. Mislim da ta podatek ni tako zanemarljiv. Jst verjamem da nekaj je na tem sevanju. Na vsakem mobitelu tudi piše "SAR vrednost"... citiram:

SAR je kratica za stopnjo specifične absorpcije, ki predstavlja merilo za količino absorbiranih visokofrekvenčnih elektromagnetnih sevanj v telesu med uporabo mobilnega telefona.

Mislim da ni potrebno biti nadpovprečno inteligenten, da bi vedel, da je vsakodnevno pretiravanje in tiščanje mobitela k ušesom škodljivo. Prav tako ti ni potrebno iti skozi vse raziskave da bi to vedel. In nihče ni rekel, da bo vsak ki uporablja mobitel fasal raka, ampak je poudarjeno le to, da je mobitel lahko potencialni vzrok za marsikatero bolezen. Kar je seveda res.

Logično da večina visokofrekvenčnega sevanja povzroča okvare.

A. Smith ::

Prav tako ti ni potrebno iti skozi vse raziskave da bi to vedel.


Seveda ni potrebno. In prav tako boš verjela, če jaz rečem, da Flyin spaghetti monster obstaja, gotove stvari tudi ne bomo dvomili, a?


Dejstvo je, da teh stvari ne moreš vedet, dokler ne vidiš pred seboj obsežene študije, kot jo vidimo sedaj. In če nihče ne bo dokazal, da je študija slabo izvedena, vsebuje napake in je sploh zanič, ji bo treba enostavno verjeti.


Logično da večina visokofrekvenčnega sevanja povzroča okvare.


Sklepam, da potem že dolgo nisi šla ven na sonce?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Mahdi ::

Zanimivost... v eni oddaji so nardili eksperiment, kjer so probali skuhati jajce z GSM-om.

The journalists created a simple microwave structure as shown in the picture. They called from one cell phone to the other and left both phones on talking mode. They placed a tape recorder next to phones to imitate sounds of speaking so the phones would stay on.




After, 15 minutes: The egg became slightly warm.

25 minutes: The egg became very warm.

40 minutes: The egg became very hot.

65 minutes: The egg was cooked (click)

To naj bi bi dokazovalo, da se naše celice v glavi ob sevanju segrevajo, kar lahko povzroči da celice umrejo. V hujšem primeru lahko povzroči tudi raka.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

A. Smith ::

Opium, tisti eksperiment je bil laž.

PLEASE, DO READ!

Mislim, da sem enkrat celo sam poslal link na ta eksperiment... najbrž sem kaj slabega pojedel :|
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Luka Percic ::

Valovna dolžina pri 2,45Ghz je dobrih 12cm (nekdo jih je prej naračunal 6?!)


Se posuvam z pepelom- sem bleknil po spominu..
Ampak hej, pokazat sem hotel da ne vpliva direktno na vezi, da je valovna dolžina precej večja od vseh razdalj v molekuli vode, ampak da jih obrača polje.

In da ta mehanizem nemore povzročit raka, vsaj pri tako nizkih močeh ne.
Če je pa še kakšen drugi vpliv telefona(jaz sem naštel enega, možni so psihološki vzroki..), bo pa potrebno dokazat.
Ane?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italijansko sodišče: mobilni telefon povzročil tumor; stroka skeptična

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
316110 (3596) miha98
»

Študija: mobilni telefoni ne povečujejo tveganja za razvoj tumorjev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4511124 (9510) Truga
»

Mobilni telefoni (verjetno) ne povzročajo raka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5216009 (14631) HeMan
»

So mobilni telefoni nevarni za zdravje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7010309 (7994) Luka Percic
»

So mobilni telefoni nevarni za zdravje?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
336540 (5516) Dax

Več podobnih tem