» »

Nakup ohisja za zunanji trdi disk

Nakup ohisja za zunanji trdi disk

crush ::

Ker je testov na internetu za te zadeve zelo malo, me zanimajo vase izkusnje. Gledal sem predvsem 2 modela:
- CANYON CN-HD35SA1: pri Funtech-u za 38€.
- MC ME-740J: pri mimovrste.com za 42€.

Ce imate kak drug predlog pa kar napisite. Zgornje dve ohisji sem izbral predvsem zaradi podpore eSATA vmesnika.

Lp,
crush

crush ::

Tuki je en lik za test Welland ME-740J ohisja. Zakljucek je tudi v anglescini, drugace je test v danscini. V zakljucku pise da ima ohisje probleme s kompatibilnostjo z nekaterimi diski, ampak iz teste ne uspem razbrat o cem je govora (ce zna kdo dansko naj se javi) :D.
Sedaj me se bolj zanima ce ima kdo izkusnje s tem ohisjem, predvsem to kako se obnese s WD SE16 500GB serije AAKS diskom?

Lp,
crush

m.i.h.a. ::

Pomoje sta oba enako kul, vsaj po specifikacijah ni nekih ogromnih razlik in tudi po obliki se ne razlikujeta preveč.

A ta eSATA deluje ok? Kako je s prepoznavanjem diska? Ga je potrebno po končanem delu tudi odstraniti (s klikom na ikono) tako kot USB disk?
Opazil sem, da imajo ene plate eSATA že na zadnji strani, tukaj pa je dodan adapter. To pomeni, da je že običajen SATA hotswapable, ne?

Edino kar me moti pr teh zunanjih diskih je externi napajalc in njegovo kablovje, no vsaj mene ker svoj disk redno prenašam.

gig ::

Če pa si omisliš zunanji disk 2,5", ni potrebno zunanje napajanje. Napaja se preko USB. V najslabšem primeru priključiš še na en dodatni USB. Mislim da je v tem bistvena razlika med ohišji za 2,5 in 3,5" diske.
gig

crush ::

@miha: Ker so specifikacije ponavadi nekaj kar drzi samo v teoriji bi rad slisal tudi mnenje nekoga, ki je stvar dejansko poskusil. eSATA umesnik ti dovoli vecje hitrosti prenosa - disk povezes na eSATA vodilo. Mislim pa (100% nisem preprican), da potrbujes os. plosco ki ima eSATA connector. Tisti adapter bi rekel da sluzi le v primeru ko imas eSATA konektor na os. plosci, ne pa tudi do ohisja (kot v starih casih USB konektorji)

@grapar: 2,5" diska ne potrebujem in napajalc me ne moti, ker bo disk pretezno lezal na moji mizi.

Lp

opeter ::

Tisti adapter bi rekel da sluzi le v primeru ko imas eSATA konektor na os. plosci, ne pa tudi do ohisja (kot v starih casih USB konektorji)


Točno tako. Ploščica (bracket) služi temu, da notranji SATA potegneš ven iz ohišja.
Jaz uporabljam že več kot eno leto zunanje ohišje LCPower za trde diske, prikloplenjo na SATA (eSATA, če tako hočete).
Deluje brez problemov, hitrost pa je ekvivalentna ostalim, notranjim diskom SATA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458518 (7634) wolf123
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514214 (11445) Dromar
»

Zunanji disk buffalo ali WD?

Oddelek: Kaj kupiti
62540 (2414) Zvezdica27
»

ZUNANJI trdi disk naredim sam

Oddelek: Strojna oprema
224045 (3430) Bodiny
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619881 (14081) MISKO_GR

Več podobnih tem