» »

kopalnica in vlaga

kopalnica in vlaga

dolenska ::

lp
v kopalnici imam težavo. vsakokrat ko se tuširam je polno vlage. ogledalo je čist rosno,, pravtako tudi okno. Sedaj pa me zanima kako naj zmanjšam efekt rosenja. kaj priporočate za hitro segretje kopalnice. imam centralno katere pa sedaj še ne uporabljam. oz z njo ne grejem kopalnice, ker še ni tako mrzlo. infra peč pa preveč štroma pokuri.
hvala

michel ::

Kaj ni to čisto normalno:\ ?

dolenska ::

ja je normalno. zanima me s čim se da najhitreje segret kopalnico, pa to ni centralna ali infra peč, da zmanjam soparo

Jakka ::

Najhitreje boš segrel z elektriko, torej kakšen kalorifer, pa bo.

Glede rosenja pa. Umivaj se s hladnejšo vodo, toplo, ne vročo. Testirano pomaga. :)

Tomay ::

Zračnik z ventilatorjem bi pomagal. Če pa te moti rosa na ogledalu, obstajajo tudi ogledala z grelcem, da se ne zarosi.>:D
Voodoo 4Ever

marsovcek ::

Po tuširanju odpri okno in sopara bo izginila.

Phoebus ::

Ukradi šipe Phaetonu pa se ne bo nič rosilo (njegove šipe se naj ne bi nikoli zarosile, pa niso grete/sušene!) >:D

DimmniBurek ::

Prezrači? Zakaj te to sploh moti tko? Sej pržgeš fen da se vidiš v špeglu, če se že rad gledaš v njem:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Spajky ::

Kaj še noben ni montiral avto brisalcev na ogledalo v kopalnici ? :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dolenska ::

ma saj ne moti mene. moti to fotra, pa me je vprašal kakšn grelec naj nabavi. Vlaga ni nekaj dobrega, zato bi jo rad zmanjšal. no saj hiša in kopalnica je nova, vendar na omarice v kopalnici pa vlaga ne deluje dobronamerno.

DimmniBurek ::

Odpreš okno in ne bo nobene vlage... Samo bo pa mraz za popizdit... Drugače pa kak elektro grelec...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Nagi Bator ::

Najboljsa varijanta je ventilator na steni, da ti vlago sproti "potegne" ven.

Doman ::

Jaz fen usmerim v ogledalo in po 3-5 s rosa izgine 8-)

BigWhale ::

Zakaj pa nucate ogledalo v kopalnici?!?!

;>

STASI ::

BW: Mogoče za britje, pa ko se strižem sam moram videti kako sem si pobril betico.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

joze28 ::

Če boš prostor segrel bo zrak enako vlažen samo imel bo višjo temperaturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze28 ()

BigWhale ::

Stasi, aja, jest tega ne delam ;>

dolenska ::

ni še nč puhka zrastlo?

Saladin ::

Navaden kalorifer vsaj pri meni zbistri zrak v kopalnici.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Samson ::

Ko se skopas oz. stuseras enostavno pokrijes rit in jajca, odpres vrata od kopalnice in imas prej kot pol minute vse odroseno :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

marsovcek ::

Popravite me, če se motim, ampak po moje s segrevanjem vlage ne odstraniš iz prostora. Za daljše življenje omaric bo potrebno na nek način urediti zračenje, pa četudi samo pustiti odprta vrata po uporabi kopalnice.

Phoebus ::

midi: pa BW je "znan", no, ne moreš vprašat če ni še nič puhka zrastlo :-)
Jaz tudi ne rabim ogledala za britje- mašinco v roke pa vozi dokler nisi gladek (dobesedno :P ).

Drugače pa ni druge kot okno odpret, namontirat ventilator ki bo ven vlekel, se tuširat s hladnejšo vodo,...

BigWhale ::

midi, ne, men nic ne raste.

michel ::

He, he izgovarjat se na omarice:D .
Kje maš jajca? Kaj se boš grel v kopalnici, stuširaj se, odpri okno in bejž vn.
Če te moti vlaga, pa namesto da segrevaš kopalnico (in s tem tudi naš planet;( :) ), stori to kar je že bilo predlagano, uporabljaj mlačno vodo.


lp

kixs ::

Js imam podoben primer, resim ga tako, da pred tusiranjem vklopim kalorifer na prvo stopnjo (piha in malo greje). ;)

Glede vlage in gretja zraka je pa tako. Toplejsi zrak sprejme vec vlage in zato segrevanje deluje. Ceprav se bo na hladnih povrsinah se vedno malo skondenziralo.

lp

Mercier ::

Nabavit se da ogledalo z gretjem, pa tudi prodajajo nekaj podobnega elektro talnemu gretju za doinštalirat, sploh če imaš že luč nad ogledalom, da se lahko upecaš s štromom na njo. Poglej pri DEVIjih pod solutions>bathroom comfort.

Za avto se tudi da dobit nekaj proti rosenju v spreju?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plesen v tuš kabini

Oddelek: Loža
4211197 (9442) louser
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17345998 (24473) Matejjjjj
»

Odprto okno in posledice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779529 (6251) m0LN4r
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210967 (9687) fosil
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
256687 (5754) fujtajksel

Več podobnih tem