» »

Vprasanje glede TOR in anonimnosti

Vprasanje glede TOR in anonimnosti

Calligula ::

Instaliral sem si TOR zadevico ampak mi gre recimo na jetra, da se mi Google v Slovenscini odpira (ne zaradi cookijev ipd..) kar pomeni, da anonimnosti ni.

A naj ne bi TOR omogocal anonimnega brskanja?

LjubimPeezde ::

Raje preveri če imaš zadevo sploh vključeno?>:D

Sicer ne vem kok je zadeva sploh uporabna ker deluje nekako počasneje kot polž leze:)

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Pise TOR is running. Tudi IP stevilko mi kaze kar eno ampak Google mi skos slovenski tezi. Tud ce kukije, history in ves crap pomecem ven,..

fiction ::

Ja, in kaj ce slucajno uporabljas slovenski TOR exit point?
Raje poskusi Whatismyip ali kaj podobnega enkrat z izkljucenim in nato z vkljucenim TOR-om.
Za brskanje po webu je TOR cisto zadovoljivo hiter.

LjubimPeezde ::

Za brskanje po webu je TOR cisto zadovoljivo hiter.

Ti to resno? Sicer se nisem nikoli poglabljal in sem pustil vse privzeto. Ampak odzivnost je nekako slabša kot na 14.4 modemu>:D Je pa res da nisem nikoli laufal drugače kot na default.

Calligula ::

Kako pa bi se dalo spremenit, da ne bi uporabljal slovenskega exit porta?
Ker druagce na identity checkerjih za moj IP pise, da je iz Nizozemske,.. ampak to z Googlom me mede.

Hitrost je povsem OK.

Bakunin ::

pa imas nameščen torbutton ?

Mavrik ::

Jaz bi prej rekel da ti Firefox pošilja slovenske regionalne nastavitve, kot pa da je IP kriv.
The truth is rarely pure and never simple.

Calligula ::

A Tor dela samo z Firefoxom?

Uporabljam Opero 9.5, obcano IE.
Pri instalaciji TORa mi je napisalo ,da tistega za Firefox ne bo instaliralo, ker ga ni, ostalo pa.
Se tudi zazene ob zagonu racunalnika..

A TOR nujno rabi Firefox?

amigo_no1 ::

Si že napisal v google: "opera+ tor" ?

Jst ::

Proxify in pravilno nastavljen brskalnik (oziroma aplikacija, katero bi rad anonimiziral).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Azrael ::

Odklikaj s Tor še na Shields Up in poglej kakšen IP in ISPja napiše.
Nekoč je bil Slo-tech.

mumbo ::

Da malo obudim temo :-).

Namestil sem si TOR in deluje vredu. Ko grem na google.com mi odpre google v nemščini :-) Tako, da deluje (no to je samo en pokazatelj, a najbolj simpl). Ko želiš kaj poiskati ti google javi, da sumi da gre za avtomatsko poizvedovanje s strani računalnika in moreš vtipkat besedo..

Imam Firefox in za njega si moraš namestit Torbutton kot add-on. Za normalno surfanje je čisto vredu, itak pa hitro TOR vklopiš ali izklopiš s tem firefox gumbom..

Sicer pa, če koga zanima si lahko tu prenese in prebere navodila za tor: http://www.torproject.org/

Wolfman ::

Meni tudi napiše da gre za neko avtomatizacijo in me zanima če je s tem kaj narobe. Pa ko odprem vidalio mi napiše da hoče met control password, ki ga sploh ni. Malo sem pogooglal našel sem nekaj rešitev ampak ne dela nič bolje.
Potem sem inštaliral starejšo verzijo in je najprej delalo potem pa se ponovno pojavlja isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TorFox

Oddelek: Novice / Zasebnost
335248 (3092) poweroff
»

Varnostna analiza TorFoxa pokazala številne pomanjkljivosti

Oddelek: Novice / Varnost
153597 (2612) poweroff
»

Nova različica brskalnika Torpark

Oddelek: Novice / Zasebnost
215531 (3877) poweroff
»

Nova različica dodatka za Firefox TorButton (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
778197 (6877) poweroff

Več podobnih tem