» »

unicode in word 2003

unicode in word 2003

dolenska ::

lp
mene pa zanima kako naj uvozim unicode v word. Namreč v wordu 2003 ni znaka za subset(podmnožico). sem izbrskal unicodo U02282 za podmnožico, vendar mi v wordu kjub trudu ni uspelo. vtipkal sem 2282 alt+x, pa ni uspelo. a mogoče kdo ve kakšen drug bolj prefinnjen način za vnos tega znaka. lahko bi šel v risarja ter narisal vendar to ni to.

ender ::

Drži Alt in na numerični tipkovnici vtipkaj 08834 (2282 šestnajstiško je 8834 desetiško - Windows hoče Unicode znake v desetiškem načinu). Ali pa kar prekopiraj od tu: ⊂
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

dolenska ::

oo hvala lepa. nisem vedel, da word uporablja samo desetiško, saj drugače bi sam pretvoril. sploh nisem razmišljal v tej smeri, ker mi piše pod simboli šestanjtiško.
hvala bom preizkusil.

ender ::

To ni odvisno od Worda, pač pa od Windows (na isti način lahko vnašaš znake v večino oken z besedilom, ki podpirajo Unicode). Poleg tega ne smeš pozabiti na 0 pred številko (drugače bo vstavil znak iz trenutne kodne tabele).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

dolenska ::

e tak men ne dela tale koda. nariše mi kvadratek. tudi če ga prekopiram mi naredi kvadratek ne pa subset.
mogoče veš rešitev?

Zvedavec ::

Izbrati moraš pisavo, ki ta znak ima (večina pisav (Times New Roman, Arial) ga nima). Na primer Lucida Sans Unicode.
Drugače pa Accessories->System Tools->Character Map.

dolenska ::

o tnx delaaa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem v Wordu z ¨

Oddelek: Operacijski sistemi
142027 (1883) Barbarpapa2
»

Cirilica in druge "eksotične pisave"

Oddelek: Pomoč in nasveti
82176 (2107) ender
»

Kako zgleda slovenski narekovaj?

Oddelek: Programska oprema
347076 (6520) ender
»

Varnostna luknja v večini brskalnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10113057 (10264) Trinitron
»

Težave s fonti

Oddelek: Pomoč in nasveti
61130 (1050) OrlyTM

Več podobnih tem